Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feleslegesnek érzem magam, miért?

Feleslegesnek érzem magam, miért?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nincs semmi keresnivalóm az életben. 20 éves vagyok, nincsenek céljaim, ha van, hamar feladom, mert megpróbálom és nem sikerül. Azóta már nem is hajtok érte, úgy vagyok vele, hogy minek. Nem tudom, soha nem is tudtam, hogy minek tanuljak, mi akarok lenni az életben, igazából azt sem tudom, hogy mi érdekel. Barátom sincs (pedig lehetne), mert egyszerűen nem tudok megmaradni senkinél sem, megunom, nem fogadom el a hibáit vagy komolyan nem értem miért (tudom el kellene fogadnom, nekem is van hibám, de nem megy), és pár hét után dobom. Így nem is akarok komoly kapcsolatba kerülni senkivel, mert nem akarok megbántani egy pasit sem. Belülről úgy érzem, hogy nem bírok így élni, de egyszerűen annyira rossz, hogy imádok valamit csinálni, meghalok érte, és egyszerűen nem megy, pedig akarom! :( Kívülről viszont teljesen más a helyzet... Mindenkivel kedves vagyok, mindig jó a kedvem, nem szeretném, ha észrevenné bárki is, hogy mi zajlik bennem (tudom könnyebb lenne, ha valakivel megbeszélném, de nincs olyan személy akinek elmondanám, mert a szüleimet nem akarom ezzel idegesíteni, van elég bajuk), a suliban jó jegyeim vannak, szóval a külvilág azt látja, hogy mindig jókedvű, életvidám vagyok, akinek semmi gondja, holott...

Szerintetek mit kellene csinálnom? Félre ne értsetek, nem lennék sohasem öngyilkos, annyira gyáva nem vagyok, meg tudom, hogy meg lehetne oldani...

Előre köszönöm annak, aki vette a fáradtságot és elolvasta! :)


2009. okt. 18. 22:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
nem értem, mi a fő probléma. alapvetően senkinek sincs keresnivalója az életben, csak ide került, aztán kihoz belőle valamit. de mi ezzel a gáz? illetve ha ezzel semmi, akkor mivel van?
2009. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%
Én azt hiszem értem a problémádat. Semmiért nem tudsz igazán rajongani, nem vagy szerelmes, úgy érzed a romantikus világnézet távol áll tőled? Nagyjából velem is ez van, 19 éves vagyok. Kell valamit találnod, ami inspirál. Valami az életedtől teljesen eltérő apróságot, ami elindít egy olyan folyamatot, hogy elhatározod, mától kezdve új ember leszel. Rá kell venned magad, hogy lelkesedj valamiért! Azt pedig, hogy miért, neked kell megtalálnod.
2009. okt. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Megtaláltam, vagyis azt hittem 10 évig.... De sajnos rájöttem, hogy egy senki vagyok oda, nem megy, egyre bénább vagyok benne, feleslegesnek érzem ott magam. Pedig 4évig annyira jól ment! :(
2009. okt. 18. 22:53
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

naés. van még minimum 40 éved. elment 10 valamire, ami nem működik. és akkor nem finom a hagymás rántotta? :)

én is voltam már minden, csak még akasztott ember nem, aztán van amiről évek után derült ki, hogy béna vagyok hozzá, van amiről azonnal. nem kell kétségbe esni.

2009. okt. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kösziiii!:D Igazad van amúgy télleg... ne ríjjon a szám xD
2009. okt. 18. 23:18
 6/17 anonim ***** válasza:

hm. azért ez nem ilyen egyszerű. valamiért csak leírtad ezt így, az okot nem változtathatja meg az, hogy egy pillanatra most nem látod borúsan a helyzetet. :)

olvass Eckhart Tolle-t.

2009. okt. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
persze nem.. de ilyenkor eszembe jutnak olyan emberek, akik betegek.. akik örülnek ha élnek.. szal tudom, h megoldom.. és majd lesz olyan dolog, amiért érdemes lesz élni. köszi a tanácsaid.. a könyvajánlót is :)
2009. okt. 18. 23:27
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Nem bak vagy véletlenül? Esetleg szűz?
2009. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
mi az, amit szerettél és nem ment? nincs valami alternatívája? (pl. nem megy a tánc, mert nem tudsz összeszokni senkivel, nem elég jó a mozgásod, de elméletben nagyon ott vagy, érted és ismered a rendszerét, tehát lehetsz kritikus, szakértő a témában.)
2009. okt. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

kos vagyok.

röplabdában. nem jön össze semmi. pedig akarom. edzőm is mindig szid,mert látja,hogy többre lennék képes és mégsem sikerül.törődjek belek,hogy sz*r vagyok?

2009. okt. 19. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!