Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emberi és állati élet?

Ktk312 kérdése:

Emberi és állati élet?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy szem rebbenés nélkül megölném az összes embert, horror filmekben is simán elnézem, de ha egy állatot kínoznak vagy ölnek meg brutálisan, megesik rajta a "szívem"?
2013. aug. 11. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
kiveszett belőled az emberek iránti szeretet. amit ebbe a világba nem csodálom, de azér esélyt kéne adni, hátha...
2013. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mert valamilyen oknál fogva nem szeretsz minket:( Ez szomorú... Engem is megölnél? Remélem nem. Na de most komolyan szerintem jobban kedveled az állatokat és kész. Én pl. ha valaki sír vagy mit tudom én egy filmben kínozzák és ordibál meg könyörög egyszerűen nem tudom hallgatni. Viszont amikor egy szó nélkül összeesik vértócsát hagyva maga után (filmben) az engem sem hat meg különösebben. Ugyan így állatoknál. Ha látom a szenvedését az nekem is fáj.
2013. aug. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert az emberek rosszindulatúak, sok rossz tulajdonságuk van és az újszülötteken kívül senki nem ártatlan. Az állatok viszont ártatlanok és tiszták. Az összes az. Némelyik embernél valóban többet ér egy állat élete. Egy állat kínzása hatalmas vétség a természet ellen. A törvény nem bünteti megfelelően ami szintén az emberek romlottságát, önzőségét bizonyítja. Természetesen tisztelet a kivételnek, de nem sok van...
2013. aug. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én végig nevetem a horrorokat meg minden más öldöklős filmet. Nekem az nem tetszik, hogy ártatlan állatokat is ölnek...

de azért számomra is meglepő, hogy az állatokat ennyire kedvelem...

2013. aug. 11. 22:36
 5/7 Bárzsing ***** válasza:
Azért hiába éli bele magát az ember, egy film az film. Ott a színészek csak eljátsszák a szerepüket, míg az állatokról készült ilyen jellegű felvételek valódiak általában. Az meg lehet, hogy utálod az embereket, de ha tényleg meghalna előtted egy, nem hiszem, hogy mosolyogva ülnél felette...
2013. aug. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem erről rögtön a "Legenda vagyok" ugrott be. A kutyust (NJ) megharapta egy másik mutálódott kutya, és a gazdájának meg kellett ölnie, nehogy megölje a kutyája.
2013. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez szerintem azért van, mert az emberek képesek a gondolkodásra a tudatos, ok nélküli bántásra, míg az állatok csak ösztönből vagy betegségből kifolyólag támadnak.


Talán ebben a gondolatmenetben benne van a különbség okának.


Én is éppen a napokban gondolkoztam ezen a témán, és eddig erre jutottam.

2013. aug. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!