Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, ha egész nap...

Mit tehetek, ha egész nap tiszta ideges vagyok, minden különösebb ok nélkül?

Figyelt kérdés
Reggel felkelek és már egyből kiugrik a szívem és tombolnék, estére talán kicsit jobb, viszont aludni is alig tudok. Szedek antidepresszánst. Néha nyugtatót is. De nem használ. Pszichológushoz vagy pszichiáterhez se nagyon tudok elmenni.

2013. júl. 10. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Ki írta fel az antidepresszánst, és miért szeded?

Ha a jelenlegi módszered a mentális karbantartásodra alkalmatlan, szánsz-e rá valamilyen energiát, hogy rendbe tedd az életed?

Van megoldás.

2013. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet az antidepresszáns mellékhatása is. Én nekem is volt hasonló a kezelés kezdetén, meg néha közben is. Én a magas szerotonin szintnek tudtam be a dolgot.
2013. júl. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
pszichiáter írta fel, már régóta szedem és eddig nem volt mellékhatás, most egy hónapig nem szedtem, most kezdtem újra, de már előtte is ez volt
2013. júl. 11. 12:13
 4/7 A kérdező kommentje:
miért szedem? agorafóbia, általános szorongás, személyiségzavar...
2013. júl. 11. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha csak egy hónapra abba hagytad a szedését és utána kezdted újra, akkor is felléphetnek ugyanúgy mellékhatások, maximum nem akkora mértékben.
2013. júl. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
sokféle antidepit szedtem, sose volt mellékhatásuk. most elkezdtem kicsit több nyugtatót szedni és ettől jobb lett kicsit.
2013. júl. 12. 14:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért írom én is a mellékhatásokat, mert én szedtem már Aurorixet, Yarocent, Cipralexet, aztán megint Aurorixet, Yarocent és Cipralexet ilyen sorrendben és amikor másodszorra kezdtem el ezt a hármat szedni, mindegyiknél mellékhatások jöttek elő.


Aurorixnál állandóan kómás és fáradt voltam. Yarocennél első alkalommal semmi mellékhatás nem volt, másodszor viszont 2-3 hét alatt több mint 10 kilót felszedtem úgy, hogy nem ettem többet. Cipralex pedig külön élmény volt. Első alkalommal csak fáradt voltam tőle állandóan, második alkalommal pedig állandóan feszült voltam, remegtem, vert a víz és hasonlók. Mellette állandóan olyan érzés gyötört, mint amikor az ember nyújtózkodik és nem múlik el az a feszültség jellegű érzés.


Az okát nem tudom, de ezek tényleg így történtek. Ráadásul az orvosom azt mondta, hogy nem kell szépen hozzászoktatni másodjára, mert már szedtem ezeket és nem lesz first pass effektus.


Persze lehet, hogy nálad más és ha a nyugtatók segítettek, akkor örülök. :)

2013. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!