Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SEGÍTSETEK! Cipralex mellékhat...

SEGÍTSETEK! Cipralex mellékhatások ilyenek?

Figyelt kérdés

Csütörtökön írta fel a dokim a cipralexet, tegnap kezdtem el szedni. Miután beveszem a gyógyszert kb 3 órára rá szédülés, remegés, izomgyengeség, lassabb szívverés, koncentrációzavar jelenik meg, illetve a pánikrohamok erősödése. Nem olvastam el a betegtájékoztatót, mert akkor tuti beképzelném magamnak az összes mellékhatást. Tapasztalatokat mondjatok légyszi ezzel kapcsolatban!!!!!!!!!!



18/L


2013. jún. 16. 19:38
1 2
 1/12 anonim válasza:

Én is szedek Cipralex-et, elég régóta. Én nem tapasztaltam mellékhatást, de ha Te aggódsz, akkor kérdezd meg az orvosodat. Biztos megmondja, hogy van-e okod aggódni. Ha nem jó neked ez a gyógyszer, akkor majd ír másikat.


28/L

2013. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, ezek a mellékhatásai. A leglényegesebb, hogy kezdetben inkább felerősíti az addigi rosszulléteket, és hasmenést is előidéz. Szexuális zavarokat is okozhat. Alvászavarokat is. Éppen ezért a hozzászokásig ( egy hét) fél adagot kell szedni, és este bevenni. A következő héten már vissza kell térni az egész szedésére, úgy ahogy az orvos javasolta. 2 hét, egy hónap után a mellékhatások megszünnek, és javulni fog a helyzet. Úgyhogy ha csak ennyi, akkor szedjed.
2013. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ha este veszem be akkor nem lesznek ilyenek? Mármint reggel ezzel kelnék meg ilyenek? Annyira megnyomorítja a napomat, hogy beveszem, utána pár órára rá előjönnek ezek, nyomatom a kávét és a rengeteg vizet, hogy legyen egy kis vérnyomásom és zombiként mászkálok a lakásban, mert ha leülök bizsergek... Onnantól kezdve egészen estig nem tudok mit csinálni. Az első "gyógyszernapon" még az ügyeletet is felhívtam, annyira megijedtem, mert ez nem a "szokásos" pánikroham...
2013. jún. 16. 19:54
 4/12 anonim ***** válasza:
A szédülés és remegés gyakori, a lassabb szívverés elég ritka mellékhatás. Mindenképpen vissza kell menni az orvoshoz, addig én nem szedném.
2013. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a pulzusom így is 70 körül van, csak nem ez a megszokott nálam
2013. jún. 16. 20:12
 6/12 anonim ***** válasza:
sajnos nekem is felírták hogy szedjem de az első szem után abba is hagytam..mert megijedtem saját magamtól mintha nem is én lettem volna kitágultak a pupilláim szédültem mondjuk nekem nem lassabban hanem inkább erősebben vert a szívem azt hittem hogy meghalok..úgyhogy inkább nem szedem.. 20/L
2013. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezek a mellékhatásai a gyógyszernek. Nálam 4 hónapig erőltették a szedését, de nekem nem volt jó. Leépítettem és azóta jól vagyok.
2013. jún. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
25%
Olvassátok el a gyógyszer mellékhatásait! Csak az attól eltérő mellékhatás számottevő. A nyekergés nem. A psziciátert nem érdeklik a sorámok. Ha nem szeded a gyógyszert, nem szeded. Ha még rosszabbul leszel, úgyis visszamész. De akkor már a dupla adagért. Ha azt sem szeded, zombi leszel. Mellékesen: senki sem fog sírni azért, hogy vedd be a gyógyszered. A te dolgod. És még annyit: aki elhagyta a gyógyszerét, és mégis meggyógyult, az hazudik.
2013. jún. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha este veszed be a gyógyszert, akkor reggelre ( amikor tevékenykedned kell a suliban, vagy a munkahelyen) már elmegy az ereje. Vagyis kevésbé érzed annyira rossznak A rendes szedéskor az antidepit reggel, a nyugtatót este kellene szedni.
2013. jún. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
41%
ez az egész betegség egy nagyon jó biznisz az orvosoknak..MERT VALÓJÁBAN NEM BETEGSÉG!!hiszen gondoljatok bele hogy nem diagnosztizálják meg semmi..az orvosok minden gyógyszer eladásánál százalékot kapnak...
2013. jún. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!