Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Munkamánia tünete lehet ez?

Munkamánia tünete lehet ez?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni:


Programozóként dolgozom már több éve, és szeretem a munkámat, hobbiként is hasonlókkal foglalkozok. Hosszabb projekteknél gyakran van túlóra, összefolynak a napok-hetek.

Most egy olyan deja vu szerű érzésem támadt, hogy tegnap már leültem ugyan ezt a problémát megoldani és be is fejeztem, de ma megint ugyan azt csinálom és emlékszem is, hogy tegnap hogyan oldottam meg, lépésről lépésre tudom hogyan fogom megcsinálni. Nem álmodtam a tegnappal kapcsolatost, de nem is történt meg, csak emlékszem rá.


Ez mi lehet ? Deja vu-nál picit rosszabbnak tűnik mivel teljesen emlékszem olyan dologra amivel még nem foglalkoztam. Alváshiány és egyéb zavarok nincsenek, gyakran kimozdulok és jelenleg nincs is nagy hajtás a cégnél.



2013. júl. 3. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem munkamániáról ott kéne beszélni, amikor fizikailag is megterhel, de ennek ellenére is folytatod. Ha élvezed és egészségesnek érzed magadat akkor nincs probléma.
2013. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel, viszont itt a kérdezőnek komoly problémája is van, azt azért vegyük észre!

Ez valami agyi probléma lesz. Elsőként az alváshiányt mondtam volna (bár attól, hogy alszol még nem biztos, hogy jó minőségű is az az alvás), de azt írtad ilyesmi esetedben nincsen. Talán a monotonitás viselt meg, lehet nem mozdulsz ki eleget, vagy még így sem ér elég inger.


Így nehéz válaszolni, mert hasonló szokott lenni nálam is, de az az Asperger-szindróma tünete. Nem tudom, hogy ez nálad mennyire a személyiséged része. De mivel csak egy ideje jelentkezik, így inkább azt javaslom, hogy vizsgáltasd ki magad.

Pszichiáternél is kezdhetsz.

2013. júl. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!