Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek ennyire, a depress...

Miért félek ennyire, a depresszióm közre játszhat?

Figyelt kérdés

7 éve "depis" vagyok illetve voltam minden nap az öngyilkosságon gondolkodtam sírás kerülgetett ... 4 napja eldöntöttem hogy nem mehet tovább és nem tudom hogy csináltam de egyszerűen megszűnt az az érzés ami eddig elnyomott mindent bennem. De egy rossz érzés megmaradt 3 éve volt barátnőm nagyon szerettem. De egy idő után nem bírta tovább ... Egyszerűen kikészítettem sírt egész nap értem sms eket kaptam hogy nem bír nélkülem élni ne akarjak meghalni (akkoriban többször is akartam) Egyszerűen tönkre tettem lelkileg és akkor ugy döntöttem hogy szakítok egyszerűen nem érdemeltem meg őt...

Nem akartam tönkre tenni mégjobban igy szétmentünk azóta se kerestem senkit magamnak.

Rettegek attól hogy ha valaki megfogna magának akkor azt tönkre teszem ... Félek hogy szenvednek azok akiket közel engedek magamhoz mit tegyek? Ez egy tényleg komoly kérdés nem unatkozok és azért irom ki ... (má hagyományból kiírom )


2013. jún. 29. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Gratulálok, hogy legyőzted a depressziódat, nagyon ügyes vagy!

Megértelek, hogy félsz, hiszen láttad, hogy mi történt a barátnőddel.

Szerintem, a barátnődnek olyannak kell majd elfogadnia, amilyen vagy. Meg beszéld majd meg vele még az elején, hogy depressziós voltál, meg hogy mi volt a baj, akkor nem fogja váratlanul érni, ha esetleg megint visszaesnél a depresszióba.

De ha már azt leküzdötted, akkor már nem hiszem, hogy tönkre fogod tenni. Főleg, hogy ilyen rendes vagy, hogy erre gondolsz, és oda fogsz rá figyelni :)

2013. jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

őszintén remélem hogy nem fog visszatérni és hogy igazad lesz.

nagyon tartok tőle.

Láttam ahogy a barátnőm napról napra egyre szomorúbb lett... sírt ... Értem senki se sírjon nem érdemlem meg.

magamse értem hogy sikerült legyőzni az történt hogy lefeküdtem a fűbe elkezdtem végig gondolni magamba hogy milyen életem volt(nem szeretném részletezni de azt garantálhatom hogy nem mindennapi) és magamba eldöntöttem hogy tényleg rossz életem van de ha valaki képes innen talpra állni az én leszek és úgy néz ki sikerült

2013. jún. 29. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezt csináltam, csak én nem ilyen gyorsan jöttem helyre, hanem fokozatosan :)


Ha így felül tudtál kerekedni a depressziódon, akkor ezek után is képes leszel felülemelkedni a nehézségeken. Nagyon nagy lelki erőd van! :)


azt pedig te is megérdemled, hogy legyen egy párod, és ha szeretitek egymást, akkor együtt túljuttok majd mindenen :)

2013. jún. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Felül tudtam és te is ...

Azért tettem mert megelégeltem hogy sírok ... hogy sajnáltatom magam hogy a halálra vágyok ...

meguntam éveket töltöttem el ugy hogy ha megvizsgáltak volna egyből az elzártra kerültem volna ...

Eldobtam magamtól mindent barát család érzelmek mindent amit tudtam és ez nem mehetett tovább ...

Soha többé nem fog engem megakadályozni semmi.


Csak nem akarom hogy más szenvedjen miattam többé ne.

2013. jún. 29. 19:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Így van, megcsináltuk! :)


Ahogy olvasom, amiket írsz, te még sokkal rosszabb helyzetben lehettél, mint én. Másnak ehhez pszichiáter kéne, hogy ezen túljusson, vagy még úgy sem sikerülne. Tényleg nagyon nagy dolog, hogy ezt így elhatároztad magadban, hogy változtatni akarsz és sikerült!


Lehet, hogy az kicsit hosszabb idő lesz, amíg újból lesz párod, de nem baj, majd eljön annak is az ideje! Nem mindenen tudja magát egyből túltenni az ember. Vannak olyan helyzetek, amiknél én is elakadok, még én sem tettem túl magam mindenen.


De még ha félsz is, szerintem végül biztosan egymásra fogtok találni valakivel! Ezt azért gondolom, mert már most is gondolsz rá, törődsz azzal, hogy majd milyen lesz neki. Nagyon figyelmes és rendes vagy! Majd ha már úgy érzed, hogy készen állsz egy kapcsolatra, szerintem nem kell félned :)

2013. jún. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!