Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öcsém játékfüggő, már...

Az öcsém játékfüggő, már senki és semmi nem érdekli a sz. Gépén kívül. Még anyára is kezet emelt, mert nem hagyta nyugodtan gépezni. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés

Nem ismeri el, hogy függő, teljesen elzárkózik a való világ elől, csak wowozik és lolozik egész nap, még enni is alig eszik. Most szeptemberben ment egyetemre, de azt is otthagyta így fél év után. Csupa szar jegye volt, valószínűleg azért is, mert játszott és nem sokat tanult. Közben elhagyta a barátnője, akinek azt mondta, miatta hagyta ott az egyetemet, holott egyértelmű, hogy nem. De márt is hazudott neki, pl. hogy anya nem is szereti, de ez még a barátnője előtt is nyilvánvaló hazugság volt. Csak sajnálatot akart kelteni.


Most anya befizette egy nem túl olcsó nyelviskolába, hogy legalább ez alatt a fél év alatt megcsinálja a nyelvvizsgát, ő meg is ígérte, hogy elmegy, de nem ment. Emiatt akart vele beszélni anya, amikor hazajöttem, de az öcsém rá akarta csukni az ajtót, mire anya kitámasztotta, de a keze beszorult az ajtórésbe, és amikor az öcsém nyomta, anya felordított a fájdalomtól, de erre sem hagyta abba, csak nyomta tovább. Én meg kétségbe esve ugrottam, nekifeszültem az ajtónak, végre ketten be tudtuk nyomni, erre az öcsém mindkettőnket ütni kezdett, majd kirohant, fel az emeletre, a szobájába.


Anyát én egy kezemen meg tudom számolni, hányszor láttam sírni. De mióta az öcsém gépfüggő (kb. 4 éve), egyre gyakrabban sír miatta. Már fontolóra vette, hogy kirakja az öcsémet a házból, amit teljesen meg tudok érteni ezek után. Nagyon fájna anyának, ha tényleg erre kerülne sor, nem is vagyok benne biztos, hogy tényleg meg tudná tenni, de ezt elég nehéz eltűrni. Jobb lenne, ha valamilyen pszichiátriai kezelést lehetne eszközölni az öcsémnél, de sajnos nem tudnánk rávenni, hogy kezeltesse magát, még ha házhoz hívnánk valakit, sem beszélne vele. Biztos vagyok benne, hogy a függőség mellett depressziós is valamennyire, ezért félek, mi lesz, ha tényleg az utcára kerül. De jobb nem megvárni, míg végül már nem csak puszta kézzel jön nekünk...


Most azt találtuk ki, hogy kiköttetjük a netet. Ha ez nem válik be, nem tudom, mit csinálunk... Lehet, hogy tényleg el lesz zavarva a háztól.


Nincs valami ötletetek, amivel meg lehetne oldani a helyzetet úgy, hogy ne kelljen ilyen drasztikus lépéshez folyamodni? Nem volt valakinek hasonló problémája? Hogy oldottátok meg?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 25. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez nem a függőségről szól. Aki kezet emel az anyjára az gyökér gépezés nélkül is.
2013. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Akkor kész tények elé állítani.Fiam abbahagyod vagy a saját lábadra állsz elmész dolgozni és lakást keresel.

Pláne hogy kezet emelt rá.Sajnos ha egyszer megtette egy ilyen semmiségért máskor is elöfordulhat. :(

2013. jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
63%
Hát a net kikötés egy időre megoldja a problémát, bár halkan jegyzem meg ez a fajta drasztikusság esetleg nem kábítószerre (is) utal??? Azért mert nem tudtok róla még nem biztos, hogy nincs.
2013. jan. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
Add meg az öcséd summoner nevét. Biztos jól Lolozik. (Kocka)
2013. jan. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Már próbáltuk kész tények elé állítani, de nem vette őket komolyan.

Kábítószerrel valószínűleg nem él, mivel ki sem teszi a lábát otthonról, nem lenne alkalma beszerezni semmit.

2013. jan. 25. 20:42
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Érdemben nemhiszem hogy hozzá tudok azonban azt elmondanám, hogy a netkiköttetéssel szerintem csak rontani lehet a helyzeten. Attól szerintem csak még idegesebb lenne. Igy legalább van a mi megnyugtatja.


Szerintem nem a netezes a problema, hanem mas, ami miatt csak az maradt. Gondolom nem jonnek be neki a dologk az eletben. Ami hozzateszem egy ilyen vilagban nem csoda, ugyertem sokaknak nem jon be az ami korulvesz minket, egyszeruen nem mindenkivel kompatibilis ez a vilag, es akivel nem, azoknak nem egyszeru.


Persze a tettlegesseg az komoly... Nem mondom hogy semmi felelosege...


Szakemberhez kene esetleg fordulni, kineziologushoz ilyesmi.

2013. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
61%
Ismerek nagyon kockakat kicsit enis az voltam de kinottem.Hallottam drasztikus dolgokrol de az nem magyarazat az agressziora h nem hagytak jatszani.15 eves korom korul ha felhuztam magam egy jatekon odab.sztam a billentyuzetnek de nem anyamnak vagy valakinek.Figyelembe veve hogy mar nem 15 szerintem nalla komolyabb a baj.Esetleg ha valamilyen szempontbol elnyomasban elt akar csajok akar bulik vagy hasonlok teren akkor fennall a lehetosege hogy amiatt megutalta a vilagot es inkabb keruli,egy jatek meg nem ok erre.Ez az en szereny velemenyem.
2013. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
én is ilyen voltam, képes voltam napi 26 órát is wowozni:) egyszer apám bejött a szobámba egy 10 kilós kalapáccsal és szétverte a gépemet, monitort, íróasztalt mindent, így muszáj volt elmennem dolgozni, hogy újra tudjak wowozni, de közben a 4 hónap alatt rájöttem mennyit elvett az életemből a wow...
2013. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon kamu szaga van ennek a kérdésnek...
2013. jan. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Apa úgy döntött, nem kötteti ki a netet, mivel fél az öcsém reakciójától, a korábbi fenyegetései miatt. Ezt eddig nem tudtam, de azt mondta, hogy az öcsém megfenyegette anyát valami kapcsán, hogy megöli álmában... Nem hinném, hogy tényleg megtenné, de már az, hogy ilyeneket mond, eléggé szörnyű.

Másrészről öngyilkossággal is fenyegetőzött már, bár nem előttünk, hanem az exbarátnője előtt.

De igazság szerint eddig a fent említett ajtós incidensig én nem igazán vettem komolyan apa panaszkodásait, mivel hajlamos eltúlozni dolgokat. Amikor kéthetente hétvégére hazajárok, persze látom, hogy a testvérem az ideje nagy részét a gép előtt tölti, de velem valamennyire szokott kommunikálni, normális ember módjára, nem igazán bújt ki belőle előttem az agresszív énje, ezért talán én lehetek az, aki kimozdíthatná ebből a világgal inkompatibilis állapotából. De nem akarom elszúrni, mert akkor tényleg nem marad semmi más. Viszont komoly témákról velem sem beszél, ilyenkor megsüketül, megvakul, felhúzza a falait és onnan morog ki néha, hogy fogjam be vagy tűnjek el.

2013. jan. 31. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!