Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek az emberektől. Van...

Félek az emberektől. Van megoldás?

Figyelt kérdés
Kiskoromba annyira megaláztak iskolába (és meg vertek), félek az emberektől... most 18(F) vagyok, és még régi osztálytársakat se merem bejelölni Facebook-on... boltba nem merek az eladóhoz szólni... és néha még a nagynénémhez se merek szólni...
2011. máj. 31. 20:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
Pszichológus.
2011. máj. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
52%
Ez véleményem szerint nem félelem az emberektől konkrétan, hanem súlyos önbizalomhiány.Felkeresheted az illetékes családsegítőt, ott ingyen is kaphatsz pszichológusi segítséget.
2011. máj. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
52%
pszihologus ,errre szerintem inkabb csak egy pszihlogus tudna felelni
2011. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
Akkor Neked valszeg szociális-fóbiád alakult ki. Sajnálom, nagyon nehéz ezzel együtt élni. Viszont kezelhető! Mindenképp keress fel egy pszichiátert, ok? Ha van mégis olyan ember a környezetedben, akivel tudsz erről beszélgetni, aki biztosan megért (anyukád, apukád, tesód, barátod...stb.) akkor azt is tedd meg! Mielőbbi jobbulást!
2011. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Anyu sokat dolgozik (ahogy én is), öcsém még kicsi, apu meg fél éve meghalt... pszihologust hol találok? :S:(
2011. máj. 31. 21:00
 6/15 A kérdező kommentje:
Esetleg van valami pszihológus nélküli megoldás? Nincs időm még arra is a munka, meg a tanulás mellet...
2011. máj. 31. 21:09
 7/15 anonim válasza:
Nézz utána a neten, hogy a Te lakóhelyedhez közel, hol találsz ilyen szakorvost, vagy bölcsészt. Én anno pszichiáterhez fordultam, aki ajánlott egy antidepresszáns gyógyszert. Azt szedtem 1 évig. Ennek kb. 6 éve. Azóta sokkal jobban vagyok. Persze időnként előjön még a fóbiám, de közel sem olyan mértékben és annyiszor, mint évekkel ezelőtt. Nem kizárt, hogy az orvosod majd pszichológiai kezelést is ajánl, a gyógyszeres kezelés mellé. Én magán dokihoz mentem, ami annyira nem volt olcsó (5e/foglalkozás)így maradt csak a pszichiátria. Ha nincs pénzed, akkor látogasd meg a körzeti dokidat és ő biztosan elküld megfelelő beutalóval, a megfelelő helyre...
2011. máj. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Ha nem tudod legyőzni a félelemedet, akkor nincs:( Próbáltad már azt a "módszert", hogy csakazértis beszélsz a pénztárossal, vagy bejelölöd a Facebook-on az ismerőseidet? Próbálj szembenézni a félelmeiddel. Ha nem megy, akkor, sajnos orvos kell...
2011. máj. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Akkor így maradok... se pénzem se időm nincs orvosra...
2011. máj. 31. 21:20
 10/15 anonim válasza:
Sztk pszichológust fizeti a TB.
2011. máj. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!