Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvászavar a fő problémám! 4...

Alvászavar a fő problémám! 4 hónapja nem akar helyreállni! Vajon mi okozhatja! Megoldás?

Figyelt kérdés

Az egész történetem április 1. este kezdődött. Előtte nap semmi bajom nem volt, bár felkeltem egyszer, de jót aludtam!Szóval 1-én lefeküdtem, és azon kaptam magam, hogy semmit nem aludtam azon az éjszaka!Na mondom, majd ma este: hát ismét nem sikerült, ez így ment 4 napig!Egész este, mintha felpörgetett állapotban éreztem volna magam, a szívem se volt olyan lassú. Megjegyzem, rá 3 hétre volt egy szigorlatom, arra nagyon rá voltam parázva, lehet ez jött ki...Április 13-án tudtam jót aludni utána,azelőtti este bulizni voltunk és semmit nem aludtam buli után, de másnap este folyamatosan aludtam 7 órát!Utána sajnos nem sikerült: lement a szigorlatom április végére, de az alvászavar fennmaradt: szinte már féltem az alvástól, nézegettem magam hogy fent vagyok-e, alszom-e már!Aztán elkezdtem a következő gyakorlatomat, totál bennem volt a para, hogy majd hogy ébredek fel. Stilnoxot kezdtem el szedni, mondom legalább a gyakorlat és az újabb szigorlatom végéig.Miután sikerült mindent, letettem a Stilnoxot 12 hetes szedés után, hálistennek nem volt gond. Július elején volt 2 nap amikor teljesen frissen keltem fel, éreztem hogy másabb vagyok!De sajnos nem jöttem teljesen rendbe. Mostmár az elalvás megvan (igaz nagyon későre, van hogy egy órára rá, miután lefekszem), de nagyon sokszor felébredek éjszaka (másfél-2 óránként). Másnap persze fáradtan ébredek. Voltam pszichiáternél is, azt mondta generalizált szorongásom van (bár ezt én is gondoltam, orvostanhallgató vagyok, gondoltam, hogy ez lesz a diagnózis), kicsit A típusú személyiség vagyok, maximalista, meg hát a gyerekkorom sem volt egyszerű...nos, írt fel buspiront, de nem éreztem nagyobb változást 3 hét után sem. Eközben voltam alváslaborban, ahol kitöltettek velem teszteket, abból is kijött a szorongás, mellé depi, bár nem hiszem hogy az lenne...ezek a tesztek elég objektívek. Szóval bentalvást javasoltak, bár nem fogok bent aludni, mert úgysem tudnak többet mondani, minthogy nyugtalan, szorongó az alvásmintázatom. Visszamentem a pszichiáterhez, SSRI-t írt fel a szorongásra, Asentrát. Ezt egyelőre nem mertem bevenni a sok mellékhatás miatt, meg amúgysem. De ha biztosra tudnám, hogy az alvásom jobb lenne ettől, bevenném. Nagyon rossz így élni, hogy nem tudom magam kipihenni, és minden este azon kell parázni, hogy menni fog-e. Nem tudom mi hozhatta ki. Azt tudom, hogy pályaválasztás előtt állok, és rájöttem időközben, hogy nem a legkönnyebb szakmát választottam, talán lehet ez jött ki tudat alatt?De már nem tanulhatok ki mást hisz, pénz pénz pénz és idő...de szeretem ezt tanulni, amit csinálok!Komolyan, nem tudom mi hozhatta ki az alvászavarom. Mindig is jó alvó voltam!


Várom a véleményeket! Köszönöm annak, aki elolvasta!Jólesik!



