Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy a barátom...

Lehetséges, hogy a barátom skizofrén?

Figyelt kérdés
A barátomat nem rég ismertem meg jobban! Látásbol eddig is ismertem, egy iskolába járunk, de nagyon bunkonak láttam, de az utóbbi hetekben hirtelen mintha kicserélték volna, és kedves volt velem. Elkezdtem beszélgetni vele a neten is, elkezdtünk járni, találkozni kéthetente bírunk a távolság miatt, ezért is most itt a neten tartjuk legnagyobb mértékben a kapcsolatot, de olyan, mintha kicserélték volna.. Kedves, romantikus, de aztán egyik pillanatról a másikra, mintha kicserélték volna. Bunkó,arogáns. Van amikor mintha perverz lenne, és az egyetlen témája a szex lenne. Egyik közös barátunknak említettem is ezt, és utána nemsokkal elmondta a párom, hogy valamirő tudnom kell, neki tényleg két személyisége van, jól gondoltam. Azt hittem elsőnek csak viccel aztán mondta, hogy ne mosolyogjak, mert ez nem vicces. Megkérdeztem tőle, hogy milyen komoly, azt mondta, hogy nem tudja, akaratán kívül változik a dolog, van hogy nagyon bunko van hogy kedves, akit szeret azzal általában kedves szokott lenni, nem tudja uralni a hangulatingadozásait. Most akkor neki viselkedészavara van, vagy tényleg kettős személyiség? Nagyon furcsa, egyik percben nagyon jól elbeszélgetünk neten, aztán fordul a kocka, és egyszerűen bunko lesz.. személyesen meg mintha megint más lenne. Akkor ott teljesen normálisan viselkedett eddig. Mi lehet a baja?
2013. jún. 22. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tök mindegy. Tipli.
2013. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A többszörös személyiség nem a skizofrénia, hanem a disszociatív identitászavar. Nem valószínű, hogy a barátod ebben szenved, elég ritka, és gyakori emlékezetkieséssel jár. Inkább bipoláris affektív zavara vagy borderline személyiségzavara lehet.
2013. jún. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. Ezeket nem kell kezeltetni?
2013. jún. 22. 21:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet őket kezelni, inkább úgy fogalmazok. Sokszor nem akarnak az ilyen emberek kezelésekre járni, erőltetni meg nem nagyon lehet, mert ugye a kezelés egyik része a pszichiáterrel való kommunikáción alapuló kezelés (borderline-osoknál meg főleg ez a kezelés működik, nincs igazán gyógyszeres terápia).
2013. jún. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Még nem szeretnék vele annyira komolyan elbeszélgetni. De most hogy elolvastam a masik kettő lehetséges betegségét, eszembe jutott pár dolog, hogy amikor kezdtünk beszélgetni egymásról, akkor olyanokat mondott, hogy ő biztos nem tetszik nekem, meg hogy ő csúnya és hasonlók, de egyáltalán nem csúnya, helyes fiatalember, de el van torzulva az önképe. Aludni is rosszul alszik szerintem, mert mindig hajnali kettő, háromig fent szoktunk maradni a neten, és beszélgetünk, de ezmiatt én délig alszom másnap, ő viszont már 7-8 óra között ír nekem, hogy jóreggelt, felbredtem-e.. Szóval aludni is rosszul alszik.
2013. jún. 22. 22:01
 6/11 anonim ***** válasza:
A borderlinenak és a bipolaritasnak is teljesen mások a tünetei,hidd el akkor nem ez lenne a kérdező legnagyo problémája,azért mert hallottál pár idegen pszichiátriai kifejezést nem kell mindenkit ezekkel diagnosztizálni...
2013. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor mi lehet a baja? Miért vannak ilyen nagymértékű hangulatingadozásai? Mintha teljesen más emberrel beszélgetnék egyik pillanatban, mint a másikban. És olyan furcsa, hogy úgy ragaszkodik hozzám, hogy néha már ijesztő.. Olyanokat mond, hogy az életénél is jobban szeret, és ha elhagyom akár kárt is tesz magába.. Pedig alig 3 hete vagyunk együtt..
2013. jún. 22. 22:48
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy biztosan ez a baja, de lehetséges. A mellett, hogy ezen zavarok tünetei elég széles skálán mozognak, a kérdező leírása is szubjektív, ezáltal torzíthatja a tényeket.

Más részről ezeket nehéz diagnosztizálni, az orvos sem egy fél órás beszélgetés után mondja ki.

Tehát természetesen az is lehet, hogy az illetőnek nincsen semmilyen pszichiátriai kórképe.

2013. jún. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egész véletlenül nem lehet, hogy a hülyítenek téged? Mondjuk a barátod tudtával, vagy tudta nélkül ez a közös barát írogat neked az ő nevében? Minden jel arra utal, hogy te különböző időpontokban más-más fiúval beszélsz a neten.
2013. jún. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tazyo válasza:
elmúlt már 13? ha nem, szokj hozzá. serdül.
2013. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!