Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rájöttem, hogy miért nincs...

Rájöttem, hogy miért nincs önbizalmam. De hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Hiába tudom, hogy nem vagyok csúnya lány, mégsincs egy deka önbizalmam sem. Ma láttam egy Dove-os videót, amiben a bókokról volt szó, hogy milyen fontosak ezek egy nőnek, és megvilágosodtam. Nekem azért nincs önbizalmam, mert egyszerűen soha de soha senki nem dicsér meg.

A párom azt mondta, mikor felhoztam neki, hogy jó lenne ha éreztetné velem, hogy szépnek tart, hogy ő nem nyalis, egyszer elmondta a kapcsolatunk elején, hogy tetszem neki, és kész, nem fogja bizonygatni... ez nekem annyira rosszul esett... régebben sok bókot kaptam, másoktól is, mostanában semmi... csomó mindenkivel megszakadt a kapcsolatom az elmúlt évben, mióta a jelenlegi párommal vagyok, eléggé begubóztam. kevés barátom van, velük is alig találkozom, szinte soha. Egyre értéktelenebbnek és csúnyábbnak érzem magam, főként azért, mert a számomra legfontosabb ember nem érezteti velem, hogy szépnek lát. Annyira jól esne ha én is szépnek tarthatnám magam, de az, hogy csak magamat dicsérgetem, meg tuningolom az önbizalmam... nagyon kevés. Teljesen belefáradtam már az egészbe, feszült vagyok az utcán is, pedig régen egyszerre (nem túlzás!!) 10-12 pasi is volt akikről tudtam, hogy odavannak értem... most meg... semmi. Nem azt akarom hogy mások nyomuljanak rám, csak szeretném, ha valaki néha megdicsérne:( Nem tudom mit tegyek, már tényleg semmi önbizalmam, pedig sokan örülnének ha így nézhetnének ki.. nem beképzeltségből mondom. hiába vagyok tisztában ezzel, nem tudom magam összekaparni...:(


2013. júl. 3. 17:54
 1/10 A kérdező kommentje:
23/L
2013. júl. 3. 17:56
 2/10 anonim ***** válasza:

"Nekem azért nincs önbizalmam, mert egyszerűen soha de soha senki nem dicsér meg."

Normális ember önbizalma nem függ ettől, mert ez inkább csak a hiúságodat hizlalja.


"mióta a jelenlegi párommal vagyok, eléggé begubóztam. kevés barátom van, velük is alig találkozom, szinte soha"

Erről te is tehetsz, pl. nem kerested őket. De talán nem is vtak igazi barátaid se, ha így lekoptak.


Ez az egész így kompletten egy akkora tévút, hogy sose találsz haza róla...

Ennek ellenére tudom, hogy nem egyedi a hozzáállásod, mert én is ismerek más nőket, akik ilyesmitől várják a megváltásukat.

2013. júl. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

ki mondta, hogy nem én tehetek arról, hogy nem találkozom a barátaimmal? az én hibám IS, de az övék is, hogy soha senki nem ér rá.

egyébként, nem tudom nő vagy-e vagy férfi, de szerintem te jársz tévúton, ha azt hiszed, hogy semmit sem segít az, hogyha bókolnak az embernek. Olyan nagy dolog, ha jól esne a páromtól egy két kedves szó?

2013. júl. 3. 18:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

tök jó, hogy rájöttél!!!

de nincs baj, ezt nézd meg:

http://www.youtube.com/watch?v=bwvevylcTYA

2013. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

36F


Nem az a baj, ha mondja magától (férfiember is néha felvállalhatja, ha a vkije még mindig tetszik neki ;), és az neked jól esik, hanem az, hogyha te elvárod, és már csakis ez éltet, ld.:

"nem tudom magam összekaparni."


Ideig-óráig segíthet, azt nem vitatom, de a befordultságodon nem fog tudni változtatni más, csak te magad.


Én sem lógok a haverjaim nyakán minden nap, de azért mindig össze tudunk szervezni egy találkozót. Vagy ők hívnak, ha úgy gondolják, vagy én őket, de mindig van olyan, aki "úgy gondolja"...


Eszem ágában sincs bántani téged, sőt, sajnállak is egy kicsit, de sztem egy jó közepes depiben vagy.

2013. júl. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

nem várom el, csak jól esne... frusztrálttá tesz az, hogy azt érzem, már nem tetszem neki. előbb megdicsér egy idegen csajt, mint engem... azért ez nem valami felemelő érzés...


igen én is érzem hogy depressziós vagyok. nem akarom sajnáltatni magam, de mostanában tényleg annyira lecsúsztam, hogy ilyen még nem volt. lehet, hogy igazad van, és megváltást várok ettől a bók dologtól... ne haragudj az előbbi kissé ingerült hangnememért, most jöttem rá igazából, hogy jól beszélsz, itt sokkal mélyebben gyökerezik a probléma. Sajnos a kapcsolatom alapból sem egy túl önbizalomnövelő/fenntartó dolog, rossz megjegyzéseket, lenéző, cikiző dumákat folyamatosan kapok a barátomtól, jót viszont egyáltalán SOHA. Komolyan soha. Azóta vagyok súlyosan önbizalomhiányos, mióta járunk, szép fokozatosan lesüllyedtem az állandó beszólások miatt. Nagyon szeretjük egymást, csak sajnos ő ilyen típus.. így alakította a sorsa, meg is értem, hogy nem szeret gyengéd lenni, de nekem jól esne ha néha NŐnek nézne...

2013. júl. 3. 18:31
 7/10 A kérdező kommentje:
kedves 4-es válaszoló, köszönöm a videót, komolyan mondom, hogy felvidított, bár nem vagyok hívő, de nagy igazság amit elmondanak benne:)
2013. júl. 3. 18:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Eszemben sincs haragudni! Hazudik, aki azt mondja, hogy csak jó periódusai vannak az életének, és sosem kelt még bal lábbal sem! Szal megértelek, v legalábbis érteni véllek. :)


Azért azt jó ha tudod, hogy az "energiavámpír" -bár kevéssé ismert- létező fogalom, úgyhogy egy kissé talán óvnod is kellene magadat a lehúzó hatásoktól!

Ebben a dologban lehet az ember néha áldozat is, de néha elkövető is... ;)


Nem tudományos művek :), de gondolatébresztőnek jók lehetnek:

[link]

[link]

2013. júl. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a cikkeket!! el fogom őket olvasni!

igen, lehet, hogy nem ártana kicsit kevésbé törődnöm azzal, hogy mások mit mondanak, meg nem annyira a lelkemre venni a cikizéseket... megpróbálom... de köszönöm azt is, hogy nem egyből azt vágtad a fejemhez, hogy dobjam ki a barátom - sokan ezt mondták volna :/:)

2013. júl. 3. 19:08
 10/10 A kérdező kommentje:
esküszöm, most hogy elolvastam ezeket, rájöttem arra is, hogy sokszor én is energiavámpír vagyok... annyit panaszkodom ...:S
2013. júl. 3. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!