Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek az öngyilkos...

Strat adale kérdése:

Mi a véleményetek az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek róla? igen sokan elitélik az ilyen embereket, pszichoterápiás kezelésre szorulnak.. de akit tényleg nem érdekli az egész élet. mert nincs se családja se barátjai, se semmilyen szerette... semilyen előrelátható terve mível se állandó munkája, se semmilye, szó szerint semmije ???
2013. aug. 9. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Az öngyilkosság mélyen elítélendő. Isten teremtette meg az embert és az ember az élete felett nem rendelkezhet. Ha megkeresed Istent akkor mindazt megadja neked amire szükséged van. Ha eldobod az életet az egyedül a Sátán terve az életedre nézve, de ha megkeresed Istent biztos, hogy ilyen gondolataid nem lesznek többet.
2013. aug. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem vagyok isten hívő.. Se e fajta isten hívő, legyen az sátán.. vagy akármi.. én az evolúcióba hiszek.
2013. aug. 9. 21:37
 3/11 ktk312 ***** válasza:
83%

1#

Már bocs, de ez baromság... Képes vagy egy olyan istenben hinni, aki rendelkezik az életeddel? xd Gratulálok...



Ami a kérdést illeti, nekem semmi bajom az öngyilkosággal, nekem még nem volt erőm megtenni :S Várom azt a pillantot amikor tényleg megteszem.

Mindenki rendelkezik a saját életével és akkor lesz öngyilkos amikor akarja meg amiért akarja...

2013. aug. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Bárzsing ***** válasza:
100%
Az öngyilkosság egy rossz megoldás. De ettől még nem kell elítélni az illetőt. Gyakran depresszióban szenvedők követik el, a betegséggel járó beszűkült tudatállapot miatt. Nem akarnak meghalni, de egyszerűen nem látnak más megoldást. Ezt szerintem csak az értheti, aki már volt depressziós. A kérdésben említett körülmények is megváltoztathatóak, de az öngyilkosság már nem. Viszont a depressziós nem látja a lehetőségeit, vagy pesszimistán áll hozzájuk. Az ilyen embereknek segítségre van szükségük, az egyik módja ennek a pszichoterápia. Érdekes, hogy teljesen természetes az embereknek, hogy ha eltörött a karjuk, akkor elmennek dokihoz, de ha a lelkük törött el, akkor nagyon kevesen kérnek szakembertől segítséget. A depresszió is egy betegség. Te elítéled a tüdőgyulladásos embert? Nem hinném. Akkor miért kellene a depressziósat?
2013. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló valami mélyen vallásos ember lehet. Nem ítélem el az ilyesmit, mindenki maga választja meg, vagy belső indíttatás tör fel belőle, hogy milyen emberré válik, de nem értek vele egyet. Én sem vagyok vallásos, nem hiszek isteben, sem sátánban, sem a túlvilágban. Ez van. Ha ez elítélendő, le lehet pontozni. Én is gyakran gondolok az öngyilkosságra. Nem ítélem el őszintén szólva az ilyen embereket. Hanem, amikor meghallok egy ilyet, akár a hírekben hallom, olvasom, vagy volt már, hogy ismerős körömben is előfordult ( ismerőskör alatt értsd, hogy ismerem, de nem vagyok vele semmilyen kapcsolatban ) akkor azon kezdek el gondolkodni, hogy mennyire mélyen lehetett szegény ember lelkileg, mi vezetett idáig, hogy inkább a nagy ürességet, a semmit válaszotta az élet helyett. Sokan gyávaságnak tartják az öngyilkosságot. Ezzel sem értek egyet. Mert igenis kell hozzá spiritusz, hogy valaki meg tegye, lássuk be. Mert azért mindenkiben van egyfajta félelem, hogy mi lesz azután, mi lesz velem. Valamint a környezetünk reakciója is bennünk van, hogy vajon hogyan fognak reagálni rá. Sokan nem merik megtenni és nem hogy gyávaság elmenekülni a problémák elől ilyen módon, hanem kell hopzzá bátorság. Mert akármilyen módon akar véget vetni az ember a saját életének, nem kellemes egyik megoldás sem. Egy magas szikláról levetni magunkat...akkor nincs annyi gondolkodási idő, hogy vajon jól cselekszem-e? De állítom amúgy, hogy akik ezt teszik, az 50%-uk úgy gondolja az ugrás közben, hogy talán mégse ezt a megoldást kellett volna választanom. Sokféle megoldás van arra, hogy az ember véget vessen az életének, fájdalmas, keserves és kevésbé keserves, gyorsabb megoldások, de akkor meg már segítségre nincs lehetőség. Mindenesetre én nem ítélem el azon személyeket, akik eldobják maguktól az életet. Nem ők választották azt az opciót, hogy e világra szülessenek, nem ők akarták a létet és ha a környezetük egy olyan személyiséggé alakította át, hogy amiket a kérdező is felsorolt.....pszichés problémái vannak.....s nincs kedve sínylődni ebben az életben, ha úgy dönt, hogy véget vet ennek a létezésnek, ne ítéljük el. Mert sajnos sokan ezt teszik. Mindenkinek saját joga dönteni az életéről, hogyan, s miként alakítja. Aki megteszi, nyilván nem szórakozásból teszi, hogy de buli lenne, ha most úgy szétcsapnám magam, hogy holnap már fel sem ébrednék.

