Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki sok mindenre nem tud nemet mondani felnőttként is?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezen változtatni??
2013. júl. 2. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyik régi barátnőm azt csinálta a pasijával, hogy odavitte egy kúthoz és noszogatta ugorj bele. Pasi határozott nemet mondott. És akkor a csaj elmondta, hogy igazán mondhatnál kicsit többször határozott nemeket! :D
2013. júl. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Ez semmilyen zavarhoz,betegséghez nem tartozik,csupán azaz oka,hogy jólelkű.Persze egy jólelkű embert könnyedén kihasználnak,cserébe semmit se kap és nem is várja és azt hiszi,hogy így minden oké.Öntudatlanul belemegy olyan dolgokba,amibe nem szabad,mert ismétlem:kihasználják csak.Bármilyen kedvesen kérnek meg egy adott dologra,néha nemet kell akkoris mondani.R kell jönni,hogy ez a te életed,nem a más problémáival kell állandó jelleggel foglalkozni.Persze jó dolog segíteni,de nem mindig szabad megtenni.
2013. júl. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet, pl.

- önbizalomhiány

- gyenge személyiség, állandó alárendelt szerep (leginkább gyerekkorból jön, szülő-gyerek viszonyból)

- túlzott megfelelési kényszer a környezetnek ("jaj, mit fognak gondolni")

- konfliktus kerülés,

stb...

2013. júl. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Konfliktus kerülés = már a legkisebb konfliktust is (pl. ellentmond valakinek, vagy más a véleménye) komoly streeszként éli meg. (#3 voltam.)
2013. júl. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudok egy jó könyvet: Alexander Oakwood: Mikor mondjunk nem-et és hogyan. Én most olvasom. Igazán érdekes! Lehet, hogy Te is találnál benne választ.
2013. júl. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!