2013. aug. 9. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mennyire hiszel a homeopátiás szerekben, de nekem ugyanilyen problémám volt, és egy Sedatif pc nevű készítmény rengeteget segített. Alvás előtt félórával beszedsz 2-3 szemet, és nagyon jól alszol. :)
2013. aug. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha orvostanhallgató vagy és már voltál kivizsgáláson, akkor szerintem sok újat nem tudunk mondani. Csak a szokásos "házi praktikákat", de gondolom, ezeket te is tudod: lefekvés előtt 1-2 órával már nem tévézünk, inkább olvasunk vagy halk, megnyugtató zenét hallgatunk, nem eszünk nehéz ételeket, lehet inni nyugtató teakeveréket, nappal sportolunk bla-bla...

Esetleg próbálj meg meditálni, én jártam régen agykontroll tanfolyamra, és egy ideig csináltam az esti meditációt. Nincs 10 perc, de mindig bealudtam rajta (reggelig). Tudsz ilyen cd-ket venni, ez oldja a feszültséget is (állítólag).


Hangsúlyozom, hogy nem értek hozzá, de a gyors szívverést vizsgálták? Vagy azóta megszünt? Úgy tudom, annak rengeteg oka lehet, nem esetleg ezzel van összefüggésben, hogy nem tudsz aludni?


Igazából baromi szar lehet neked, én csak a meleg miatt alszom rosszul, este nem tudok elaludni, mert izzadok, többször felébredek, van, hogy órákig nem tudok visszaaludni, reggel 7-kor meg nem bírok felkelni, de muszáj. Napközben meg vedelem a fekete teát (a kávét nem bírom), hogy életben maradjak. De én legalább tudom, hogy ez max. még 1 hónapig tart, aztán megint alhatok nyugodtan.


Lehet, hogy azért sem tudsz aludni, mert már eleve stresszelsz attól, hogy nem tudsz aludni... Ülj fel, olvasgass az ágyban (akár valami uncsi könyvet), attól elálmosodik az ember.

2013. aug. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! :) Az alváshigiénes cuccokat már elolvastam, azokban nem nagyon hiszek! Sedatif pct most próbálgatom! :) pár napja esténként 2 szem, de most nappalra is fogok bevenni belőle! Igen, lehet már azért nem megy mert pszichésen belémette magát az alvéásmizériám!Hálistennek a gyors szívverésem az elmúlt, ezt kihagytam :) Az nem zavar, hogy sokára alszom el, de legalább lenne folyamatos az alvásom! Nem könnyű így, bár még most, hogy itthon vagyok, elvagyok így, de persze így sem kellemes!
2013. aug. 9. 10:21
 4/7 anonim válasza:

Velem is ilyesmi van...:/ tök nehezen alszom el,nagyon sokszor felébredek és ha alszom az is felületes,nem vagyok kipihent és ez már 1 éve így megy...én nem voltam se dokinál se senkinél de ez így szörnyű...

15/f

2013. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 20 napig nem tudtam aludni ,szó szerint ! A 20 nap alatt kb.3 órát 'aludtam' a 2. héten már nagyon ki voltam vagy sírtam vagy agresszívé váltam.Az orvos altatót írt fel , semmit sem használt , majd kaptam szorongás oldó gyógyszert hát az se. Sajnos pánik rohammal küzdök és tudom ,hogy az állt az alvás zavarom hátterében estére sem tudott kikapcsolnia szervezetem 'figyelnie kellett'.Hála isten elkezdtem dolgozni kifárasztottam magam és azóta nagyon jól alszom , remélem így is marad.Neked kell rájönnöd ,hogy mi áll az alvás zavarod hátterében , gondolkozz ,hogy mi történt , vagy mit jelent neked az alvás ...lehet a stressz miatt is. Kitartást !:)
2013. aug. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi válaszod! :) Örülök, hogy jobban vagy!
2013. aug. 10. 16:33
 7/7 anonim ***** válasza:
nálam is volt ilyen, általában vizsgákkal összefüggően. ha rendeződik az életed, ez a probléma is megszűnik várhatóan, bár ha orvos a szakmád, erre nincs sok esély- a szervezeted viszont lassan megszokja a stresszt, és majd szorongva is tudsz jókat aludni remélhetőleg.
2016. febr. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!