Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségnek lehet olyan...

Pánikbetegségnek lehet olyan tünete, hogy fizikai igénybevétel után az ember rosszul lesz, szédül, majdnem elájul?

Figyelt kérdés
Más volt már így? Ijesztő állapot, de más mint a roham. Valaki magyarázza el nekem. Nem rólam van szó, hanem a barátomról, és nem tudom hogy segíthetnék.

2013. jún. 20. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen fizikai igénybevételről beszélsz? Szexről? Bányászatról? Mer egyáltalán nem mindegy. A pánikrohamnak messze távolról sincs köze a fizikai munkához. Hacsak nem a munkától való félelmében pánikol be a barátod.
2013. jún. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem, hanem az volt, hogy vízvezetéket ásott, és nem tudni mitől, rosszul lett. le kellett feküdnie, mert azt hitte szívroham. közben pánik roham volt. Egyébként dolgos gyerek, szeret tenni venni, dolgozni. és azóta ha ilyen igénybevétel van, pl úszás, vagy meredek hegyre mentünk fel, vagy cseresznyét szedtünk, vagy ilyen ágakat pakoltunk, utána érzi ezt az ájulás szerű érzést, ilyen elbizonytalanodás, szédülés stb. ez mi lehet? fél ettől, mert egyébként szeret és szeretne dolgozni, itt van a nagy ház, meg kell csinálni. erős fiatalember, nem lehet szervi baja. pár hónapja nézték a szivét, vérét, rendben volt.
2013. jún. 20. 23:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Jólesik olvasni, ahogy írsz a barátodról. Mindenesetre nem normális dolog, ami történik vele. Sztem addig kell a doktor nyakára járni, amíg meg nem találjátok a bajt.

A pánikbetegség tarkó felöli erős fájdalommal kezdődik, majd jön a légszomj, a zihálás, az erős izzadás, a félelem a meghalástól. És mire kiérne az orvos ( ha hívtok), rendszerint elmúlik. Ha ilyen jellegű a történés, akkor pánikbetegség. De az is csak akkor ha különféle ( nem egyféle) kivizsgálás kimutatja, hogy nem szervi baj okozza.

2013. jún. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ma én is hasonlóképpen jártam. Esta 6-7 felő dolgoztam odakint a kertben ( tehát már nem a legnyagyobb hőségben), és egyszercsak éreztem, hogy elgyengülnek a lábaim, és le kellett ülnöm. Folyadékot eleget ittam, viszont a nagy meleg miatt, csak ímmel-ámmal ebédeltem. Nos, ettem egy szelet sós kenyeret ( nem volt kinnt a kertben más), meg ettem gyümölcsöt, és nagyon gyorsan rendbejöttem. Szóval éhség, vagy csak sóhiány is okozhat rosszullétet. Hiszen az izzadással nem csak folyadékot veszítünk, hanem ásványi anyagot is. Odakinnt eszembe jutott az írásod, és ezért írtam ezt meg neked. Szóval ásványianyaghiány is okozhat elég komoly rosszullétet.
2013. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem,hogy a pánikbetegség,de még a pánikroham sem kezdődik tarkó felöli erős fájdalommal! Több mint 10 éve vagyok pánikbeteg és ilyen még nem fordult elő,hogy a tarkómnál bármi is fájt volna.


Egyébként én azt gondolom,hogy a barátod nem a fizikai munkától lesz rosszul,hanem attól,hogy munka közben megemelkedik a pulzusszáma,talán meg is szédül picit,ha ilyen melegben vízvezetéket ás,ettől megijed,h valami komoly baj lehet és már elő is idézte magának a pánikrohamot.

2013. jún. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A pánikroham nekem mindíg így kezdődött, és akikkel tartottam a kapcsolatot, nekik is. Lehet, a pánikroham nem azonos a pánikbetegséggel. Nem tudom. Ezért ajánlatod szakorvoshoz fordulni, hogy legalább a betegség nevét megtudja a beteg...
2013. jún. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Abszolút lehet, tipikus, ahogy ez előttem szóló írta. Picit megszédül, vagy felmegy a pulzusa (amit egy nem szorongó ember észre sem vesz) és beindul a szorongás rekurzív folyamata. Nyilván lehet más is a gond, de ez teljesen életszerű.
2018. jún. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!