Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? A pszichológusom...

Mit tegyek? A pszichológusom ezt tanácsolta, de én nem biztos, hogy jó ötletnek tartom? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Szóval egy ideje problémákkal küszködök így pszichológushoz járok. Szorongás, ritkán pánikrohamok, önbizalomhiány stb. problémák miatt. Egyébként egy átlagos lány vagyok, soha senki nem mondaná meg rólam, hogy efféle problémáim vannak vagy ettől rosszabb is (a héten mondtam el a "dokinak", hogy kislány koromban molesztáltak). Egyébkén soha nem volt még komoly kapcsolatom, próbálkoztam egy ideig, de úgy három éve feladtam, egyszerűen nem megy, nem tudok szerelmes lenni, félek a szextől, attól, hogy elkötelezzem magam vagy még én magam sem tudom, hogy még mitől. A lényeg, hogy most udvarol egy srác, kis rendes, aranyos, magas (imádom ha magas egy pasi), de sajnos hiába próbálok nyitott lenni felé, egyszerűen mégis azt érzem, hogy ha összejönnék vele, akkor szintén nem lesz túl tartós. A pszichológusom azt tanácsolta, hogy próbáljam meg vele, találkozzak vele és ha egy hónapig tart, akkor addig, de szerinte meg kellene próbálnom. Ezzel egyetértek, de sajna nincs szívem ezt művelni ezzel a fiúval (túlságosan gyenge szívű vagyok). És most, hogy elkezdtünk beszélgetni chaten Ő eléggé komolyan gondolná ezt a dolgot és én ettől teljesen berezeltem, vagyis inkább attól, hogy nem tudom vele ezt csinálni, mert most úgy érzem, hogy az én részemről nem biztos, hogy hosszú távra szólna a dolog. Elvileg találkozni fogok vele hamarosan, de sajna a "dokival" addig nem találkozom így nem tudom megbeszélni ezt vele. Pedig most nagy szükségem lenne tanácsokra, hogy mihez kezdjek. Szóval valami tanács?
2013. júl. 11. 22:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Jaj, ez lemaradt: 21/L :)
2013. júl. 11. 22:35
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne legyél berezelve, kedves kérdező! A fiúk is tudják, hogy mire megy ki a játék, már mint az udvarlás. Szóval nem teszel bele nagy kárt, ha öszze ismerkedtek. A szerelem, meg a sex csak sokkal később jön.
2013. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ami gyerekkorban történik, azt nagyon nehéz "kiirtani". mélyen beléd ivódhatott a molesztálás emiatt is tartasz a kapcsolatoktól.


viszont, ha normális életet akarsz a továbbiakban, valahol el kell kezdened feldolgozni ezt(kineziológia, családállítás, bármi ami alternatíva lehet). a fúkkal(és a lányokkal is) mindenki csalódik élete során, ez ne tántorítson el. nem is muszáj egyből kapcsolatba kerülni, elég ha ismerkedsz, randizgatsz az elején, mert minél később kezded annál nehezebb lesz. csak közöld a fiúval, hogy egyelőre csak ismerkedni szeretnél és nem akarsz komoly kapcsolatot.

2013. júl. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy találkozásban még nincsen semmi, először ismerkedjetek meg közelebbről is egymással.

Velem semmilyen borzaszt dolog nem történt, mégis mindig tiszta ide vagyok ha összejövök valakivel, meg nem bírom közel engedni magamhoz. Viszont ha sose próbálkozik az ember, ez a dolog nem fog változni. Én randiznék vele.

22/L

2013. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát... az igazság az, hogy nemrég egy baráti összejövetel találkoztunk személesen. Mi előtte csak chaten beszéltünk. A lényeg, hogy úgymond összejöttünk, csókolóztunk (ezenkívül semmi nem történt) meg úgy elvoltunk. Bár azt hozzáteszem, hogy akkor nem éreztem magam olyan jól vele, nagyon máshol jártak akkor a gondolataim. A lényeg, hogy csak ezután kérte, hogy találkozzunk és most mikor igent mondtam a randira megkérdezte tőlem, hogy akkor honnan is folytatjuk ezt a dolgot? Legalábbis nekem az jött le, hogy Ő azt szeretné, hogy akkor én legyek a barátnője. Persze mondtam neki, hogy majd lesz valahogy, ne tervezzünk stb. Ezzel nincs is bajom annyira, csak most megsajnáltam, ezért nem akarom vele ezt művelni.

2013. júl. 11. 22:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad, jól csináltad. Ha egyből adaadod amit kér, akkor megun hamar. Így meg a nyála fog csorogni...
2013. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha egy idő után úgy érzi, hogy megbízhat az illetőben, akkor avassa be a múltjába.

Így ő is megértőbb lesz Önnel, ha esetleg zátonyra fut a dolog.

2013. júl. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

figyeljjj öcsajtláány! lazuljjá már meg?

találkozz vele érezd jól magad aztán ne parázz felesleges dolgokon:) ennyi a megoldás:)

2013. szept. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!