Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kedves Álláskeresők! Mit...

Kedves Álláskeresők! Mit tesztek annak érdekében, hogy ne zakkanjatok meg attól a rengeteg visszautasítástól, kudarctól, ami álláskeresés közben ér Titeket? Folyt. Köv.

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 17:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Hogyan kezelitek azt, hogy diplomásként még takarító állásra sem vesznek fel, ha nincs gyakorlatod?

Nekem most lett elegem és legszívesebben elmennék nyaralni pár napra, mert ilyenkor a környezetváltozás jót tesz…,de arra sincs pénzem. Nem versenyt panaszkodni akarok itt senkivel, hanem építő jellegű tanácsokat szeretnék olvasni. Ti hogyan viselitek ezt az egészet és mit tesztek annak érdekében, hogy ép lélekkel átvészeljétek ezt az időszakot? Mi a taktikátok? Mi tart meg Benneteket belül akkor, amikor kívülről kudarcok érnek?

2013. jún. 21. 17:21
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenkinek van rossz időszaka. Volt időszak, amikor engem is sorban vertek át, meg ahogy rám néztek, már el is küldtek, mert túl fiatalnak látszottam, szinte még gyereknek. Ez pár éve volt. De azóta találtam munkákat és így jól elvagyok:)
2013. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen takaritas,konyhai kisegito stb jellegu fizikai munkakhoz jobban jarsz ha kicsit fullentesz,hozza teszed igen is van gyakorlatod.En becsbe ugyanugy jartam munka kereses kozben,egyik elutasitas kovette a madikat kovetkezo allasinterjunal hazudtam rendelkezek 3 ev gyakorlattal,fel is vettek.Ha latja a leendo munkaado,szeretsz dolgozni,szorgalmad vagy biztos mar nem fog elkuldeni.
2013. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs is pénzed nyaralni, azért próbálj meg kicsit lazítani, menj el biciklizni, sétálj nagyokat vagy kezdj el sportolni....most lehet hülyeségnek hangzik de segít levezetni a feszültséget.
2013. jún. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

igen, a sport! fuss egyet, bringázz le valami nagy távot, tűzz ki egy célt, ad némi sikerélményt.


amikor nekem nem sikerültek az interjúk, mindig azzal nyugtattam magam, h nem bennem van a hiba, hanem csak úgy látták, h nem illek arra a munkahelyre. illetve nagyon fatalista vagyok :)

na, ennek köszönhetően most egy olyan helyen dolgozok már lassan 1 éve, ahova öröm bemenni, a kollégák állati jó arcok, a főnökök sem szemetek, és emberszámba vesznek.


olvasgass álláskeresési tippeket az erre hivatott oldalakon, fórumokon, regisztrálj, tölts fel CV-t, és frissítsd annak megfelelően, h milyen állást pályázol meg.


szabad kérdeznem, h melyik területen szeretnél elhelyezkedni?


ja, és próbálkozz olyan helyen is, ahova elég nagy eséllyel felvesznek. max dolgozol pár hónapot, ha nem tetszik akkor eljössz, de legalább nem esel ki sok időre a munka világából, és tanulsz pár új dolgot.

nekem ez is segített anno. önismeret, tapasztalatszerzés szempontjából hálás vagyok a sorsnak, még ha nem is éreztem olyan jól magam azon a helyen.

2013. jún. 23. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! Írjatok minél többen, ha gondoljátok!

Kedves 3.! Én is gondoltam már erre, csak még nem mertem megtenni. Mert ha évekig tartó gyakorlatot behazudok, akkor előfordulhat, hogy azt bizonyítanom is kell. Pl. Rákérdezhetnek a munkahely nevére, címére, kollégákra. És gondolom az is furcsa nekik, hogy nem voltál bejelentve oda. Te hogy oldottad meg mindezt? Mert én a hazugságot nagyon, de nagyon el szerettem volna kerülni, de lehet, hogy nem lesz más választásom.

Kedves 5.! Rengeteget futok és biciklizem, de a belső feszültségek levezetéséhez nem elég sajnos. Egy munkanélkülit senki sem tisztel és egy idő után az ember már önmagát sem. Ezért van a feszültség. Én is eléggé fatalista vagyok… Örülök, hogy találtál egy olyan helyet, ahol jó arcok a kollégák és a főnök is. Ez a párosítás igen ritka!!

Hr-es végzettségem van, de

1.A szakma már évekkel ezelőtt is túltelített volt, amikor diplomáztam. Kapcsolatrendszer nélkül képtelenség e területen elhelyezkedni a túltelítettség miatt. Ezt tapasztaltam…

2.Idő közben sajnos rájöttem, hogy egy teljesen más területen (szakmában) tudom elképzelni magam, ám ahhoz komoly végzettség szükséges (állatok, természet kategória).

