Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalomhiány, önértékelési...

Önbizalomhiány, önértékelési probléma, annyira gyáva, gyenge vagyok lelkileg. Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, előttem még az élet, de egyszerűen annyira gyáva vagyok belefogni akármibe is. Sajnos elég nagy önbizalomhiányban is szenvedek, és persze elég komoly önértékelési problémám is van. Semmi nem jó, amit csinálok, úgy érzem, hogy kevés vagyok, és akármit is elértem az életben azt úgy fogom fel, hogy nem számít, mert én senki vágyok másokhoz képest, ez probléma olyan súlyos, hogy már egy utolsó, alkoholista, otthonülő, soha nem dolgozó stb. embert is többre tartok magamnál. Tudom, hogy ez rossz, mert igenis elértem egy-két dolgot az életemben, most fogok lediplomázni, de számomra semmit nem jelent, pedig azért erre egy kicsit büszkének kellene lenném, de mégis... Félek mindenkitől és mindentől, mármint úgy érzem, hogy magától a nagybetűs élettől. Pl. most van egy munkám, nem nagy dolog ráadásul az egyik családtagom a munkatársam, de már a első nap folyamatosan azt éreztem, hogy én erre képtelen vagyok, bamba, hülye vagyok hozzá, egy szerencsétlen vagyok és kb. 10 percenként azt éreztem, hogy mindjárt elsírom magam. Holott, közölték velem, hogy egész jól dolgoztam és tökre ment, én mégis úgy érzem, hogy egy szánalom vagyok. Nem tudok döntéseket hozni, félek belevágni bármibe is, szeretném elkezdeni a jogsit, de sajnos annyira negatívan állok hozzá, konkrétan már most eldöntöttem, hogy felesleges, mert úgysem fog sikerülni megszerezni. Mindenhez így állok hozzá, pedig tudom, hogy ez rossz. És sajnos pont ez a baj, hogy tisztában vagyok vele, hogy változtatnom kell, de annyira gyáva vagyok, illetve nem tagadom, lusta is egy-két dologban, hogy nem tudok változtatni az életemen.

Miért van ez? Már nem bírom és szeretnék végre tényleg boldog, önálló életet élni, de egyszerűen annyira félek...


2013. jún. 3. 00:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg pozítívan gondolkodni :D


Ok tudom hogy ez közhely, de ez azért van mert tényleg működik. És hogy egy kicsit leírjam hogy hogyan is kell ezt csinálni.


például úgy hogy kielemzed önmagadat: Tegyük fel hogy félsz a attól hogy elbuksz a jogsin. 2. Miért félsz attól hogy elbuksz. 3. Készülj fel, tanulj annyit amennyit szükségesnek érzel, és ha ez megvan onnantól kezdve, ha elbuktál az már más érzés lesz, mert megtettél mindent.


Meg szerintem nem az elbukástól, vagy a sikertelenségtől kéne félned, mert attól egyszerűen felesleges, az a lényeg hogy készülj fel arra ami rád vár. és ha úgy érzed, mert hogy a belső hang úgy is megmondja, akkor ha nem is sikerül a célod, de mindenképpen értékes tapasztalatokat szerzel. Ha valami nem megy akkor gyakorold, fejleszd önmagad, addig amíg biztos lehetsz a tudásodban, bármikor bárhol elő tudod hívni, és akkor hidd el eltűnik :D


Azt a sok negatív godolatot nem volt kellemes elolvasni, de most elmondom neked, hogy ha pontosan azt gondolod amit leírtál, akkor el kell hogy mondjam neked változtatnod kell a gondolkodásmódodon. És hidd el ez jóra vezet. :D Próbáld meg a jó oldalát nézni, keresd a problémában is a lehetőséget, a jót amiből tanulhatsz.


Mindehhez idő kell, és hát most van itt az ideje hogy elkezd, hidd el, ha teszel érte akkor menni fog :D

2013. jún. 3. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

javítás

bármikor bárhol elő tudod hívni, és akkor hidd el eltűnik a félelem :D

2013. jún. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül, én is hasonló problémákkal küzdök és eddig nem sokat haladtam előre. :S Olvastam néhány könyvet, de az csak az elhatározásomat erősítette meg, hogy változnom kell, másban sajnos nem segített. Gondolkodtam mar pszichológuson is, de arra meg pénzem nem lenne.
2013. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szerk: 20/F
2013. jún. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Félhetsz véghezvinni dolgokat. A félelemérzet 2-3 éves kor körül alakul ki az emberben. Kutakodj a múltban, hogy mik történhettek akkor veled. Kérezgess utána olyan kívülállóktól akik nem tagadják le az igazságot, és nem szépítik a történetet. Esetleg a kisgyerekkori érdeklődésed letörték a szüleid, rád kiabáltak minden mozzanatodnál, és nem mertél véghezvinni semmit, vagy csak egyszerű majomszeretet volt tőlük feléd, és ha valamit esetleg csinálni akarták, kivették a kezedből, mert ügyetlen voltál, és nem hagyták hogy magad jöjj rá dolgokra, gyorsan megcsinálták helyetted. Ezek mind olyan dolgok, amik "megtanították" veled, hogy te nem érsz semmit, mert semmit nem tudsz egyedül véghezvinni. Ezek a dolgok tudat alatt megmaradnak, de nem emlékszel rájuk. Ez például okozhatja a problémád.

Egy önismereti tréning sokat segíthet!

Ha nem mersz vagy nincs pénzed ilyenre, ajánlom a Csernus - Kiút című könyvét.

2014. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
És sikerült azóta változnod? :)
2021. márc. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!