Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fejvakarás ellen mit tegyek?

Fejvakarás ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok tetves, semmi baja nincs a hajamnak/fejbőrömnek. Nem tudom miért de nagyon szeretem vakarni a fejem, nem azért vakarom mert viszket, sőt nem is viszket. Egyszerűen csak amikor nem foglalom le a kezem valamivel pl. ha valamire koncentrálok vagy gondolkozom vagy filmet nézek stb. stb. és egyedül vagyok akkor állandóan a fejbőrömnél van a kezem. addig vakarom amíg ki nem sebesedik, és a sebes részt is lekapargatom. Mert ott a fejbőrnél nem olyan a seb mint pl egy horzsolás a térden. Azt kifejezetten utálnám ha vakargatni kéne (amit tudom hogy amúgy sem szabad) se pattanásokat nem szeretem vakarni. És nem úgy vakarom mintha egy szúnyogcsípést vakarnék, mert nyilván az viszket az ember erősebben, intenzívebben, gyorsabban vakarja meg. Általában csak 1 ujjal finoman csinálom. Valamint még annyit szeretnék mondani, hogy sokszor észre sem veszem magam, hanem csak egy idő után érzem, hogy már megint a fejbőrömet kapargatom.


Ez szerintem valamiféle pótcselekvés akar lenni (olyan ez mint másoknál a körömrágás), és hallottam h a pótcselekvés idegi eredetű, szóval valami stressz okozza? Vagy mástól van? És mit tegyek ellene? Én próbálkozom nem csinálni nem olyan egyszerű. Főleg az elején amikor gyógyuló félben van/regenerálódik, akkor a legnagyobb a kísértés, illetve ahogy már írtam sokszor észre sem veszem magam... :'( Mit tegyek? Mit tanácsoltok? Mi a véleményetek? Illetve mitől van ez? 17/L

Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. aug. 3. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a körömrágási problémám úgy oldódott meg, hogy elkezdtem festeni a körmömet, és direkt odafigyeltem, hogy a fogammal ne szedjem szét, hanem csak nagyon gyengén harapdáltam, a végén leszoktam róla. Viszont az ujjamon a bőrt még mindig rágom, és nem tudom hogy abbahagyni.:/


De ha találnál valamit, amit helyette tudsz csinálni, akkor lehet, hogy az segítene. Vagy pl. ne vakargasd, hanem simogasd, az nem árt. Persze ez sem megoldás...


Elvileg a szorongás miatt van, vagy az idegesség miatt.

2013. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichológus kell. Ez egy betegség.
2013. aug. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Milyen betegség?
2013. aug. 3. 16:13
 4/6 .Eraa. válasza:
Szia. Ugyanez van nálam is, némiképp megnyugtatott hogy ezzel nem vagyok egyedül. Fogalmam sincs hogy mi lehet, nem érzem magam stresszesnek vagy bármi, inkább dühkezelési problémáim vannak, nem tudom kiadni, illetve tudom mi segítene de nem részletezném, nálam még van alvászavar, nem tudom van e szerepe benne. 16/L
2014. aug. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Énis igy vagyok vele sajnos.....és nem tudom abbahagyni..:( 16/L
2015. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Uhh hát ez érdekes, és hogy többen is vagyunk. Amióta kiírtam már teljes mértékben rájöttem, hogy nálam ezt a stressz váltja ki, idegei alapú, és sztem másnál is. Max tudat alatt így tudatosan nem érti az illető. És sztem megszabadulni ettől tudatosan lehet, ügyleni arra hogy más pótcselekvés keressünk vagy épp semmivel se helyettesítsük csak álljunk ellen, illetve a stressz, idegesség, szorongás leküzdése.
2015. jan. 15. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!