Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandóan erős szívdobogás...

Állandóan erős szívdobogás tör rám, és nem tudom, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Pár éve szenvedek ettől. Volt, hogy két órán keresztül tartott, és hiába mondtam édesanyámnak, nem nagyon törődött vele, szerinte majd kinövöm.

Most vagyok 22 éves, még mindig nem nőttem ki.

Random rám tör, független a fizikai és lelki megterheléstől.

Voltam vele pszichiáternél, aki megállapította, hogy pánikroham, függetlenül attól, hogy ezek a szívdobogásrohamok nem társulnak halálfélelemmel, sem bármilyen más érzéssel. Mély levegővételek, becsukom a szemem és akkor egy 10-20 perc alatt elmúlik, utána nagyon fáradtnak érzem a szívem. Elég depresszív alkat vagyok, sokat szorongok és néha egyetemi előadásokról is ki kell mennem, mert nem bírom, de amikor rám tör, nincs ilyesmi.


Mihez kezdjek vele?

Lehetséges, hogy nem is pszichés, hanem fizikai betegségem van? Akkor viszont kihez kéne fordulnom, és hogyan? Gondolom, nem sétálhatok be a szívklinikára, hogy "szívrohamom" van.


Valakinek van hasonló panasza? Mit tett ellene?



2013. júl. 8. 12:23
 1/3 anonim válasza:

Nekem is hasonló volt régen, elmentem háziorvoshoz és beküldetett Ekg-re, de semmi baja nem volt a szívemnek, kérdezték, hogy kávé stb,és mondták, hogy sok kávét iszok meg teát is erőset ittam, és hogy ne nagyon igyak.mondjuk akkor 16éves voltam.

Mostanában is szokott lenni,de frontérzékeny is vagyok,migrénes és vérszegény is.

Még azt is mondták hogy ha hirtelen elkezdek egy sportot attól is lehet.

Menj el Ekg-re az a biztos :)

2013. júl. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem egész pici gyerekkoromtól van (még 3 éves sem voltam) Akkor adtak rá valami cseppeket, attól elmúlt egy ideig.

Később (tizenéves korom elején) megint előjött, voltam vizsgálatokon, de semmit nem tudtak mondani. (a terheléses ekg-n terhelés után jobbak voltak az eredményeim, mint a terhelés előtt) Azután egy időre abbamaradt, majd megint előjött, megint abbamaradt, megint előjött. Már egészen megszoktam, hogy néha ilyenem van.

Én sem nőttem ki, pedig lassan 50 éves leszek.

2013. júl. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem Háziorvoshoz fordulj kérj laborbeutalót és nézzetek egy teljes vérképet,hormonokkal együtt.

Az általad le írtak engem pajzsmirigy túlműködésre emlékeztetnek. Főleg,ha a testalkatodhoz képest vékonyabb vagy az átlagnál.

2013. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!