Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feleslegesnek érzem magam, miért?

Feleslegesnek érzem magam, miért?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy nincs semmi keresnivalóm az életben. 20 éves vagyok, nincsenek céljaim, ha van, hamar feladom, mert megpróbálom és nem sikerül. Azóta már nem is hajtok érte, úgy vagyok vele, hogy minek. Nem tudom, soha nem is tudtam, hogy minek tanuljak, mi akarok lenni az életben, igazából azt sem tudom, hogy mi érdekel. Barátom sincs (pedig lehetne), mert egyszerűen nem tudok megmaradni senkinél sem, megunom, nem fogadom el a hibáit vagy komolyan nem értem miért (tudom el kellene fogadnom, nekem is van hibám, de nem megy), és pár hét után dobom. Így nem is akarok komoly kapcsolatba kerülni senkivel, mert nem akarok megbántani egy pasit sem. Belülről úgy érzem, hogy nem bírok így élni, de egyszerűen annyira rossz, hogy imádok valamit csinálni, meghalok érte, és egyszerűen nem megy, pedig akarom! :( Kívülről viszont teljesen más a helyzet... Mindenkivel kedves vagyok, mindig jó a kedvem, nem szeretném, ha észrevenné bárki is, hogy mi zajlik bennem (tudom könnyebb lenne, ha valakivel megbeszélném, de nincs olyan személy akinek elmondanám, mert a szüleimet nem akarom ezzel idegesíteni, van elég bajuk), a suliban jó jegyeim vannak, szóval a külvilág azt látja, hogy mindig jókedvű, életvidám vagyok, akinek semmi gondja, holott...

Szerintetek mit kellene csinálnom? Félre ne értsetek, nem lennék sohasem öngyilkos, annyira gyáva nem vagyok, meg tudom, hogy meg lehetne oldani...

Előre köszönöm annak, aki vette a fáradtságot és elolvasta! :)


2009. okt. 18. 22:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
nem belek, hanem bele :D
2009. okt. 19. 10:16
 12/17 anonim ***** válasza:
Ejj de nagy problémái vannak valakinek.. nekem csak ennyi lehetne akkor seggem verném földhöz..
2009. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
mindjárt megsajnállak:)
2009. okt. 19. 20:34
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom a kérdésedből, hogy nincs önbizalmad, ami elengedhetetlen a céljaid eléréséhez. Önbizalmad viszont a sikerélményeidből lesz, sikerélményed viszont abból lesz, ha olyan célokat tűzöl ki magad elé, amit el tudsz érni. Ismerd meg Önmagadat, ha önerőből nem megy fordulj szakemberhez (pszichologus), aki segít kiaknázni a még nem ismert képességeidet, adottságaidat. Üdv.
2009. okt. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2009. okt. 19. 22:39
 16/17 anonim válasza:
Nagyon sok embernél tapasztalok hasonló életuntságot, én is valami hasonlóban vergődök éppen. Ha nem megy a sport, azért ne hagyd abba, hanem vedd fel a kesztyűt, szívd fel magad, és "akkor is megmutatom ha belegebedek" címszóval vesd magad bele. Komolyan, ha 10 évig csináltad, jó voltál benne, és szereted is, akkor ne agyalj, hanem cselekedj. Én is ezt teszem. :)
2009. okt. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert felesleges vagy. De csak a te döntéseden múlik, hogy az is maradsz e.
2009. nov. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!