Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A fiam barátja skizofrén,17...

A fiam barátja skizofrén,17 éves. Veszélyben van a fiam, ha vele van?

Figyelt kérdés
Egyébként jó gyerek, de a családja nagyon stresszes, ezért dühromai vannak és többször is életveszélyesen megtámadta a rokonait. Én speciel nagyon szeretem és ő is nagyon szereti a fiamat, de szerintetek egy skizofrén azt is megtámadhatja akit szeret, és aki nem bántja őt?

2013. aug. 11. 21:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
20%
nem nagyon ertek ehhez de szeritnem ehetseges. ha van egy olyans zemelyisege aki "nem ismeri" a fiat es nagyon agressziv akkor megeshet. viszont nemhiszem h elkene oket valasztani, hiszen mindenkinek szuksege van baratokra foleg azoknak akiknek mentalis betegseguk van
2013. aug. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Maximum ha a fiad felbosszantja őt, vagy összevesznek, legalábbis a leírtak alapján, de mivel feltehetőleg ő a lelki támasza, az aki elfogadja elhanyagolhatónak minősítem annak esélyét, hogy a fiad bajban lnne pláne ha már régóta barátok.
2013. aug. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok: köszönöm a válaszokat, de kérlek benneteket, hogy írjatok még Én annyira szeretem és sajnálom ezt a beteg gyereket, és csak végső esetben szeretném szétválasztani őket, ha nagy a valószínűsége, hogy kárt tehet benne. Én is arra gondoltam, hogy ha nem hergeli fel, mint ahogyan nem is szokta, és tényleg ő a lelki támasza, akkor rendben lesz. Másrészt nagyon féltem a fiamat, mert belelát egy ilyen bomlott agy működésébe és mivel ő is érzékeny nagyon, felzaklatja a dolog. De ezt még tudnám tolerálni és segíteni a feldolgozásban, csak attól félek, hogy a skizofrének cselekedetei nem kiszámíthatóak és nincs logiba abban, hogy kit támadnak meg. Tudna válaszolni aki maga is beteg, hogy neki mi a véleménye?
2013. aug. 12. 05:50
 4/25 anonim ***** válasza:
Javaslom keressen vissza a topicban A Mit Éreznek a Skizofrének Szerintetek c. Kéddésre ott ketten is írtak, nekik írjon privát üzenetet, vagy ezt a kérdést emelje ki.
2013. aug. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

"nem nagyon ertek ehhez de szeritnem ehetseges. ha van egy olyans zemelyisege "


Elnézést, hogy nem direkt a kérdésre válaszolok, de ez egy olyan népszerű tévedés, amit muszáj korrigálni. A skizofréneknek nincs többszörös személyisége, az egy más (sokak szerint nem is létező) betegség.

A skizofrénekre a téveszmék és a hallucinációk jellemzők inkább.

Tehát attól nem kell félni, hogy a fiú barátjából kimászik Mr. Hyde.

A kérdésre ugyanakkor biztos válasz nincs. Az a skizofrén, aki szedi a gyógyszereit, nem fogyaszt drogokat, nincsenek paranoid téveszméi, eddig nem mutatott negatív viselkedést a fiával szemben semmivel sem veszélyesebb, mint egy vele egykorú egészséges. És ha problémás a családja, akkor mindennél fontosabb neki, hogy legyen olyan környezet, ahol viszont elfogadják.

2013. aug. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%

Kedves kérdező!

Megértem az aggodalmad.

"Másrészt nagyon féltem a fiamat, mert belelát egy ilyen bomlott agy működésébe"

TÉVEDÉS! Nem lát bele, ne is akarjunk elmebetegek agyába látni, nem vezetne sehova.

Fiad csak empatikus és szereti a barátját, nem akarja cserben hagyni. DE a téves eszméi, hallucinációi akár a gyermekedre is áttevődhetnek. Tehát óvatosan...

2013. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A gond az, hogy a gyerek rengeteget iszik, a gyógyszert nem szedi rendesen, és már többször is életveszélyesen megsebesített a családtagjait.Rettenesen , stresszes családi légkörben él egy elbasott családban. Hallucinációi vannak, arra sarkallják, hogy üssön. Mi nagyon szeretjük, de mi van, ha valamilyen kérdésben ellentmondunk neki?
2013. aug. 13. 02:25
 8/25 anonim ***** válasza:
5%

Biztos, hogy szeretitek? Vagy csak sajnáljátok, én azt gondolom már most kialakult vele szemben egy tartás, kisebb rettegés féle.

És már írtam előzőleg is, hogy a fiadra, rád, rátok is áttevődhetnek a hallucinációi.

És ilyen családi háttér mellett nem fog ő javulni.

Az alkohol is okoz hallucinációkat, és a hallucinálók az alkoholba menekülnek. Ezért van sok piás elmebeteg.

Ez a fiú többszörösen terhelt, és semmi nincs ami kihúzhatná, talán csak ti, de milyen áron??????????????????

2013. aug. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Jézusmária, dehogy fognak áttevődni a hallucinációi, hagyd már abba ezt a hülyeséget!!!

Kérdező, egy 17 éves fiú barátsága nem olyasmi, amit te (nagy komoly lelki sérülés nélkül) meg tudnál akadályozni. Beszélgess sokat vele, olvassatok, készüljetek együtt fel azokra a dolgokra, amik történhetnek, de ha a fiad igényli ennek a fiúnak a barátságát, akkor ne akadályozd meg semmiképpen. Szerintem előfordulhat, hogy lesznek gondok, de az embernek a családtagja is lehet skizofrén és azt se hagyja csak úgy ott az ember. Lehet, hogy pont a fiad lenne képes valamilyen módon hatni rá, hogy hagyja abba az ivást és szedje rendesen a gyógyszereit. Persze, ezt neki kell eldöntenie, hogy egy ilyen nagyon hosszú, nagyon nehéz küzdelmet tud-e, akar-e vállalni.

2013. aug. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Nem azt mondom, hogy áttevődik hanem, hogy áttevődHET, van különbség!

Skizofrénia, alkohol, kamaszkor, rossz családi háttér, ezek mind olyan negatív tényezők, amik hatványozzák egymást.

Félreértettél, nem azt mondom, hogy hagyjunk magára egy beteg problémás kamaszgyereket, csak azt mondom, hogy igen is veszélyes lehet!

És nyilván a GYK lényege az, hogy idegen emberek rávilágíthatnak olyan oldalakra, amikben a kérdező nem lát túl. "Több szem többet lát", meg aki érzelmileg nincs a szituban, nyilván reálisabban lát helyzeteket.

2013. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!