Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyerek létemre néztem a...

Gyerek létemre néztem a trónok harcát (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok.

(külföldről írok,ne szídjatok hogy nálatok késő van:)!


anyukámmal elkezdtük nézni a trónok harca nevű sorozatot vagy már egy éve,nem tudtam hogy mi az de leültem anyu mellé megnézni mert azt mondta fantasy.


Egész érdekesnek tűnt,sőt kezdtem megszeretni de vagy a 15.perctől vagy nem tudom nagyon kezdett brutális lenni(állat és ember mészárlás) és mivel túlérzékeny vagyok ezért eléggé nyomot hagyott bennem.

Persze amint anyu látta hogy mik van benne az olyan részeknél eltakarta a szemem.

(azt hittem csak ennyi volt azt hittem biztos most már normális lesz így tovább néztük)

de egyre durvább lett meg minden és szó szerint kezdtem rosszul lenni és kimentem.


azóta is szokta nézni anyu és néha én is a szobában vagyok(keresek ott valamit vagy netezek) és ugye néha akaratlanul is oda oda nézek.


Nagyon rossz még rá gondolnom is,kirázz a hideg de mégis annyira szépek benne a sárkányok és a fantasy része hogy legszívesebben én is nézném ha nem lenne benne ilyen sok sokkoló dolog.


Még mindíg gyötör ez a valami és szeretném túltenni magam rajta,hogyan?


(bocsánat ha rossz a helyesírásom telefonról írok)


12 éves lány vagyok



2013. júl. 13. 23:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
23%

De, az öldöklés az egyik legősibb és természetesebb örökségünk. Pontosan ez természetes, csak persze nem szép, nem kulturált és egyébiránt elítélendő dolog. De aki a létét és a természetességét tagadja meg, az nincs tisztában az 'Ember' jellemével és múltjával. Genetikai múltjával, amit már soha nem tagadhatunk le. Mindegy hogy éppen kényelmes kis dekadens országunkban PILLANATNYILAG nem jellemző az erőszak. Rejtett formában jelen van, és bizonyos időközönként komoly hullámokban elő is tör. Például (bár a kérdező nem Magyarországról írt) az ő életében időszerű lesz olyan válság ami a környezetében csúnya gyilkolászásban csúcsosodik ki.

Ezzel számolni kell, értelmetlen elkendőzni :)

2013. júl. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nincs azzal semmi baj, ha számodra ez és az ilyen fajta filmek túl durvák. Én sem szeretem a Trónok harcát, pont amiatt amiket te is leírtál, alapjáraton megfogott a történet de a brutalitás miatt inkább nem nézem. Pedig 17 éves lány vagyok. Soha nem is voltam oda az ilyen filmekért és szerintem nem is leszek. Nem vagyok ez a fajta, lehet te sem vagy az, ezzel természetesen semmi baj sincsen. De az is lehet, hogy pár év múlva megváltozik a véleményed és mindenféle viszolygás nélkül tudsz majd félelmetes filmeket nézni. Olyan 12 éves lehettem én is amikor láttam pár horrorfilmet, például a Kört, és e miatt évekig féltem a sötétben. Múltkor néztem meg egy másik horrorfilmet, de direkt anyuval és a barátjával mert egyedül tuti nem mertem volna. De még utána is 3 napig féltem egyedül a sötétben...Pedig már elég idős vagyok.:| Na mindegy, én elfogadtam és vállalom, hogy jobban szeretem a vígjátékokat, romantikus filmeket, annak ellenére is, hogy sajnos a világban előfordul a vérengzés, de én szándékosan nem akarok magamnak álmatlan éjszakákat okozni egy félelmetes ámde izgalmas filmmel.:) Minden jót!
2013. júl. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Morozov ***** válasza:
94%
Ha mindenki úgy gondolkodna, úgy látná a dolgokat, mint ez a kislány, akkor sokkal jobb hely lenne a világ. Ha tényleg evolúció lenne és az emberiség folytonosan fejlődne akkor talán lehetséges is lenne, hogy ebbe az irányba fejlődjünk tovább, hiszen a modern társadalmakban nincs már szükség erőszakra, csak az a baj, hogy sokan a pénz, vagy pusztán az élvezet miatt megölnek másokat, illetve seregeket küldenek más országokba a világbéke megteremtése ürügyén, csak azért, hogy megszerezzék az adott terület ásványkincseit. És még hosszan folytathatnám, hogy milyen undorító dolgok mennek a mai világban, de a lényeg az, hogy amíg a környezetünk ilyen, addig alkalmazkodnunk kell hozzá valamilyen szinten. Ha nem is hirtelen, de lassanként adagolva, mert még sok rossz dolgot kell átélnünk a jövőben szerintem.
2013. júl. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. júl. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én már elmúltam pár hónappal 30, de én sem bírom. úgyhogy egy pár epizód óta barátom egyedül nézi. Ez van, nem erőltetem magamra.

Nem is csodálkozom azon, hogy egy 12 éves nem bírja nézni. Miért is kellene?



