Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A citromfű mennyi idő múlva...

A citromfű mennyi idő múlva fejti ki hatását?

Figyelt kérdés

Úgyértem folyamatosan inni kell heteken keresztül hogy hozzászokjon a szervezet, és hasson, vagy az első pohár után nyugodtabbak leszünk?


Napi 1mg frontint szedek (van hogy kihagyok egy napot, vagy 2-t) és át akarok állni erre a gyógynövényes megoldásra. Nem tudom jó választás e a citromfű, vagy mi lenne a legjobb választás.. öltem már rengeteg pénzt (4000 forintokat) összetett B vitaminokra, amiben volt magnézium meg mindenféle dolog, hónapokig kellett szedni, de semmi hatása nem volt.. vajon a citromfű segíthet? Erről a gyógynövényről olvastam a legtöbb pozitív visszajelzést.


Mellékes kérdésként felvetném, és válaszolhattok - pánikbetegek/volt pánikbetegek - hogy mivel sikerült enyhítenetek a tüneteket? Nekem olyan mintha agorafóbiám lenne gyakorlatilag. Ha egy barátom azt mondja találkozzunk, vagy mennyünk el lehűteni magunkat egy jégkrémmel a cukrászdába, be kell vennem 1mg frontint, hogy elindulhassak.



2013. júl. 4. 00:29
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
17/f
2013. júl. 4. 00:29
 2/21 anonim ***** válasza:
1 hét.
2013. júl. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
A mennyiségen is múlik. De az emberenként változhat. Ki kell próbálni először egy csészével egy nap, utána ha nem elég akkor kettővel. A nyugtató hatását nálam 4-5 órán belül mutatja, és 3 -4 decit iszom egyszer naponta.
2013. júl. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
25%

Bármilyen anyag (gyógyszer, gyógynövény) csak a tüneteket enyhíti, nem gyógyít. A végleges gyógyuláshoz a legtöbb esetben pszichoterápia szükséges.

Nézd meg a Youtube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" sorozatot.

2013. júl. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2.5 éve járok pszichológushoz ezzel. semmit nem segített eddig. Most vagyok a 3. pszichológusomnál már, mert az első cinikus volt, gyermekpszichológus, nyílvánvalóan más a felfogásom, mint ahogy hozzám viszonyult. Ez mondjuk egy pszichiáter volt és gyógyszeres kezelést alkalmazott volna.

Le akartam tenni a xanaxot, ezért elmentem inkább egy autogén tréninget kitanult pszichológushoz, aki akkor kezdett, és semmit nem értett szerintem a dologhoz, ráadásul minden 2. héten volt valami "SOS" dolga, és hirtelen véletlenül nem tudott fogadni. A 3. pszichológusnál járok aki hipnózissal és egyéb dolgokkal próbál segíteni.

Ha nem épülök fel az egészből, és nem tudom elvégezni az iskolát.. legfeljebb otthagyok mindent és hagyom ezt az életet a fenébe.

Kár hogy más csak úgy lát hogy "barom öngyilkossági gondolatokkal" <- hát már megért ez a gyümölcs ahhoz hogy lepottyanjon.

2013. júl. 6. 00:44
 6/21 anonim ***** válasza:
Én szintén szorongással küzdök. Sokféle gyógyszert is szedtem xanax, rivotril stb. Pszichoterápia segített valamennyit, de nem az igazi. Gyógyszert nem szedek, helyette én is citromfűt iszom, és használ. Nálam jobban be jött, mint a remotív extra. Most egyébként citromfű extraktum kapszulát szedek csak, mert a tea készítés macerás.
2013. júl. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
és a kapszula és tea hatása között van valamilyen különbség? jobb a kapszula?
2013. júl. 15. 00:57
 8/21 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Most még szedek ezzel együtt remotív extrát is, így lehet az is segít. Bár 4 hét után nem volt igazán hatása, ezért kezdtem citromfű kapszulát szedni is. Most a 6. hétnél vagyok remotívban, 1. hétnél citromfűben, de 5 napja sokkal jobban vagyok. Szerintem citromfű segített. Lassan abbahagyom a remotívot így kiderül melyik hat(ott). Ha teát választod mindenképpen bogyósat vedd ne a filtereset, mert ott van különbség. Sokkal jobban ellazít az ömlesztett, mint a filteres. Csak hát kinek van ideje szürögetni meg pepecselni vele. Egyébként te próbáltál valami homeopatás vagy gyógynövényes szert már a szorongásodra?
2013. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Valeriana relax, Sedatif PC (ami nemtudom mibe tartozik), meg valami magnézium tablettát amiben volt mindenféle B vitamin meg magnézium meg minden. valami Magne komplex vagy micsoda, 30 darab van benne, akkora egy szem mint a gigám.


Ezek közül semmi nem segített, frontinnal jártam iskolába.

2013. júl. 18. 00:42
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én xanax-al meg egyéb antidepresszánsokkal jártam ki a sulit. Sedatif PC nekem ellenkezően hatott jobban szorongtam tőle, macskagyökér teát ittam (valeriana) egy darabig picit talán segített. Legjobban most vagyok citromfű+orbáncfű keverék, szerintem próbáld ki a citromfüvet.
2013. júl. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!