Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz valaki pánikbeteg?...

Miért lesz valaki pánikbeteg? Miben segíthetek a húgomnak?

Figyelt kérdés

A húgom pánikbeteg.Egy osztályba járunk,ikertesók vagyunk.Mindent elmond ami bántja őt,de még is vannak rohamai.Ebben a hónapban már 4 rohama volt.Jár pszichológushoz,de nem használ.Most pszichiátriára fogjuk vinni.De nagyon fél ha úgy vesszük mindentől fél.Hogyan segíthetnék a Húgomnak,hogy ne féljen?és mit tudunk tenni anyáékkal,hogy ne legyen pánikbeteg?

14/l


2013. jún. 14. 06:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

le lehet győzni, ha látod, hogy baja van valamivel akkor próbáld a figyelmét elterelni, akaraterő kell

én is néha az vagyok, főleg mióta buszal járok suliba, hogy ne késsem le a buszt, ilyenkor a megoldás, ha egy osztálytársam eltereli a figyelmemet és eddig még sose késtem le

amúgy van rá gyógyszeres kezelés is

2013. jún. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kiképzett pszichoterapeuta a húgod pszichológusa? Ha nem, keressetek egy megfelelőt. A pszichiáter gyógyszere lehet segítség, de nem megoldás.
2013. jún. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nézzétek meg ("Félelmek, fóbiák, szorongások")


https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo

2013. jún. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Pszichés betegségeknek lehetnek szervi okai is. Amik pedig a táplálkozás miatt alakulhatnak ki. Például a gabonák, tejtermékek pszichoaktív anyagokat tartalmaznak. Nem esztek kenyeret vagy valamilyen tejterméket?
2013. jún. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Tényleg az a legjobb, ha megpróbálod elterelni a figyelmét. Rám buszozás során tört rám a pánikroham és én meg a nővérem megbeszéltük, hogy ha érzem, hogy jön a roham, akkor Ő majd gyorsan eltereli a figyelmem. No, eddig bevált, bár így is rosszul éreztem magam, de tudtam azt, hogy ha nincs ott a nővérem, akkor tuti, hogy leszálltam volna a buszról, így viszont muszáj voltam kibírni.
2013. jún. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Eszünk gabonát(kenyeret),tejterméket is eszünk(sajt stb..)Ez a mai nap nagyon fura volt.Ma mi ballaghattuk a mostani 8.-osokat és a húgomnak megint rohama volt,de most nem olyan. Egyszer csak sorfalat álltunk,jöttek a 8.osztály és elkezdett sírni,először csak oda mentem hozzá,mert én is sírtam és amúgy is ballagáson szoktak sírni és azt hittem csak az a baja.De nem csak az volt.Egyszer csak össze-vissza dobált mindent és kiabált.Utána szédült,fájt a feje,megpróbáltam nyugtatgatni és egyszer csak lehunyta a szemét(elájult)és elkezdett rángatózni.szegénykémet úgy sajnálom,mert pont a ballagáson lett rosszul és arra,hogy elájult nem is emlékszik.
2013. jún. 14. 13:58
 7/15 anonim ***** válasza:
nekem a barátom pánikbeteg, de nem bírunk rájönni hogy mitől van. Néha azt gondolja ez csak fizika, vagy hajlam, és nincs tovább. Néha lemegyünk kutakodni a lelkébe, a családi hátterébe, a gyerekkori sérelmekbe, hogy mégis mentális eredetű, és valami szorongás beragadt neki, amit nem dolgozott fel. Én nem tudom, hogy egyáltalán az orvostudomány tudja-e ezt pontosan. Kezelésekben is vannak különböző félék. De mindenképp menni kell orvoshoz, mert ez magától nem múlik el, csak még jobban elfajulhat. Ha gyengébb verzió, akkor hallottam már olyat, hogy valaki magában legyőzte, de azoknak mindig volt valami nagyon erős motivációjuk, vagy olyan élethejzet, amiben meg kellett állni a helyüket, mert nem volt más választásuk. (pl egy anya, aki egyedül neveli a gyerekét, nem omolhatott össze, és ez erőt adott neki) Nekem meggyőződésem, hogy nem a felszínt kell kapargatni, és kezelni, szóval nem a pánikrohamot kell akarni megszüntetni, hanem az azt kiváltó okot kell feltárni, kezelni, és gyógyítani. A barátom már csak a rohamokra néz, és nem lát mögé. Neki kialakult a rohamoktól való félelem általi szorongás, több éve ezzel küzd, és kezd elkeseredni, hogy ez nem fog megszűnni neki. én sem tudom hogy hol segítsek neki. Sajnos a sote-ról őt elutasították. Ott esetleg próbálkozhattok. Mi nem tudjuk merre menjünk tovább, de próbáljuk megoldani. A küzdelem az mindenképp fontos. Ne adja fel, akármi van. Amitől fél,azt kell erőltetni.
2013. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor a gabona és tejtermékek kizárásával lehet kezdeni a gyógyulást.

Folytatni pedig Szendi - Pánik című könyvével lehetne. Illetve pszichológusokra, hozzáértő akupunktőr SZAKORVOSRA is mernék számítani.

2013. jún. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm!De most néztem utána,hogy ha valaki rángatózik és nincs eszméleténél és ha felébred nem emlékszik rá akkor lehet epilepsziás roham is.Ez igaz?
2013. jún. 14. 19:02
 10/15 anonim ***** válasza:

Bizony. Számos idegrendszeri betegség van. A szerencse, hogy nagyon sok pusztán az általam írt okok miatt alakul ki - bár ezzel az orvosok ritkán számolnak. Ebből következik, hogy nem gyógyíthatatlan epilepsziáról beszélünk most, hanem egy tünetről ami normális esetben nincs. (Normális esetnek tartom, ha az idegrendszerünket nem érik pl. a gabonákban lévő fehérjék)


Amíg a megfelelő orvosokat és diagnózisokat keresitek, ugye semmibe sem kerül azon a vonalon elindulni, amire én hívtam fel a figyelmet. Jobbulást tesódnak.

2013. jún. 14. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!