Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Házilag tudom valahogy gyógyít...

Házilag tudom valahogy gyógyítani önmagam a depressziót és az üldözési mániát? Nem szeretném hogy bárki tudjon erről.

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem depresszióm van pánikbetegséggel és egyedül nem tudtam vele mit kezdeni. Járok pszichológushoz is és nem tudja senki, szóval titokban lehet tartani. Ha nagyon durva a depressziód akkor mindenképpen menj el orvoshoz, de nyilván neked is akarnod kell, hogy meggyógyulj és tenned kell érte.
2013. júl. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nekem is van pánikbetegségem.. örökölt. de már együtt élek vele. az az igazság hogy már hallucinálok is és szeretném tudni az okát viszont orvoshoz nem akarok menni. :(
2013. júl. 8. 00:33
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Pánikbetegség egy városi népbetegség, nem öröklődő dolog. Csak az utóbbi években kezdett el ilyen mértékben előfordulni, de akár 100 vagy 200 évvel ezelőtt is elhanyagolható volt. A cukorbetegség is hasonló amúgy, de ez nem ide tartozik.

Önismerettel és önfejlesztéssel tudsz segíteni ezen, pl hogy az érzéseidet leírod vagy képes vagy megosztani másokkal, olyanban mondjuk akiben bízol.

De egyedül szerintem sem olyan könnyű megoldani, főleg ha hajlamos vagy rá családod miatt is, azaz ha a lelki problémák már szüleidnél is előfordultak - ez esetben nem genetikailag öröklődik, hanem a szülők aggodalma és problémái a gyerekre is átmennek.

Mindenképpen kezelni kellene a problémádat, és valamilyen hozzáértővel megbeszélni. Nem feltétlenül pszichológusra gondolok, hanem mondjuk vmi alternatív megoldás vagy ember kellene. Tudok írni ha érdekel és valóban nem kell erről tudnia másnak. Ha meg teljesen egyedül szeretnéd akkor a Moksa cseppekkel tehetsz egy próbát. Ez a lelki blokkokat oldja, hasonló a virágterápiához, de attól jobb a hatásmechanizmusa. Szerintem próbáld ki, van akinél egyből hat, viszont a többségnél kell 1-2 hónap mire kifejti a hatását.

2013. júl. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszönöm
2013. júl. 8. 01:01
 5/5 anonim ***** válasza:

#3: de a hajlam örökölhető. Régen is volt tekintélyes számú depressziós, meg egyéb mentális beteg, csak vagy nem is tekintették betegségnek, vagy egyszerűen "tébolyult"nak bélyegezték.

A cukorbetegség azért tudott így elterjedni, mert már nem halnak bele, akik ebben szenvednek. 200 éve egy cukros 100% biztossággal meghalt.


Egyébként egy komoly depressziót csak úgy házilag kigyógyítani szinte lehetetlen. Minimum egy pszichológus kell, hogy segítsen. Persze, magától is javulhat az állapotod, de az ilyen javulások általában valamilyen tőled független változás következtében történnek, így erre, hogy véletlenül történik valami, ami kiránt a depresszióból, nem lehet alapozni.

Arról meg, hogy pszichológushoz jársz, senkinek nem kell tudni.

2013. júl. 8. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!