Nézz természetfilmeket, vagy ülj ki a jó időben rajzolgatni. Ne mérgezd magad ilyen hülyeségekkel, mint ez a film! A többiek meg csak menőznek, nyugi, ők is ugyan úgy 12 évesek, mint te!

2013. júl. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Ha érdekel, de nem bírod a filmet, akkor olvasd könyvben! A barátom olvassa is, meg nézi is. Azért jó a könyv, mert úgy képzeled el, ahogy neked jó! ( le lehet tölteni e-bookban is, olvashatod telefonon)
2013. júl. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Akik hasznos hozzászólást írtak azok le lettek pontozva. Erre számítani lehetett, pont erre írtam hogy ne törődj az "idiótákkal". Mivel az érzékeny lelkületű művészekből és tudósokból kevesebb van mint a butuska vagy agresszív átlagemberből, ezért a hasznos az ha magadra hallgatsz és nem tömegre meg a beszólókra.

Az az ő álláspontjuk, magukból indulnak ki, mert ezek szerint ők maguk is agresszívek. De a világot pont az érzékenyebb emberek vitték mindig előbbre. (Kevesen tudják de a legnagyobb tudósok pl Einstein is vegetáriánus és istenhívő volt.)

Miért akarnád hozzászoktatni magad olyanhoz amit nem szeretsz? Legyen szó akár ételről vagy bármi másról. Senki sem kötelez, szerencsére. Ezért is hasznos amit az a 17 éves lány írt korábban.

2013. júl. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy egymás válaszát vagy személyiségét, agresszióra való hajlamát egy ilyen kérdésnél el vagy meg kellene ítélni :(


Enstein pedig nem filozófus és nem táplálkozás szakértő volt, ismerjük el az érdemeit, de nem kell követni a hibáit.. Tehát a példája.. miért is jön ide?


Minden ember érzékeny, valaki születetten érzékenyebb, valaki kevésbé, de evolúciós okok vannak rá (nyilván) ami miatt az ember érzékeny lény. De ettől még az uralkodó intelligens faj is.. Ne éljünk álomvilágban.


Szomorú dolog amikor a gyerekek nem tudják honnan jön a csirke amit megesznek, nem tudják hogyan és mi pusztul el azért hogy ők ehessenek (márpedig húst enni.. az egyszerűség kedvéért úgy írom: kell).


A világ nem szép dolgaival is tisztában kell lennie egy egészséges és racionális embernek. Enélkül nem ismerné a saját világát, a saját fajtáját (magát az embert, és az ember legmélyebb ösztöneit). Ezeket elfátyolozni szerintem konkrétan hazugság, és nem helyénvaló.

Persze nem kell felnőtteknek készült sorozatot direkt 12 éveseknek mutogatni, fel lehet ezt vezetni finomabban is.

2013. júl. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Ha szerinted nem kell ítélkezni akkor miért írod hogy hibája volt? Mi volt a hibája? A te véleményed szerint talán az hogy nem evett húst. De az is lehet hogy ő egy okosabb ember volt mint te, alaposabb tudással és esetleg pont te hallgatsz rossz tanácsadóra.

Az evolúcióval nagyra vagy. De a darwinista szemléletmód több helyen is hibás. Ne légy szemellenzős, mert lehet hogy majd a te világrended is átrendezők a jövőben. Ezt azért gondolom mert értelmesnek tűnsz, a lényeg hogy merev világnézetekhez ne ragaszkodjunk mert előbb utóbb felsülünk. Nem a húsevéssel van a baj, hanem amit az ember eredetéről írtál.

Azt mire véled hogy én pl nem eszem húst csak max évente egyszer, mégis jobban teljesítek mint egy húsevő? Azért mert a teóriád hibás. Nem ilyen beszűkült szabályrendszer alapján működik az emberi szervezet.

2013. júl. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

A teóriám nem hibás, mivel nem beszűkült (mindjárt írom).


Nem ítélkezem a válaszolók, a válaszok fölött. Ami nem igaz, mert sokszor felülírok 1-1 egyértelműen hibás állítást sport/fogyókúra témákban, mindezt az objektivitással indokolom, próbálok tényleg nem ítélkezni. Itt, a fórumon, a fórumozók fölött.


Lehet Einsteinnek volt igaza. Ha ezt nem zárom ki, akkor elvileg nyitott maradhatok ami jobb pozíció és nem válok pont olyanná akik ellen 'küzdök' (dogmatikusok).


A húsevéssel kapcsolatban egyszerűen.. egyszerű és logikus érvek vannak, nem szükséges egész Darwinizmust belevonni a kérdésbe, szerintem.


"Azt mire véled hogy én pl nem eszem húst csak max évente egyszer, mégis jobban teljesítek mint egy húsevő? Azért mert a.."

.. mert csodálatos vagy.

Sőt a magam nemében én is, iszonyú szívósak és alkalmazkodóképesek vagyunk. És senki nem állítja, hogy állandó húsevéstől függnénk, még én sem. Nagyon is nem, ez valóban értelmetlen állítás és hazugság lenne, ilyet csak amatőrök állítanak.


Köszönöm a jó tanácsokat, tanulok belőlük.

2013. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!