Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 3 hónapja alvásproblémákkal...

3 hónapja alvásproblémákkal küzdök! Asentra? SSRI? Megoldás? Hatott valakinek?

Figyelt kérdés
Az egész április elején kezdődött. Akkor 4 napig szinte semmit nem aludtam, este úgy be voltam pörögve, nagyon vert a szívem, felfokozott állapotban éreztem magam...megjegyzem, egy szigorlatom következett rá 3 hétre, de nagyon ráizgultam már előre...lehet ez hozta ki...de miután lement a vizsga, sajnos az alvászavar fennmaradt!Úgy feküdtem le, hogy már féltem az alvástól!Nézegettem magam, hogy fent vagyok-e még!Ördögi kör...Stilnox altatót szedtem addig, amíg a gyakorlataimat és a vizsgáimat nem fejeztem be, de azzal is felébredtem esténként!12 hétig szedtem a stilnoxot, most 1 hónapja már nem szedtem be egy szemet sem!Az elalvás már megvan azóta (igaz néha hosszú idő múlva alszom el), de nagyon gyakran felébredek este...próbálkoztam teákkal, mézes tejjel, estére xanaxxal, de nem akarnak hatni!Voltam dokinál, azt mondta generalizált szorongásom van, Anxiront (Buspiront) írt fel, de nem éreztem nagyobb hatást!Most SSRI-t írt fel, hogy azt próbáljuk meg (Asentra 50 mg, Sertralin). Ismerek minden szert, mivel most végzek az orvosi egyetemen, de véleményem szerint aki volt hasonló cipőben, lehet többet tud erről az egészről, mint én! Talán az az oka az alvászavaromnak, hogy megijedtem attól, hogy végzek, és belecsöppenek a munkába? Sajnos a 6 év alatt rájöttem, nem a legkönnyebb szakmát választottam :) De már mindegy!Mikor elkezdődött az alvásproblémám, nem filóztam semmi ilyenen, boldogan terveztem a jövőm!Nos, várom a véleményeket :) Köszönöm!

2013. aug. 8. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Szorongásoldók, aha... Nekem az okozott olyan remek kis álmatlanságot, hónapokba került kimászni belőle. Persze nem volt a mellékhatások között írva, de amikor kerestem egy másik neurodokit, ahelyett, aki felírta, az rögtön mondta. Tudod, mi segített? A homeopátia illetve a Bemer mágnesterápia.
2013. aug. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is olvastam, hogy az SSRI-ok okozhatnak álmatlanságot!Bár olyat is olvastam, hogy álmosítanak is!Én is nyomatom a B vitaminokat, Magneziumot, de egyelőre még mindig felébredek 3-4x, másfél óránként!Megjegyzem, ezelőtt soha nem volt alvászavarom!
2013. aug. 8. 19:24
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát, nekem volt a MagneB-től is. Az akkor elmúlt, amikor abbahagytam.
2013. aug. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Reggel veszem be, 1 szemet, nem hiszem, hogy az bejátszana...csak ez idegesít, hogy többször felébredek este...bár az elalvás se könnyű....
2013. aug. 8. 19:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is reggel szedtem be, evidens.
2013. aug. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Neked milyen alvászavarod volt?Mitől múlt el pontosan akkor?
2013. aug. 8. 19:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyszer egy éjszaka volt egy befulladásom, akkor azt mondták először, allergia miatt kezdődő asztma, aztán később, hogy pánikroham. Onnantól kezdve féltem. Így alapból nehezebb volt aludni. Neurológus adott egy enyhe szorongásoldót, már nem emlékszem pontosan a nevére. Amíg csak kezdő adagban szedtem, addig javult a helyzet, amint ráálltam a normál előírtra, olyan iszony álmatlanságom lett, hogy borzasztó. Akkor kerestem másik neurológust, aki az alternatív gyógymódokat sem vetette meg, ő mondta, hogy persze, hogy attól volt, szedni nem is szedtem tovább. Viszont elmentem Bemer terápiára, ami gyorssegítségként bevált. Utána viszont, bár már jobban aludtam, ilyen kis akaratlan tikkeléseim lettek, irtó zavaró volt. Arra kezdtem szedni a MagneB-t, álmatlanság vissza. Abbahagytam, újra jobb lett a helyzet. Közben elmentem homeopátiára elsősorban az allergia miatt, de ott adtak szert az álmatlanságra is, és utána rendbejött.
2013. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, örülök, hogy jobban vagy :) Köszi!
2013. aug. 8. 20:09
 9/10 anonim ***** válasza:
A Magne B6 nekem is álmatlanságot okozott. Kb 1 hét szedésig jó volt. Később bezavart, és olyan fel-ijedéses álmatlanságot csinált. Abbahagytam a szedését, és szinte azonnal elmúlt. Szerintem nagy marhaság orvosi tanács nélkül elkezdeni a különböző vitamin, és nyomelem kúrákat
2013. aug. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Látom, hogy már nagyon régi a kérdés...de érdekelne hogy alakult azóta a problémád?

Most velem van ez 3 hete mintha rólam írtál volna,csak még jövőéten megyek psziciáterhez.

2017. dec. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!