Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez barátságnak nevezhető?

Ez barátságnak nevezhető?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok. Van egy 51 éves férfi akivel elvileg "barátok" vagyunk, méghozzá elég szorosan. Egy cégnél dolgozunk. A magánéletben, sajnos eléggé függök tőle, ugyanis eléggé egyedül vagyok a világban, szülői háttér nélkül, barát sincs túl sok, igy úgy érzem, Ő egy biztos kapaszkodó az életemben. Neki kifejezetten tetszik ez a helyzet, hogy irányithat, tanácsokat adhat, mert azt mondta hogy Ő ez által épül. A következő dolgok miatt bizonytalanodtam el abban, hogy ez barátság-e, ugyanis van egy jó pár olyan dolog, amit rendszeresen művel, és az nekem úgy nagyon nem jó.


- Amikor találkozót szervezünk, azt legtöbbször úgy oldja meg, hogy megy vendégségbe egy barátjához, s amig odaér, addig kisérhetem, de utána elbúcsúzunk. Azt mondja, hogy csak igy van ideje, hogy mind a két találkozót egyszerre letudja.


- Legtöbbször munkaidőben szervez találkozókat velem, amivel ugye az a gond, hogy bármikor bárki megzavarhat minket, nem tudunk úgy nyugodtan beszélgetni, sokat cseng a telefonja, és sürget, hogy mondjam a lényeget gyorsan amit akarok, mert amelyik pillanatban szólnak neki, neki mennie kell. (Legtöbbször igy zajlik egy találkozó)


- Titkolja a barátságunkat. A családjának be se mutatott még, azt mondja, otthon feszült a hangulat, és ezért nem hivhat magához vendéget. Egyszer volt olyan,hogy a Lidl-ben vásárolt, én meg valahol ott voltam közel, és kijelentette, hogy ne menjek oda hozzá, mert ott az egész család. Akkor még ezt nem vettem észre, de igy utólag belegondolva elég sértő volt.


- Ha találkozásunk közben bemegy valami boltba vásárolni, mindig úgy akarja, hogy én kint várjam meg, ne menjek be vele. Mondtam neki, hogy erre a célra egy kutya is jó lenne neki szerintem.


- Egyszer telefonon beszélt, a jelentlétemben, egy közös kollégánkkal, akinek én üdvözletet akartam küldeni rajta keresztül, de ő ezt nem adta át, arra hivatkozva, mert nem akarja, hogy a cégnél bárki is megtudja azt, hogy mi együtt szoktunk sétálni, mert egyből kitalálnák azt, hogy melegek vagyunk.


Ezek miatt eléggé el vagyok bizonytalanodva. Szerintem egy normális barátságban az ilyen viselkedés nem normális. Én mindig próbálok hozzá alkalmazkodni, de nem lehet mindig csak nekem. Van azért egy kevés barátom rajta kivül, és ők nem viselkednek velem igy, nem hiszem, hogy olyan nagy hiba lenne bennem , mégha nem is vagyok tökéletes.

De az a baj, hogy nagyon ragaszkodom hozzá és elnézem neki ezeket, hogy békesség legyen. Mert ha valamit mondok neki, akkor hajlamos egyből bunkón válaszolni, amit én meg nem szeretnék , nem akarok vitát.


Köszönöm hogy elolvastátok, minden véleményt, ötletet szivesen fogadok!


2013. jún. 29. 12:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Mitől szoros a barátságotok, ha így bánik veled?

Szerinted nem akar többet tőled, mint barátság? Elég furcsa a viselkedése.. nekem is vannak nálam 20-30 évvel idősebb barátnőim, meg velem egykorúak, mégse aggódott soha egyik sem, hogy lezbinek néznek majd minket, ha együtt meglátnak.

Az olvasottak alapján azt tudom elképzelni, hogy a fickóban tényleg vannak hajlamok, és netán már volt ebből családi balhé, hogy fiúkat édesgetett magához, ezért tart annyira a "nyilvánosságtól".

2013. jún. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nem barátság. Ha beszélgetni akarsz írj. 22L
2013. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ő lehet az, aki meleg érzelmeket táplál titokban irántad és még valamiféle napoleonkomplexusa is van a tetejébe.


Ha nekem egy fiatalabb fickó haverom/barátom, akkor nem szégyellem őt, nem titkolom.


Gyanús, hogy ő fél a meleggyanútól. Ki hogy él, úgy ítél?


Nekem is vannak fiatalabb srácok a haverok között, felnéznek rám, mintha a bátyjuk lennék, de nekem eszembe nem jutna ilyenen agyalni, hogy azért titkoljam, mert bu zinak néznek.



(41F)

2013. jún. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Megkérdezhetem, hogy Te milyen beállítottságú vagy?

Hetero- vagy homoszexuális?

Ugyanis egy heteroszexuális már rég ott hagyta volna az olyan barátot, aki nyíltan kimondja pl azt, hogy ne lássanak titeket együtt, nehogy b uzinak gondoljanak.


Nekem, mint heteronak sértené az önérzetemet, hogy mit gondol rólam. Te meg ennyire ragaszkodsz hozzá.


Nekem ez gyanús.

2013. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem nevezhető valódi, őszinte barátságnak. Nem meri felvállalni, hogy barátok vagytok.
2013. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!