Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mentális problémáj...

Szerintetek mentális problémája van, annak az embernek, aki "azt hiszi" magáról pszichológus, miközben nem az?

Figyelt kérdés

Sok főleg ezotérikus "pszichológiai" könyvet olvasott, agykontrollra járt, azt hangoztatja a baráti körben ő a pszichológus, szaknyelven beszél, én internetes vásárlásnál ismertem meg, nem személyesen, csak leveleztem vele, és elhitette magáról, hogy pszichológus, félreérthetően fogalmazott, azt írta mikor megkérdeztem mivel foglakozik, pszichológus?, hogy "nem szakterülete a gyermeknevelés", de pszichológiát tanult, később bevallotta, hogy egy előadást hallgatott, és én vontam le rossz következtetést...

Leírta, hogy hangulatingadozásai vannak, és hogy egyik pillanatban ordít a gyerekével, egy perc múlva mosolyog. Egyszer elakar költözni, utána imádja a gyerekeit.


Aztán ezt is kikérte magának, mikor finoman megjegyeztem, hogy szakembert kellene esetleg megkérdeznie...


És furcsa dolgokat írt, pl hogy előző életében a kisfiával szerelmespár voltak, és hogy megérti azokat, akik kisgyermekeket bántalmaznak...(erre külön rákérdeztem, hogy ugye rosszul fogalmazott, erre is kiakadt, hogy merem megvádolni gyerekbántalmazással, kiforgatom a szavait,-ilyenről szó sem volt, nagyon finoman fogalmaztam,- és ő csak a folyamatot érti meg), egy bekezdésen belül csupa ellentmondást írt.

Nagyon furcsa ember, ijesztő, vele nem foglalkoznék, de két kisgyerek anyja.

Ha pszichés gondja lenne, a családjának észre kellene venni, ugye?


2013. jún. 13. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Interneten azt ír magáról az ember, amit akar.

Gondolom, olvasott egy kis pszichológiai, meg ezoterikus irodalmat, ettől azt hiszi, hogy ért hozzá és nagyzolni akart előtted.

Amúgy teljesen normális életvitelű emberek közt is sokan vannak, akik olvasnak ezoterikus könyveket, előző élettel kapcsolatos cuccokat, meg hasonlókat. Én pl. régebben egy hivatalban dolgoztam, ott a legtöbb diplomás köztisztviselő reikizett, meg hitt az előző életekben, az asztrológiában, stb.

Szerintem az ismerősöd kicsit túlságosan belelovalta magát, vagy fel akart az "ismereteivel" vágni előtted, de ettől még nem biztos, hogy kattyant.

2013. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az egy dolog, hogy észreveszik a bajt, de tenni nem biztos, hogy tudnak ellene.

Mindenesetre én is azt gondolom, hogy elkélne neki egy kis beszélgetés egy igazi pszichológussal. Mindenesetre írásban általában más az ember, mint személyesen, ezt sem szabad elfelejteni.

2013. jún. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Oversoul 1 válasza:
10%

"de pszichológiát tanult, később bevallotta, hogy egy előadást hallgatott"


De végzett, praktizálhat?


"a mesterképzés megszerzése után a pszichológus hivatalosan is praktizálhat, és fogadhat pácienseket (azért közvetlen utána nem ajánlott, előbb tapasztalatot kellene szerezni"

(innen)

https://www.youtube.com/all_comments?v=RBnRNnqAq20


"Sok főleg ezotérikus "pszichológiai" könyvet olvasott"


Én is és én is szoktam azon könyvek szemszögéből elmélkedni a világról. Ugyanakkor ezek némelyike nagyon szuggesztív ezért veszélyes is, olyan emberekre nézve, akik kevésbé racionálisak. Kell egy kis szkepticizmus is.


Amellett hogy valóban nem tudjuk micsoda a Valóság, egyáltalán nem biztos, hogy van másik élet.

De hinni lehet benne.


"Ha pszichés gondja lenne..."


Erre azt kérdezném, hogy vajon Tibetben mindenkinek pszichés gondja van?

[link]


Más a gondolkodása az olvasottak miatt, másban hisz mint Te és ez a különbség az ami miatt számodra "furcsa".

2013. jún. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utána megírta, hogy közgazdász, nem pszichológus. Ezoterikus pszichológiát én is olvastam, reikin én is jártam, ezzel nincs problémám. Hanem az ellentmondásosságával. Az volt ijesztő. Az ezoterikus felfogása még normális is volt, amikor arról írt harmonikusnak tűnt, leszámítva ezt a "szerelmes pár voltam a fiammal" részt.
2013. jún. 13. 18:09
 5/6 dani900 ***** válasza:
A gyerekeinek, főleg a fiának nagy valószínűséggel komoly mentális problémái lesznek felnőtt korában, nem irigylem, az biztos, az anyja kisajátítja, ezért gondolja, hogy ők egy pár voltak, majd ha megnő a gyerek, nem hagyja, hogy normális kapcsolatai legyenek, elüldözi a barátnőit, mert birtokolni akarja majd a fiát, és a csajokban a konkurenciát fogja látni. Ha elég erős lesz a gyerek, majd elköltözik, és túllép a dolgon, de lehet, hogy egész életében anyuci kisfia lesz. Szívás kezdet egy élethez, bár nem lehetetlen kijönni belőle.
2013. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Oversoul 1 válasza:

Van ilyen előző élet meditáció, illetve vezetett is, gondolom ilyesmiből származik az.

De ez bizonytalan terület, szóval ha volt is ilyen "élménye" az még mindig lehet hogy csak a tudatalatti játéka, a saját képzelete kreálmánya.

Gondolj bele ha pl egy olyan jönne ki, hogy pl egy ismerőssel van ilyen tudatos élményünk, amiben az az ismerős mondjuk árt nekünk.

Majd ennek hatására esetleg az itteni jó kapcsolatot megszakítjuk. Ilyenek miatt lehet veszélyes egyesek számára.

2013. jún. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!