Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ha anyámat...

Mit lehet tenni ha anyámat nem kezelik állapotának megfelelően?

Figyelt kérdés
Édesanyám 15 éve jár pszichiáterhez, de sosem kezeltél normálisan, viszont eddig nem is volt ön és közveszélyes az állapota. Most már viszont az, de az orvosa a KÉRÉSEMRE sem hajlandó komolyabban foglalkozni vele, kivizsgáltatni, vagy esetleg megfigyelésre befektetni pár hétre. A gyógyszereket természetesen felírja neki, mert kell a fejpénz a mocskos kvának, pedig felhívtam már arra is figyelmét, hogy anyám ezeket nem rendeltetésszerűen használja, sokkal inkább úgy mint drog. Ha éppen stresszes akkor beveszi, ha jobb kedve van csak felet, ha meg olyan akkor egyet sem. Volt, hogy késsel támadt rám, hogy megöl, de erre fel sem történt semmi változás az orvosa felől. Igazából én már félek tőle és jobban szeretném ha nem élne velünk, mert nem szeretik egymást a szüleim és a folyton veszekedésekkel nem csak magukat hanem engem is tönkretesznek. Kompromisszumra képtelenek és mértéktelenül önteltek, makacsok. Próbáltam már mindkettőjükkel megbeszélni, hogy váljanak el, de apám "elvből" nem akar, anyám pedig "nem akarja magára hagyni a beteg apám", pedig az a valóság, hogy mindkettőjüknek jobb lenne egy otthonban, ahol biztos kezekben vannak. Ugyanis tegnap is annyira leitta magát anyám, hogy több órán keresztül rángatózott, hányt, ordibált, bőgött, öngyilkossággal fenyegetőzött és maga alá is csinált, úgy hogy éppen itt volt nála az unokatestvérem...persze értem én, hogy a régi emlékek és a mostani új sérelmeinek az elmesélése váltotta ki ezt belőle, de 58 évesen, ilyen helyzetben...nem tudom. Nagyon megrémisztett, féltem őt. Illetve apám és magam is, de eleve senkinek sem jó ez a helyzet, mert így biztos a tragédia. Kérem aki tud segítsen!
2013. jún. 23. 11:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Mennyire rendszeres az italozás?

Van-e lehetőség más orvost (inkább pszichoterapeutát) keresni?

Vedd ki könyvtárból az "Emberi játszmák" (Eric Berne) című könyvet, szerezz belőle ismereteket. A helyes kommunikáció talán segít.

2013. jún. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!