Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy betegségem. Skizofréni...

Van egy betegségem. Skizofrénia. A volt feleségem, ország világ előtt állandóan ezt fújja. Pl facebbok. Hitel rontásér vagy más valamiért fel lehet e jelenteni?

Figyelt kérdés
Teljesen el lehetetlenít. Nem szégyenlem . Ez van. De miért kell vad idegen embereknek állandóan ezzel példálózni. A két gyermekem életét is ezzel meg keseríteni.

2013. jún. 17. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Sajnos nem hiszem, hogy ezért fel lehetne jelenteni. Talán az a legjobb, ha egyszerűen figyelmen kívül hagyod, nem reagálsz rá, a gyerekeiddel pedig beszélgetsz róla, hogy ne misztifikálják a betegséget.

Amúgy hogy lehetetlenít el? Elfordulnak tőled a barátaid?

2013. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ignorálni kell. Az ő szerencsétlensége kezelhetetlen, az Ön állapota viszont nem feltétlen.

Azt tapasztalom, hogy nagyon kevés beteg számára ismeretes a gluténfogyasztás és a pszichés betegségek összefüggése. Ön használta a gluténmentes táplálkozást mint lehetséges gyógymódot, kezelést?

2013. jún. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nos, szerintem kérdezz meg erről egy ügyvédet, ha tényleg zavar. (Megjegyzem nem olcsó) A betegséged orvosi titok. Azt tudom, h például a munkáltató sem kérheti ki az orvosi adataid. Szóval szerintem legalábbis személyiségi jogokat sért.
2013. jún. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Az orvosi titok csak az orvosokat köti. Ha a beteg valaki másnak is beszél a betegségéről, azzal nem terjesztheti ki az orvosi titoktartás körét, nem orvosokra az nem vonatkozik.


[link]


[link]

"A jóhírnév megsértését jelenti különösen, ha valaki más személyre vonatkozó és e személyt sértő, valótlan tényt állít vagy híresztel, vagy valós tényt hamis színben tüntet fel."

Kérdező, neked kell tudnod, ez fennáll-e, és hogy ez valós kárt okozott-e. De én nem látom értelmét a peres útnak.

2013. jún. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Egy éve új pár kapcsolatom van és ő az elejétől tud a betegségemről. Hála az égnek tünet mentes vagyok. De a párom egy kis falucskában lakik ahol kezdem úgy érezni magam mint egy tömeg gyilkos. Nem lehet minden emberhez oda menni és közölni hogy egyes dolgok kissé el vannak ferdítve.
2013. jún. 17. 10:53
 6/6 anonim ***** válasza:
A fészbúkon rakj ki valami egyszerű leírást a betegségedről. Nem kell magyarázkodni, csak aki odakattint az exed leírása után, lássa az érem másik oldalát is. Ennél nem nagyon tehetsz többet.
2013. jún. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!