Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért leszek rosszul ha vénás...

Miért leszek rosszul ha vénás vagy artériás vérzésekről beszélnek, vagy nekem kellene beszélnem azokról?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet, hogy ha vénás vagy artériás vérzésekről kell beszélni, vagy nekem beszélnek rólla(és ez sokszor fordul élő a sulimban) akkor rosszul leszek, volt , hogy amikor kötést kellet csinálnom elájultam. De valóságban láttam már sok vérzést , és ha élőben látom a vért akkor semmi bajom. De ha elkezdenek róla magyarázni akkor iszonyat rosszul leszek már párszor el is ájultam ez okból.
2013. aug. 6. 12:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Felmerül a gyanu, hogy valójában a nyílvános szerepléstől leszel rosszul. Vagy van egyéb téma is, amiről nyílvánosan kell magyaráznod és semmi problémát nem okoz? Ha az utóbbi a helyzet, akkor lehet, hogy egy korábbi eseménytől (ájulás) való félelelm az, ami aztán a rosszullétet újra kiváltja. Pl. az első ilyen rosszulléted véletlenül pont a vérzések magyarázása közben volt, és most a téma összekapcsolódott a fejdben a rosszuléttel. A puszta téma említése már kiváltja túlzott szorongást (pánkiot), ami aztán magát erősíti fel. Típusos esetben a pánikrohamok 5-10 percnél nem tartanak tovább. Pszichológus ill. pszichiáter felkeresése javasolt. Csak kevés ember képes tanácsadó segítsége nélkül kezelni a helyzetet.
2013. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Én a ficamtól vagyok rosszul (mármint ha beszélnek róla). De nem akarok ezzel sehova se fordulni, nem orvosnak készülök, nem olyan nagy baj ez.
2015. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!