Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki segítene abban hogy...

Valaki segítene abban hogy legalább egy kicsit változzak?

Figyelt kérdés

Gyűlölöm magam és utálom az embereket is. Ismerem önmagam és így látom a többiek rossz tulajdonságait. Én sem vagyok tökéletes. Ezt tudom.

Semmibe sem érzem magam tehetségesnek. Nem tudok szeretni. Utálom ahogy kinézek és utálom azt amilyen belül vagyok.


2013. júl. 18. 14:15
 1/4 anonim válasza:

Ülj le és kezd el leírni egy papírra, hogy miért vagy hálás. Lehet az a legapróbb dolog, pl. egy finom ebéd, az hogy le tudtál ülni a buszon vagy hogy jól aludtál. Bármi, amiért hálás vagy. Erőltesd meg magad és addig ne állj fel, amíg egy lapot tele nem írsz.

Ha tudod, akkor ezt ismételd meg minden nap.


Előbb utóbb rájössz, hogy nagyon sok olyan jó dolog van az életedben, amit eddig azért nem vettél észre, mert folyamatosan a negatív dolgokra összpontosítottál. Foglalkozz egy kicsit a pozitív dolgokkal is. Az is van. csak észre kell venni....

2013. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Illokúció válasza:

Manapság már sok lehetőség adódik arra, hogy foglalkozzunk kicsit magunkkal is a pörgős hétköznapok közepette. Szerintem kellene találnod egy hobby-t, ami valóban ki tud kapcsolni, nem csak úgy eltelik az idő (ld. sorozatok nézése közben, fb-ozva, stb.)

Ha idegenkedsz a pszichológustól, életvezetési tanácsadótól, magadért is tehetsz egymagad vagy akár kipróbálhatnál autogén tréninget, művészetterápiás önismereti csoportot, pszichodrámát, mindegy mit, amiben hiszel. Bármit lépsz, jobb lesz csak amiatt is, hogy léptél. :) Sok sikert!

2013. júl. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha fiatal vagy ez változni fog!


"Ismerem önmagam és így látom a többiek rossz tulajdonságait"


NEM ISMERED ÖNMAGAD!!! Önismeret: érdemes lenne vele komolyan foglalkoznod, segítene!

Mindenki látja a többiek rossz tulajdonságait, de jót is kell látni.

2013. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én nem találok magamban pozitív tulajdonságot...
2013. júl. 19. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!