Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor házi orvoshoz,...

Most akkor házi orvoshoz, pszichológushoz vagy pszichiárerhez kell mennem először?

Figyelt kérdés
Évek óta vannak különböző problémáim, de csak most vettem magam rá a változásra, mert rájöttem, h a jövőmet így nem tudom tovább építeni. Előbb azért nem kértem segítséget, mert nem mertem. 22 éves vagyok, de még most is kicsit félek. Szeretném célirányosan kezeltetni magam. Nyugtatókat szedek esténként az alváshoz, amit a háziorvos ír fel. Holnap megyek vissza a háziorvosomhoz. Az lenne a kérdésem, h kérhetek tőle beutalót a pszichiáterhez? Vagy ezt erősen meg kell indokolnom? Mert nem szívesen beszélnék neki a szorongásaimról. Esetleg először pszichológushoz kellene mennem, aki tovább küld pszichiáterhez? Vagy épp fordítva, h a psziciáter küld tovább, ha terápiára van szükségem? Úgy tudom, h ahol most lakom, a pszichológushoz(SZTK) nem kell beutaló, csak időpontot kell kérni. Viszont szerintem,ha nincs beutalóm, akk többet kell várnom az időpontra, bár ki tudja. Annak viszont utána néztem,hogy kb 1 hónap a várakozási idő, de aki rendszeresen jár, annak max 1 hét.
2013. jún. 23. 19:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Érdemes pszichiáterhez fordulni. Nem kell beutaló. A várakozás ugyanannyi beutalóval mint anélkül. [link]
2013. jún. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!