Viszont, akinek van még egy csöppnyi józan esze, az felkeres egy szakembert, hátha tud neki segíteni. Mert nem mondom, hogy pl. Te kedves kérderző a barátodtól kérj segítséget, mikor te azt állítod nincs senkid.....akkor keress fel egy szakembert.....de az öngyilkosság végülis megoldás a problémára, megszűnsz létezni, megszűnnek a problémáid, nem agyalsz már azon, amiken nem kellen, amik keserűséget okoznak neked. De az életnek vannak jó oldalai is, s ne mondd, hogy nem! Ne mondd, hogy nincs olyan dolog, amit nem élvezel az életben! És akkor azok is megszűnnek létezni! És abba is gondolj bele, hogy most ez a helyzet áll fenn, de lehet ez idővel változik. S akkor miből maradsz ki, ha most feladod. Lehet, hogy most padlón vagy, aztán valami meghozza a fényt az életedbe, egy ember, vagy egy hobbi, vagy akármi....ami ambícíóval tölt meg és keresed majd azt, hogyan tedd jobbá az életed. És ha most feladod, akkor ezt sosem tudod meg, hogy hogyan alakult volna a sorsod. Ezen gondolkodj el!

2013. aug. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 ktk312 ***** válasza:
100%

%# Majdnem, mintha én írtam volna. :)

Nem tagadom, hogy nincsenek örömök az életben, de lássuk be múlik és csak a kínzó üresség és fájdalom marad utána. Az öröm utáni sóvárgás...

Én már ezen is túl léptem. Most gondolkodok szakemberhez való forduláshoz, de nem a "gyógyulás" reményében.


És még valami kérdező. :D Csináld azt, amit én, mert mostanában jobban vagyok :)

A lehető legnagyobb hülyeség, sőt egyenesen ellene vagyok, de csinálom :D

Hazudj magadnak! Hogy milyen boldog vagy xd Hülyeség, de működik... Igen... a boldog tudatlanság...

2013. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bárzsing ***** válasza:
A hazugsággal csak elnyomod a rossz érzéseket, de ezek később újult erővel, hirtelen csapnak le. Tudom, tapasztalatból beszélek. Nem azt kell hazudni, hogy boldog vagy, hanem keresni kell valamit, ami boldoggá tesz, ha csak kicsit is, de már az is jobb. Én rajzolni szoktam. Nem vagyok benne tehetséges, de az érzéseimet így a legkönnyebb kiadnom, és ha jobbat rajzolok, mint az előző, az boldogsággal tölt el.
2013. aug. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Már elnézést. de a pszichomókús, annyiról szól elmondasz neki egykét dolgot, és ő meg álapítja mi bajod, de nem veszik észre hogy nem mondanak el mindent, én jártam, de semmit sem mondtam el, nem tudok elmondani egy ismeretlen embernek olyan dolgot ami velem kapcsolatos, sőt senkinek, ez beteges... de vannak dolgok amiket inkább meg tartunk magunknak.. és nekem ezek ilyenek :)
2013. aug. 9. 23:44
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát azért én probálkoztam már :) nem vagyok emos, de varratva is van a kezem, vérben uszkált a lakás :) És még egy jópár heggel díszítve, amit tattooválásal akarok eltüntetni, de ha így megy, nyakamon lesz egy akasztó fa... komolyabb dolgokat nem írok mert a végén rám jön a kommandó :)
2013. aug. 9. 23:49
 10/11 Bárzsing ***** válasza:

A pszichológus észreveszi, ill. tisztában van vele, hogy nem mond el mindent a páciens. Az rossz pszichológus, aki nem. :)

Amúgy én is nehezen mondok el dolgokat másoknak, de egy idegennek, akinek ez a feladata, hogy meghallgasson és segítsen, ráadásul senkinek nem mondja tovább, simán elmondanék olyan dolgokat, amiket a szüleimnek, barátaimnak sosem mernék. Biztos vagyok benne, hogy hallott már jó pár cifrább dolgot is, mint amiket éntőlem hallana.

2013. aug. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!