Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen motiválatlan vagyok....

Teljesen motiválatlan vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az értelmi képességeim elég jók, könnyen tanulok, de hamar megunok minden tevékenységet, mert nem jelentenek flow-élményt számomra, és igazából semminek se látom értelmét hosszútávon. Pénzkeresés, hírnév, hatalom, presztízs, karrier NEM érdekel. Nem is teszem oda magam igazán soha semmibe. Viszont már ott tartok, hogy az unalmat is unom...


Van Hamvas Bélának egy írása Arlequin címmel, na azt a figurát, mintha rólam írták volna, némi különbség persze van azért. Akit érdekel ez a fajta életérzés, olvassa el ezt:


[link]



2013. aug. 11. 13:32
 1/4 ktk312 ***** válasza:

Tudom miről beszélsz, de azért elolvasom.

Az unalom maga a menyország, mert mit is jelent? Azért unatkozol, mert nem vagy éhes, szomjas, fáradt, magyarán nincs semmire se gondod, maga a paradicsom.

Én így vélekedtem, de engem is megőrít már az örökös unalom... A düh nálam meg depressziót szül...

2013. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én egy depresszió hatására lettem motiválatlan és hasonlóan érzek mint Te! Nálam annyi a különbség, hogy 30 éves vagyok és a 20-as éveimben részben az akkori munkám és részben a szüleim támogatása végett egy csomó olyan dolgot átélhettem, láthattam, amit a kortársaimból csak nagyon kevesen. Lassan egy éve munkanélküli vagyok és egyre rosszabbul érzem magam emiatt. Most ott tartok, ha lenne melóm és változna az életem, akkor se lenne jobb és akkor sem érezném jobban magam. Én ugyanezt érzem és egyszerűen nem tudom, mitől változna ez.
2013. aug. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én is ugyanúgy érzek, ahogy te. Nekem is jól jönne valami tipp...

Talán a társaság segít, egy őszinte beszélgetés valakivel, akiben megbízol. Vagy ha sikerül találnod egy olyan célt, amibe nem unsz bele és aminek értelmét látod.

2013. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
detto, legalább egy éve...már nagyon a végleteknél tartok sajnos...de ott hogy már a piálást is unom ami eddig legalább feldobott még ha tudom nem is megoldás
2013. aug. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!