Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegség, szociális...

Kényszerbetegség, szociális fóbia egyszerre. :S Mit lehet ellenük tenni?

Figyelt kérdés

Muszáj segítséget kérnem, mert egyszerűen már nembírom tovább. Nagyon régóta van kényszerbetegségem, ami annyit takar, hogy eszembe jut valami, és ha nem teszem meg, akkor azt hiszem, hogy valami rossz fog történni velem, ezenkívül ha 1 tárgyat leakarok tenni, akkor 20-szor megigazgatom mielőtt elengedem, meg szoktam számolgatni is pl fogmosásnál 5-ször köpök mert ha nem ennyiszer teszem akkor minidg bevillan h vmi rossz fog történni, valamint a körmömet is szoktam rágni,régebben a hajamat is tépkedtem meg a szempillámat is.

A másik gondom hogyha emberek közé kell mennem rosszul érzem magam, mindig azon stresszelek, hogy mit gondolnak rólam, meg hogy lehet hogy nevetnek rajtam. :S

Mit lehet tenni ebben a helyzetben?


2009. okt. 18. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Egy szót mondok: ORVOS!

Már rég el kellett volna menned.Sokkal könnyebb lenne.Már RÉG! Szóval holnap szakember...Segíteni fog!

2009. okt. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Kellek a támpontok az életben:)
2009. okt. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak helyeselni tudom amit azelőttem szóló mondott. A kényszerbetegség pszichoterápiával nagyon jól kezelhető.
2009. okt. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Nehéz ügy a kényszerbetegség. De van KIUT öneröböl. Énnekem sikerült, tönkretette a mindennapjaimat. Csak meg kell találni mi blokkol. Az én esetemben az volt a baj, hogy nem akartam ÖNMAGAM LENNI, nem fogadtam el magam olyannak amilyen vagyok, mindig mas akartam lenni, más emberekhez mértem magamat. És mindezt szönyegigazgatással, szimmetria keresésével, és egyéb rémes, különféle dolgokkal kompenzaltam. Szóval meg kell találni MI HELYETT cselekedsz kényszeresen. Érdemes elmenni pszichologushoz (nem pszichiaterhez, aki gyogyszeres kezelést adna) elmenni és megbeszélni a problémát. A kényszerbetegség nem betegség, csak kompenzalsz vele vmit, amit elfolytasz, vagy nem akarsz megtenni. Ezt kell megtalálni. A legjobbakat kivanom.
2009. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A kényszerbetegségre vannak gyógyszerek, azok állítólag segítenek, én soha nem szedtem ilyent, pedig én is kényszerbeteg voltam. Hasonló dolgok voltak, mint amiket írtál, számolgatás, ellenőrizgetés, rágódás egy-egy gondolaton akár napokig(!)stb. stb. Én önerőből, saját magam szoktam le róla, életemben nem jártam pszichológusnál, vagy ilyesmi, de azt kell hogy mondjam, hogy egyedül k*rva nehéz, hatalmas önkontroll, akaraterő, és főként elhatározás kell hozzá, és eleinte nagyon nehéz "megállni", h ne tedd a kényszeres cselekedeteket, úgy hogy sok kitartás is kell! A többihez(szoc fóbia) nem tudok hozzászólni, nem tapasztaltam még ilyet. Sok sikert!
2009. okt. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
hű nem gondoltam volna hogy rajtam kívül valaki még számolja hogy pl hányszor köp fogmosásnál meg ilyenek, énis totál ezt csinálom de engem ez egyáltalán nem zavar ilyen vagyok :) amúgy szerintem ne aggódj amiatt hogy mások mit gondolnak rólad!
2010. máj. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

El kéne menned pszichiáterhez.


A kényszerbetegség nagyon jól kezelhető a legtöbb esetben.

2010. máj. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

szia

hogyan sikerült leszoknod a hajad tépkedéséről?

kíváncsi lennék, én nem tudok leszokni, ezt csinálom már vagy egy éve, és fogy a hajam vészesen...

2010. dec. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia kedves utolsó!


A kérdés kiírója vagyok

Úgy sikerült leszoknom, hogy annyit kitépkedtem már, hogy 1 hatalmas kopasz folt lett a fejemen, és ez észhez térített, meg ehez még hozzájött az osztálytársaim ércelődése, meg a szüleim is elég keményen lecsesztek miatta, úgyhogy elhatároztam, hogy nem tépkedem tovább, és pár nap múlva már nem is éreztem késztetést rá.

2010. dec. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért lassan a testtel egészséges elméjű emberkék a jó tanácsokkal. Én is kényszeres vagyok, és rngeteg más nyavaja pszichésen ,ami pokollá teszi az életemet. És látom azt,hogy akik teljesen normál lelküek, azok félvállról veszik ,idegenkednek, és mind csak vágna be a gyógyszeres gyogyókúrára agymosóba, hogy hé ne legyél máá fura. Ez nem ilyen egyszerű,csak nekik. Az ember értéke a szabad akarat, az elme önállósága, nem hagyhatjuk,hogy akárki is mindenféle ilyen tudatbuzeráló szerekkel bepiszkáljon. Én nem hagyom. Le leht győzni akarattal, leleményességgel, pszichoterápiával, de gyógyszer nem jó, teljesen hazavág egy idő után.

Szociális fobia jó szarság, én is érzem, pedig elismertek sokan, meg elégedett is vagyok magammal ha megyek az útcán ,de mégisidegesít ha sokan bámulnak kimondottan engemet. Mint sok kis vörös szemű cincogó patkány, aki beléd akarna rágni. Nem félek senkitől, inkább csak frusztrált, zavarban lévő érzés ez. Állandó tökéletesség mánia, mindig azon jár a fejem, hogy hol akarnak éppen fogást találni, kicseszni velem.

2012. júl. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!