Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kedves Álláskeresők! Mit...

Kedves Álláskeresők! Mit tesztek annak érdekében, hogy ne zakkanjatok meg attól a rengeteg visszautasítástól, kudarctól, ami a hosszadalmas álláskeresés közben ér Titeket? Folyt. Köv.

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 21:26
 1/7 A kérdező kommentje:

Hogyan kezelitek azt, hogy diplomásként még takarító állásra sem vesznek fel, ha nincs gyakorlatod?

Nekem most lett elegem és legszívesebben elmennék nyaralni pár napra, mert ilyenkor a környezetváltozás jót tesz…,de arra sincs pénzem. Nem versenyt panaszkodni akarok itt senkivel, hanem építő jellegű tanácsokat szeretnék olvasni. Ti hogyan viselitek ezt az egészet és mit tesztek annak érdekében, hogy ép lélekkel átvészeljétek ezt az időszakot? Mi a taktikátok? Mi tart meg Benneteket belül akkor, amikor kívülről kudarcok érnek?

Amúgy bőven nem vagyok már friss diplomás...

(Kiírtam az előbb is ezt a kérdésem, de szerintem rossz kategóriába.)

Előre is köszönöm!

2013. jún. 21. 21:30
 2/7 anonim ***** válasza:

eddig 103 pozícióra adtam be a jelentkezésemet, abból volt 27 interjúm, 3 állásajánlat (nem fogadtam el egyiket sem) a többi elutasítás, vagy nem jeleztek vissza. Nagyjából lesz*rom ha nem kellek valahova, az állások 80%-a ismeretség útján kerül betöltésre.


A nyelvtudással hogy állsz? Jó az önéletrajzod? Milyen csatornákon keresztül keresel állást? Milyen területen?

2013. jún. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én még ugyan a felsőoktatásban tanulok, de rengeteg helyre elküldtem az önéletrajzomat. Sok helyről nem is kaptam választ, néhány helyről visszaírtak, hogy sajnos nem engem választottak, egy helyre meg behívtak interjúra. Oda se kellettem, de valószínű, hogy rájátszottam kicsit a dologra, mert mikor odamentem nekem sem volt a hely túl szimpatikus.


Egyébként mindettől eltekintve én is eléggé kétségbe vagyok esve... Mi lesz majd jövőre, ha végzek?

2013. jún. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Írjatok minél többen, ha gondoljátok.

103-ból 27 interjú és abból 3 állásajánlat? Le a kalappal!! Akkor neked biztosan jó végzettséged, nyelvtudásod, tapasztalatod van! Vagy pozitív kisugárzásod. Vagy az összes egyszerre. :) Humán területen van diplomám, ami úgy tűnik semmit sem ér, mert túltelített az a pálya. Ha nagy ritkán meghirdetnek egy állást ott, akkor az a protekciósoké. És igen: én is úgy tudom, hogy az állások minimum 80%-át ismeretség útján töltik be. Angolul középfokon, németül alapszinten beszélek.

Hogy milyen csatornákon keresztül keresek? Mindenhogyan! Én nem vagyok kör e-mail írogató, kuncsorgó típus, de a facebook-on az ismerőseimnek küldtem egy levelet (miután több, mint fél éve hiába keresek állást). 5-en válaszoltak, hogy sok sikert kívánjanak…

Amúgy még pincérnek is jelentkeztem, ahol az volt a válasz, hogy túlképzett vagyok és „nem kell ide angol középfokú”. Angol, ír és skót hotelekbe még takarítónak is jelentkeztem, de a kutya sem válaszolt…A pályázatomat az első pár hónapban 120 helyre küldtem el és csak két interjú volt…Azóta még egy csomó pályázatot küldtem mindenhova…

Nem akartam panaszkodni, bocs. Csupán a tényeket írtam le.

2013. jún. 23. 23:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia,én 92helyre jelentkeztem,1 helyre hivtak interjúra,valószínű,hogy azért mert van egy pici gyermekem.
2013. jún. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

IT területen keresek, 19 év gyakorlattal a hátam mögött. 2 kisgyerekem van. (Ezért is rúgtak ki az előző helyemről...)

remélem nem vagytok annyira meggondolatlanok, hogy beleírjátok az önéletrajzotokba hogy gyereketek van! Még a GYES/GYED idejét sem szabad beleírni...

2013. jún. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A sokszoros, (adott esetben több száz) túljelentkező miatt válogatnak a munkáltatók. Így nagyon nehéz megnyerni a versenyt. Addig is a magán szektort tudnám javasolni, még más nincs, vagy más munkakört.
2013. jún. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!