Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elfojtott agresszió. Valaki...

Elfojtott agresszió. Valaki tud megoldást?

Figyelt kérdés

5 éve állapított meg doki panikbetegséget (azért írom ezt is le, mert hátha van valami köze hozzá). mindig "egyedül" voltam szinte, testvérem nincs, a családi környezet eléggé érdekes, állandó viták voltak, amik rajtam csattantak, vagy éppen én voltam a célkeresztben. egyszer a sulinkba jött pszichológus és engem beutaltak hozza, jártam is 1.5 évig, azt mondta, hogy rengeteg elfojtott dühöm van, mert sosem adom ki magam senkinek. kívülről mindig póker arc volt, de sajnos belülről ez felemésztett, rengeteget kellett/kell járnom kórházba a venyomasom, szívem miatt, mert a kedvem befolyásolja a vérnyomásom olyan szinten, hogy ez mar életveszélyes ...

sajnos vannak napok, amikor egyszerűen elég egy rossz szó és mar szét vet az ideg, ilyenkor vagy ismét elfojtom, vagy saját magamban teszek kart (falba ütés, stb).. ha valaki tudna rá megoldást, vagy tanácsot adni, azt megkoszonnem !


17/l


2013. júl. 31. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Valahogy ki kell engedned a dühöt olyan formában, hogy az ne legyen destruktív. Erre alkalmas pl. a sport (akár küzdősport, ha van hozzá kedved), természetesen orvosi kontroll mellett, ha a vérnyomásoddal gond van. Viszont ha a pszichés alapprobléma megoldódik, várhatóan a testi tüneteid is eltűnnek majd. Ha nincs kedved sportolni, akkor levezetheted az energiáidat bármilyen egyéb konstruktív tevékenységben is (a képzőművészettől kezdve valamilyen téged érdeklő speciális témában való elmélyülésig). A lényeg, hogy azokat a pszichés energiákat, amik most rossz felé mennek el (a saját magad frusztrálására) jó mederbe kell terelni, hogy téged szolgáljanak. Önbizalomra van szükséged, és egy olyan tevékenységre, amit szeretsz.
2013. júl. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
évek óta rendszeresen hobbi szinten hegyi bringazom, de úgy érzem néha, hogy mar az is kevés, ha fulladásig, kimerulesig hajtom magam.. sőt, néha ez az agresszió átfordul egy depressziós, magambafodulós állapotba ..
2013. júl. 31. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!