Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért akarok minden ellen...

Miért akarok minden ellen lázadni? 20/L

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom elviselni, hogy úgy kell viselkednem mit a többiek. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy én csak azért is pucéran fogok szaladgálni az utcán, vagy mint a tinik, hogy én azért is meghúzom ezt a vodkás üveget. Egyszerűen szemben akarok mindig menni a mainstreammel. Néha azon veszem észre magamat, hogy radikális feminista oldalakat bámulok meg egyéb lázító dolgokat, ami mindenképp ellenmegy a hivatalosnak. Én azt hiszem, hogy ez egy bizonyos pontig nem is probléma, de már kezdem úgy érezni magamat, mint egy robbanásra kész bombát. Idegesít, hogyha nem tudok ellen szegülni, rossz érzéssel tölt el, ha úgy viselkedem, mint a többiek. Én ezt az egészet annak tudom be, hogy akkor amikor lázadnom kellett volna, nem tettem, és ez valahogy elhúzódott. Kicsit nehezen találom magamat, olyan identitás válságba kerültem (ha ezt nevezhetjük így). Hogyan találhatnám meg az arany középutat? Hogyan jöjjek rá, hogy mi a fenét is akarok én tulajdonképpen az élettől?

2013. júl. 19. 21:38
 1/8 AlinaHella válasza:
Szerintem egyszer mindenkinek kell egy lázadó időszak. Légy nyitott a dolgokra ilyenkor, lehet, hogy valami tök jó dolgot találsz, vagy olyasmire jössz rá lázadás közben. Mennyi ideje tart ez nálad ? Pontosan mik ellen lázadsz ? Ennek ellenére van egy jó baráti köröd, akikkel együtt lehetsz, beszélgethetsz, akikben megbízhatsz ? Képez ez valamilyen gátat az életedben ? Nincs ötleted, hogy miért pont most, és miért így nyilvánul meg nálad ? (A már leírtakon kívül) Ha nincs semmiféle nyugtalanító, mikor ezekre válaszolsz, mikor az okát keresed, akkor szerintem természetes dolog. : ) Majd elmúlik.
2013. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A miértet nem tudom, de én is így vagyok. :D

Viszont a nem lázadás miatt érvelésedet megcáfolom, én 12 évesen is lázadtam, és ugyanígy álltam a dolgokhoz.

Szerintem ez alaptermészet. Néha kiröhögnek a barátaim, mert magamnak is ellent tudok mondani, csak azért, mert időközben valaki egyet értett a dologgal. :D A korral majd megtanulod kontrollálni, legalábbis nekem már aránylag jól megy, és a szükséges helyzetekben le tudom redukálni arra, hogy inkább befogom.

Meg sokat segít, ha átgondolod, hogy most azért mész szembe mindenkivel, mert tényleg úgy gondolod, vagy csak azért, hogy ne kelljen velük egyetértened.

2013. júl. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát nem úgy lázadok, hogy egy ütővel szaladgálok az utcán és szétverem mások autóit és közben ordítom, hogy anarchia! Én úgy érzem, hogy leginkább a hagyományok ellen lázadok. Nem szeretem mikor azzal jönnek, hogyan éljem az életemet, meg ők hogyan csinálták. Az se szeretem, hogy kategóriákat állítanak az embereknek, mint például a nemek vagy a származás.
2013. júl. 19. 22:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Nyilas csillagjegy?
2013. júl. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem, pont hogy rák vagyok! :D
2013. júl. 20. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó megfigyelés,hogy "amikor kellett volna akkor nem lázadtam!"

Szüleid szabtak neked határokat amiket a lázadással feszegetni kellett / lehetett?

Példa :

Otthon legyél 21re,viszont éjfélig tart a buli,de annyira erősködsz legalább 23ig,hogy végül 22 lesz belőle.

Sajnos ez nagyon fontos momentum,mert ha elmarad később nyilvánul meg és általánossá válik.

Mondjuk ha kiöntjök a forró zselét,valamihez muszáj hozzáérnie ami alakra formálja,hogy úgy szirálduljon meg.

Tehát ha nem tálba öntjük,csak mondjuk a földre akkor nincs ellenállás és csak terjeszkedik amíg el nem fogy.

Viszont a példával ellentétben, ez a szétfolyó zselé nem hűlik ki vékony állatpotában,hanem langyos marad.

Így már nem olyan sűrű és ellenálló. :/


Mit vársz az élettől?

Ez aranyos. :)

Az élet mit vár az tőled?

Mindenki csak túlél.

Legfeljebb a társadalom,család,kisebb csoportok és saját magad vár el tőled valamit. Élet volt,van,lesz azt nem mi szabjuk meg a fákat vagy a hangyákat nem érdeklik a mi szoc. problémánk.

Ha akarod nyakadba veheted a világot és irányíthatod az életed. :D


Az élettől akarni valamit olyan,mintha egy üres fal előtt ülnél egy flakon festékkel és csodálkozni,hogy miért nem festi át magát.

Nincs ecsetem? Kezeim vannak! Maszatos leszek és sokáig fog tartani de megteszem! Kezedben a sorsod! :)

2013. júl. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát általában engem buliba se engedtek el. Ha meg igen akkor nem ihattam és kísérgetni akartak, azért mert csak egy lány vagyok....

Hát az, hogy mit várok az élettől számomra nem azt jelenti, hogy mikor tolnak mindent a popóm alá, hanem hogy én miként akarom élni, ami nyilván csak tőlem függ. De nem tudom, hogy mitől lennék a legboldogabb, mert most nem ezt érzem. Sőt, túl sok stressz él, mert megállás nélkül ezen jár az eszem.

2013. júl. 21. 10:06
 8/8 anonim válasza:

Esetleg járj valami küzdő sportra.

Ha már egyedül laksz, akkor meg annyit jársz el bárhova amennyit csak akarsz.

Szóval "utólag" kicsit kilázadhatod magad, ami általában így arról szólna, hogy ha nem is unásig, de rájöjj, hogy semmiről nem maradtál le...

2013. júl. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!