Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság — gondolat,...

Ceciliax kérdése:

Öngyilkosság — gondolat, elhatározás, nem tudom, mi ez, talán a bipoláris zavaron is túl van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az oldal nem öngyilkossági kísérletet tervezőknek szóló segélynyújtóhely, de annyi remek választ olvastam itt mentális betegségben küzdőknek.


Február óta minden nap a fejemben motoszkál a gondolat, júniusban elhatározássá vált, és már nem hátráltat szinte semmi. Ma vettem kilencven szem (három doboz Rivotrilt), kijátszottam az orvost, a gyógyszerészt, de tudom, hogy hiába, azzal nem küldhetem magam a halálba. Attól sem riadnék vissza, hogy a vonat elé feküdjek. Mielőtt szánalmasnak tituláltok... az első öngyilkossági kísérletem 13 éves koromban történt. Azzal szabadultam a pszichiátriáról, hogy átvágtam az orvosokat, elhitettem velük, hogy a napos oldalt látom, és nincs semmi bajom, de azóta is van. Anyám alkoholista, apám gyógyszereken él, mióta az eszemet tudom. A nővérem drogfüggő volt kölyökkoromban, a kedves szomszéd bácsi, akit mindenki imád, molesztált tizenévesen. Az elmúlt négy évben mást sem csináltam, csak hibát hibára halmoztam, elszúrtam az életem, otthagytam a sulit, szanaszét van vagdosva mindkét karom a rendszeres öngyilkossági kísérletektől, amik mind kudarcba fulladtak. Szereztem egy nagyszerű állást külföldön, de előtört a múlt, és teljesen leamortizálódtam, amit az agyam eltemetett gyerekkoromban, minden visszatért. Inni kezdtem, nyugtatókon éltem. Végül otthagytam az állásom, az országot, és hazamenekültem a szüleimhez, mielőtt bekattantam volna. De nekik is aktívan hazudtam az elmúlt fél évben, talán kényszeresen, talán gyávaságból. Mindenről.


Nem tudom, mit csináljak. Már hetek óta itt hever a búcsúlevél a fiókban, amit már két hónapja megfogalmaztam. Egyedül arra várok, hogy véget érjen ez a hónap, belefáradtam az állandó hazugságba. Tisztában vagyok azzal, mekkora fájdalmat okoznék a szüleimnek. De csak nekik. Nem maradt senki más, minden barátom ellöktem magamtól. És tudom, hogy mindez szánalmas, mások annyira szeretnék élvezni az életet. De én nem tudom.



2013. aug. 12. 22:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp keress fel egy jó szakembert és legyél vele őszinte, mert nem gondolatolvasók, nem tudnak máshogy segíteni.
2013. aug. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
ne sajnáltasd már magad...lépj túl ezeken.nem szakad össze a világ,sok mindenkinek vannak/voltak ilyen gondjai és élnek és virulnak.csak önző ember lesz öngyilkos!akit nem érdekel h mit éreznek majd azok akiket itt hagy!minden bizonnnyal te is hiányoznál valakinek.
2013. aug. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pedig az lenne a legjobb megoldás - EL, EL, EL ONNAN!!! - ha az a hely nem jött be, próbálj máshová menni, tudom nem könnyű. Sorstársaiddal nincs kapcsolatod? Alternatív gyógymódokat, természetgyógyászatot nem próbáltad? Hogyan tört elő a múlt?

Párkapcsolatod van, volt? Semmiképp se maradj velük. Más életkörülmények, más szokások, más környezetbe kellene menned, ahol az emberek mentalitása is más. Idegen arcok, idegen kultúra ami szerintem jót tenne. Van olyan tevékenység amit régen szerettél vagy most szeretsz és szívesen csináltad, örömet okozott? Mert CSAK ÉS KIZÁRÓLAG azt keresni MINDIG ÉS MINDIG Amitől jobb egy hangyalehelletnyit a kedved, a közérzeted. :) Csakis magad miatt, csakis te vagy a fontos. Gondold végig azt, hogy te mennyi mindent kiálltál, ezt mind, hogy mennyire erős vagy, nem mindenki képes ám erre :). És így meg tudtad őrizni a józan eszedet és ítélőképességedet. Neked itt nem lehet vége, már csak azért sem!

2013. aug. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja a második válaszoló nem tudja mit beszél őt más behatások érték, ne figyelj rá :)
2013. aug. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amit az első mond. Fordulj bátran szakemberhez. Veszíteni nem fogsz vele semmit!
2013. aug. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
veszíteni nem fogsz semmit tipikus dilettáns megnyilvánulás...
2013. aug. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dilettáns??? Miért is? Egy olyan embernek, akinek az élete romokban hever (vagy ő úgy érzi), komoly érv lehet az, hogy nem veszít vele semmit. Rosszabb biztosan nem lesz, mint eddig, jobb viszont igen! Ez biztos.
2013. aug. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia azóta mi történt?
jan. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!