Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszió! Hogy kezeljem?

Depresszió! Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
Gondoltam már az öngyilkosságra, mert néha úgy érzem, semmi értelme nincs az életemnek. Ti ilyenkor mit csinálnátok/csináltok. Pszichológusra gondoltam már, de sajnos nem tudok bejárni.
2013. júl. 20. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Azért nem semmi, már úgy emlegeti az ember mára az öngyilkosságot, mint egy kézen fekvő lehetőséget.

Ha régóta fáj a fejed, mondhatod, hogy gondoltál már arra, hogy elmész egy alaposabb kivizsgálásra. Ha nem fizetik meg a munkádat, mondhatod, hogy gondoltál már arra, hogy beszélsz a főnökkel. De ez a depressziós vagyok, gondoltam már az öngyilkosságra. Mit gondolsz így visszaolvasva? Vagy ma ez a trendi, hogy kész, már nincs értelme az életnek, rossz passzban vagyok évek óta, stb. és jöhet az öngyilkosság? Nem sántít ez valahol? Mi lenne, ha mindenki így gondolkozna? Mi lenne, ha egy gyerek megszületik, az anyja szülés utáni depressziós és minek tovább élni felkiáltással megölné magát. Mi lenne, ha ez olyan szokássá válna, hogy tömegesen elkövetik? Aztán a gyerekek is megcsinálják és ott hagyják a gyászoló szüleiket?

2013. júl. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 shoona:D ***** válasza:

igenis van értelme az életnek!

hogy a te életednek mi azt neked kell megtudnod és meg is fogod időben

de addig is próbáld meg észrevenni azokat az apró dolgokat amik örömet okoznak az életben,biztos hogy van ilyen :)

2013. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem meg fejtsd ki,hogy miért akarsz öngyilkos lenni. Ha úgy könnyebb írj privit, mert így most túl kevés az infó,hogy bármit is mondhassak.
2013. júl. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tüneti kezelésre alkoholt javaslom okira nemtudom
2013. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Alkohol? Néha tényleg segíthet na de kérem, részeg ember is lehet depis! Ráadásul amennyi alkoholt megvásárolna tüneti kezelésre abból simán fuggya szakértőre is. Az alkohol inkább csak pénztárca ürítő megoldás és ideiglenes, egy cseppet sem hatékony ha engem kérdez valaki...
2013. júl. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ismerős szituáció! Én áprilisba éreztem ilyet mikor a tanár folytonk zaklatott és kínos szituációba hozott akkor megfogtam elegem lett mindenből és körbe bicikliztem a tisza -tót! :) Jótt tett :) Ha Öngyilkos akkarsz lenni meny el messzire biciklivel! Ugy kitisztul a fejed :)

+ Omega 3 , Magnéizum ! Nem árt ha van B6 vitamint is mehet! :)

2013. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :))
2013. júl. 22. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!