Amúgy még felszolgáló állásokra is jelentkezem, ahol ugyebár az a válasz, hogy túlképzett vagyok. Angol, ír, skót hotelekben pedig szobalánynak is jelentkezem már…és senki nem válaszol. Pedig minden egyes hotelbe külön kísérőlevelet írok, ami elég nagy meló..

Szóval ha bárkinek bármi ötlete van és/vagy hasonló cipőben járt, megírhatná, hogy tanuljak belőle. Köszi előre is! :)

2013. jún. 24. 14:15
 7/11 anonim ***** válasza:

Nah, kb pont úgy vagyok, mint te. Nem hr-es, de mostanra már én is tudom, hogy inkább természet/állatok vagy valami kedvenc "szakmunka" lenne jó nekem, a vacak diploma helyett. De akkor, amikor már inkább családalapításon kellene gondolkodni, nem egy új pályaválasztásba kellene beruháznom. Mert még arra nekem futná, van annyi félretéve. De mégis nonszensz lenne.


Így próbálkozom olyan munkát keresni, amihez a sulim is jó és az eddigi gyakorlatom. De ilyen hirdetés alig. És amikor egy újat se találok már, akkor jön mindig a kétségbeesés. Meg amikor többezreket költök állásinterjúra való utazásgatásokra hiába...


Mit teszek zakkanás ellen?

Nem görcsölök, inkább letojok mindent, keresek otthoni elfoglaltságot, és ha feltöltődtem, pár hét múlva újrakezdem.

Sportolni és kirándulgatni ilyenkor nem nagyon megyek, mert ez már régen nem kapcsol ki.

A munka kapcsolna ki, attól teljesen rendbe jönnék.

2013. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ennyi energiával, amit ma az álláskeresés elvisz, lehet, hogy valami saját vállalkozásba is bele lehetne fogni.

Vagy olyan értékesítési területen, ahová ráérsz később megszerezni a vállalkozói igazolványt.

Ingatlanos cégek, pénzügyi közvetítők tárt karokkal várják az értelmes, intelligens munkatársakat. (Ezt nem gúnyként írtam, hanem mert írod, hog ydiplomás vagy.)

2013. jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó! Az értékesítési területhez nem diploma kell, hanem nagy száj és rábeszélő képesség. Nyilván intelligencia is, de ingatlan értékesítői vagy pénzügyi közvetítői álláshoz egy szakközepet végzett embernek is elegendő lehet az intelligenciája.

Ez pont nem egy olyan munka, aminél a végzettség az elsődleges, hanem inkább az emberi tulajdonságai. Pl egy csendes, visszahúzódó, alkalmazkodó, segítőkész ember, aki diplomás és kiváló kutató lenne vagy pénzügyi kontroller, annál elég valószínűtlen, hogy megállná helyét ingatlanügynökként, hiába a diplomája...


Persze lehet hogy a kérdezőnek fekszik e terület és adtál neki ötletet. De azért nagyon sok diplomás nem az a nagydumás fajta.

2013. jún. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Teljesen egyetértek, Utolsó!

Pénzügyi területen értékesítőnek, vagy ingatlanközvetítőnek nem lennék jó. Szerintem a második nap már kirúgnának. Nincs elég nagy szám, ha pedig felvenném azt a viselkedést, az hiteltelen lenne, mert látszana, hogy nem én vagyok. Ingatlan értékesítőnek (és most senkit sem szeretnék bántani), szóval ahhoz már „pofa” kell. Annyi mindent össze kell hazudni egy lakásról, annak érdekében, hogy eladják… Tapasztaltam, mert korábban néztem már lakásokat ilyen értékesítőkkel és szemrebbenés nélkül belehazudtak a szemembe nyilvánvaló dolgokkal kapcsolatban...(Bár nyilván vannak őszintébb ingatlanosak is..) Én nem lennék arra képes, hogy csakis azt mondjam, amit hallani akarnak, melynek eredményeként az illetők egy olyan lakásba költöznek és arra gyűjtöttek évtizedekig, ami nem felel meg nekik… Én ettől borzalmasan érezném magam.

A pénzügy: erőteljesen humán beállítódású vagyok és bár nem vagyok rá büszke, sokszor a bankban nem értem, mit mondanak, mert „más nyelvet beszélünk”.

Utolsó, lehet, hogy te vagy a 7. hozzászóló is: akkor neked sem lehet könnyű, de kitartást kívánok!!

Írjon nyugodtan még valaki, aki hozzá tud szólni a témához.

2013. jún. 26. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!