Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S. Mit tehetek? Nem...

S. O. S. Mit tehetek? Nem tudom mit tegyek! Féltem a tesómat! 14/L

Figyelt kérdés
A bátyám 15 éves és pánikbeteg,tegnap pánikrohama volt és bevitték a pszichiátriára és befektették.Nekem mindent elmond,hogy szerinte miért vannak mindig pánikrohamai,de megkért rá,hogy ezt nem mondjam el anyáéknak.de ma voltam benn nála és azt mondta,hogy utálja az életét és megfogja ölni magát és kifog szökni a pszichiátriáról.de nem meri megtenni,ismerem.Szerintetek elmondjam anyáéknak vagy inkább a pszichiáterének?

2013. jún. 17. 14:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kezelőorvosának feltétlenül. Anyádat ne izgasd, úgysem tud segíteni.
2013. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha tudja mi okozza ezt nála, akkor miért titkolja? Ha ilyen súlyos, akkor itt már nincs ciki vagy nem ciki, a konkrét problémát kell kezelni, ami okozza.
2013. jún. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem azért titkolja,mert ciki,hanem azért,mert fél,de nem tudom leírni mennyire.
2013. jún. 17. 15:00
 4/15 anonim ***** válasza:
Szólj a kezelőorvosának, de csak neki. Csak a pszichiáterdokinak. 18/L, aki volt már pszichiátrián..
2013. jún. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
De kitől/mitől fél? Valami rosszat csinált, bűntudata van?
2013. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Mindenképp beszélj a tesód orvosával, és mondd el neki azt, amit tudsz. Ha ezt most nem teszed meg, később lehet hogy megfogod bánni. Ha a szüleidnek nem akarod, akkor csak az előbb említett változat maradhat! Remélem, hogy hamar felépül a bátyád!
2013. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Salamon Bálint ***** válasza:
Ilyenkor már semmit nem ér a titkolózás és a prűdség. Gondold azt, hogy megmented az életét. Kerül amibe kerül.
2013. jún. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Megfenyegették nem egy korúak,és olyan környéken lakunk ami nekünk nem megszokott és erről a helyről elég rosszakat hallok és ő ettől fél,mert megfenyegették és ha szólnánk anyáéknak akkor még a végén mi járnánk rosszul.
2013. jún. 17. 15:09
 9/15 anonim ***** válasza:

Mindenkeppen beszelj errol egy pszihiaterrel!

Lehet, hogy csalodni fog benned es azt fogja erezni, hogy elarultad ot, de ez elmulik majd neki, mikor jol fogja erezni magat, es meg fogja koszonni, hogy megmentetted az eletet!

Tehat ne torodj vele, hogy o azt mondja ne mond el senkinek, es egyaltalan ne bantsa a lelkiismereted, hogy elarulod a sajat tesodat.

O igazabol igy akar segitseget kerni valakitol (ez az utolso "segelykialtas"-a), valakinek a tudtara akarja adni, hogy "baj van", es ezt veled akarja megosztani.

Ha mar itt tart hidd el, hogy kepes ra! Segits neki, amig nem lesz tul keso!


Sok sikert nektek, es kitartas!:)

2013. jún. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor elsősorban a pszichiáternek szólj! A többi majd alakul azután.
2013. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!