Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet ezzel kezdeni?...

Mit lehet ezzel kezdeni? (fennáll a gyanú, hogy border vagyok)

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, ráfoghatnám, hogy kamaszkori szélsöséges viselkedés, de ez már sokkal durvább. Rendszeresen török-zúzok, sokat hisztizek, egyszer

csak elpattan valami, és... máris kész a baj, kiabálok, csapkodok (pl

falhoz vágom a vázát, addig verem az asztalt ameddig meg nem reped, stb...), rengeteget vagdosom magam. Egyik percben boldog vagyok, nevetek, a másikban pedig már a földre kucorodva sírok, és úgy érzem,

mintha folytogatna valami belülröl...a harmadikban már teljesen üres vagyok, mint egy üreges test, végtelen pusztasággal önnönmagamban, lélek nélkül... Szeretni sem tudok rendesen, nem tudom, mit érzek, annyira képlékeny minden, mintha álomvilágban élnék, ha tükörbe nézek, nem tudom, ki ez a lány... Kötödöm emberekhez, de egyben gyülölöm is öket, és saját magamat is...

Az osztálytársaim észrevették a vágásokat, és elküldtek a

sulipszichológushoz, és ö mondta a BDPgyanút. Az lenne a kérdésem, mivel a diagnózishoz fiatal vagyok, mit lehet ezzel csinálni? Elmúlik valaha?



2013. jún. 13. 08:49
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Ráadásul érzelmileg zsarolok mindenkit a rossz pillanataimban, aztán meg útálom magam, mert ezt tettem, és olyan, mint a földi pokol.

A szüleim meg annyira nem figyelnek rám, mert apám dolgozik, anyám meg depressziós, mert nemrég halt meg az anyja.

2013. jún. 13. 08:54
 2/12 anonim ***** válasza:
A pszichológus nem mondta,h menjél vissza? Ezen csak szakember tud segíteni. Létezik gyógyszeres kezelés,de az csak kiegészítés, sokkal fontosabb a pszichoterápia.
2013. jún. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14 éves vagy és ilyet mond? Alapból személyiségzvar diagnózist csak 18 éves kor után adnak (illetve borderline-t biztosan csak akkor), de ez mennyire egy istentelen baromság, a borderline ember gyakorlatilag olyan, mint egy extrémebb tini, minek adnák tininek? Talán foglalkozni kéne veled helyette, de neeeeem, már diagnózis-"gyanú". Ugyan, hagyjuk már. Legvalószínűbb, hogy kinövöd.
2013. jún. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem. Amúgy mondta, hogy menyjek másnap, de nem akartam visszamenni, nem jött be a nő, és nem akartam visszamenni hozzá...
2013. jún. 13. 12:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kinövi, persze, lehet, de most rossz neki, és engem speciel nem vigasztalna az, hogy majd öt év múlva már nem lesznek kitöréseim és nem fogom magamat és másokat bántani.


A diagnózis felállítása szuper dolog lehetne, de neked ettől sem lesz jobb.


Szerintem beszélned kéne más pszichológussal, hátha ő okosabb.

2013. jún. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Engem a pszichiáterem kórházba akar küldeni,mert szerinte személyiségzavarom van.Nem sokon múlott!Ha gondolod írhatsz nekem privátot és beszélgethetünk :) Ha már egy cipőben járunk :D
2013. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok az előző válaszoló : Ja és 15 éves vagyok!
2013. jún. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szedd össze magad. Valami nagyon eltört benned. Gondold végig mi az és bróbáld meg összeragasztani a darabokat.
2013. jún. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szedjem össze magam?! 11 éves korom óta próbálom összeszedni magam!!! Nem megy! Ha tudnám, akkor még mindig itt tartanék...? Nem.
2013. jún. 27. 19:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Szedd össze magad ember!!!! Én is ezt teszem, ha nem tenném vagy a kórházban lennék, vagy a börtönben vagy 1 koporsóban a föld alatt és ez tuti!!!
2013. júl. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!