Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség, mitöl van ez?!

Segítség, mitöl van ez?!

Figyelt kérdés

Nagyon boldog gyerekkorom volt, mozgékony életvidám lány voltam, szinte hiperaktív, puskával sem lehetett volna lelöni, megállás nélkül szaladgáltam. Emellett nagyon furfangos, eszes kölyök voltam, a felnöttek azt hitték, hogy "nyeee, kicsigyerek, nem tud semmit, közben meg 2évesen odatoltam a sámlit az ajtóhoz, kizártam, becsuktam, és simán elmentem a nagyimékhoz, akik 5-6 utcára laktak tölünk, és bementem. Szóval, semmi bajom nem volt. Imádtam az állatokat, fára mászni, stb...

Most, 15 éves koromra meg kezd minden hülye nyavalyám lenni. Brutális klausztrofóbiám van, félek a kutyáktól, magasságtól, oda jutottam, hogy egyedül ki sem megyek az utcára/boltba. Mindentöl szorongok, és pánikbeteg tüneteket produkálok. Most mi ez?



2013. júl. 3. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami trauma érhetett esetleg?
2013. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát... nagyszülök, nagybácsi elvesztése annak számí, igaz?
2013. júl. 3. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, pláne ha elég közel álltatok egymáshoz. Kérj segítséget a szüleidtől v. az iskolapszichológustól, nincs ebben semmi szégyellnivaló.
2013. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De félek, hogy kinevetnek. Mert hogy még utcára is alig merek kimenni...

Meg a boltba menés, telefonálás is nehéz, mert olyan területen élünk, ahol kevesen beszélnek magyarul (Újvidék), és ezért ülök folyton otthon... meg félek az emberektől, zsúfoltabb helyen sokszor nehezen kapok levegőt, fulladok...

Nem merek segítséget kéri.

2013. júl. 3. 12:37
 5/9 anonim válasza:
Ne viccelj. Akiktől segítséget kérnél, azok nem fognak kinevetni. Meg egyébként más sem. Az ember sok mindentől tud változni, de ne aggódj. Ha alapvetően vidám voltál, akkor vissza fogod kapni önmagad, csak rá kell jönnöd, hogy mi okozza most ezt a problémát.
2013. júl. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom... bár nehéz lesz. Nagyon remélem, hogy elmúlik elöbb-utóbb.
2013. júl. 3. 20:28
 7/9 Snooch ***** válasza:

Nem fognak kinevetni, kérj segítséget!

Nincs ebben semmi rendkívüli, én 26 évesen jártam így, szóval ez nem életkor függő és egyik életkorban sem ciki; érzékeny a lelked, segítség kell ahhoz, hogy bizonyos traumákat feldolgozz.

Iskolapszichológus biztosan fog tudni segíteni, hogy merre és hogyan indulj.

És ne feledd, sosem gyávaság beismerni, hogy egyedül nem tudod megoldani. A gyáva ember az, aki elhagyja magát, beismerni, hogy kell valaki, aki átsegít ezen, na ahhoz erő kell. Ha ez megvan benned, végig fogod tudni csinálni!

2013. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy szorongásos zavar rengeteg okból kifolyólag kialakulhat. A legjobb megoldás tényleg az, ha segítséget kérsz. Én megtettem 1,5 éve és azóta sokkal felszabadultabb és boldogabb vagyok. Nem lesz egyszerű a változást elérni, de nem lehetetlen. És megéri ;)
2013. júl. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem agora fobiád let :( vvalami traumátol alakulhatot ki! http://www.youtube.com/watch?v=sGQ1QFH6Ms4 ezt nézd végig hátha segit ;)
2013. júl. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!