Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrénia kezdete? Félek,...

Skizofrénia kezdete? Félek, hogy elmebeteg leszek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a problémám,hogy kényszerbeteg vagyok(járok pszichológushoz)...ezek azzal kapcsolatosak,hogy megbántok mást,ártok neki.Valójában ezek minimálisra csökkentek.

Újabban az jutott eszembe,hogy lehet valami démon,vagy gonosz irányítja az agyam,vagy nem tudom,ilyenkor gyorsan lecserélem arra,hogy egy jó angyal irányít és szépre gondolok,hogy mennyire szeretem az embereket.Istenre gondolok,hogy mellette vagyok.Más tüneteim igazából nincsenek.Csak szorongás.


Mi lehet a bajom? Lehet kezdődő skizofrénia?Vagy miért gondolom,hogy más irányítja a gondolatomat,vagy más van bennem?


2013. jún. 19. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Ameddig Te irányítasz, kevés az esélye a szkizofréniának.

Nézd meg a Youtube-on:

"Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez"

"Lelki bajok, megoldások"

sorozatokat.

2013. jún. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
sok hülye filmet nézzel!!!és csak bebeszéled magadnak
2013. jún. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi első,megnézem. :)

Nem nézek horror filmeket már,régebben is elég ritka volt.

2013. jún. 19. 15:59
 4/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Amúgy nem hinném az elmondottak alapján. Ez is lehet a kényszerbetegség része.

2013. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok. Igazából más skizofréniára utaló tünetem nincs. Mindennel tisztában vagyok amit látok
2013. jún. 19. 17:11
 6/8 mustafa33 ***** válasza:
46%

Nem skizofrén, de bizony skizoid. Ne hanyagold el, mert akkor komolyra fordul. Amíg segít a pszihológus, járjál hozzá, de ha szükséges lenne a pszihiáter segítsége azt se hagyd ki. Amikor gyógyszerre van szükség azt kell használni. De azt csak ő tudja meghatározni, mert a páciens ha jobban érzi magát, általában abbahagyja a szedést és nem csak visszaesik, de mélybre sülyed a betegségbe. Amikor olyan az állapot, a gyógyszer az ami kihúz a vizből, a pszihológus csak tanít úszni. De győgyszer nélkül lehúzz az örvény. Feleségem hoszzú betegség után abbahagyta a gyógyszert és azt állította, a pszihológus által meggyógyul. Tegnap temettem.

Mert az úgy van mint aki egy mély gödör aljában van. Szeretne kimászni, de nem tud, hiába kaparja a gödör falát, nincs kapaszkodó. A gyógyszer a létra amit leengednek neki, az eszköz amin majd kimászik, de a kimászáshoz, a kapaszkodáshoz saját erő is kell és ezt adja a pszihológus. Ha a gyógyszer nem létra, hanem kötél amivel mások kihúzzák kapaszkodás nélkül, az a veszély, hogy visszaesik, mert fent is meg kel kapaszkodni. Szóval mindkettő fontos.

Feleségem létra nélkül akart kimászni. Egy darabig feljutott és olyat esett a gödör aljába hogy nem élte túl.

Ne engedd, hogy ilyen megtörténhessen.

2013. jún. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó ez komoly? :(((((
2013. dec. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mustafa33 ***** válasza:
31%
igen.
2013. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!