Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon könnyen felejtek. Mi...

Nagyon könnyen felejtek. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Még ebben a pillanatban is kavarognak a gondolatok, de amikor megpróbálom írni vagy megfogalmazni addigra elfelejtem mit is akartam.Járok pszichológushoz, de mivel értelmes képet vágok meg tudok fogalmazni nem hiszem, hogy látja a problémát.Sokszor csak úgy beszélek a problémámról hogy elkapok egy-egy gondolatot, de arrol sem tudom konkrétan kifejteni a véleményemet csak érzem, hogy itt van a fejemben a válasz.Egyébként is sokszor csak hallok valamit és ha hasonlít csak úgy tudnak eszembe jutni dolgok a saját problémámról.Így elmagyarázni sem tudom, hogy mik azok.(pedig sok van belőle)Amikor magamba mélyedek és elgondolkodok tudok belső dialógusokat folytatni, de ha más személlyel kéne nem tudok,mert ha belekérdeznek nem tudok konkrét választ adni.Olyan is szokott lenni, hogy gondolkodom valamiről, véleményt alkotok és vagy elfelejtem vagy másra emlékszem vissza, mint az eredeti gondolat.Még eszt a szöveget is nehéz volt összekaparni.Mit tegyek?pszichiáternél kaptam valami apróbb diagnózist, hogy anamnézia.Érzelemből fakadó emlékezetvesztést jelent(aszthiszem), de nem tudom mit tegyek ellene.Nem tudom rendezni a dolgokat a fejemben.

Ha valaki felfogott valamit az írjon:P

ui: kifejtős választ lehetőleg, lehet kérdés majd próbálok válaszolni:P



2013. aug. 13. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

és a pszichiáter nem írt fel semmit?beszélt a pszichológusoddal,ill. te ezt elmondtad a pszichológusodnak?


am igen,valószínű,h az agyad valamit nem tudott feldolgozni és ezért inkább elzárja a traumát.ezen viszont csak szakember(ek) tudnak segíteni

2013. aug. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szekunder memória deficit, Demencia. Kétség telenül fennáll az amnézia is. Itt szerintem arról lehet szó, hogy ön tudat hasadásos. Javasolnék egy EEG vizsgálatot is, remélem sikerül gyógyszert találni a problémájára.
2013. aug. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1 komment: erre nem.Nem tudom beszéltek e vagy sem.mondtam neki,nem biztos, hogy olyan kifejtősen megtudtam fogalmazni de biztos kilehetett venni.


2 komment:Jártam 3 hónapot pszichoterápiás intézetbe(nem pszichiátria!!!teljesen más a 2)nem adtak ilyen ijesztő választ.Bár lehet, hogy félreértettek, mert kaptam olyan diagnózist, hogy nárcisztikus személyiségzavar, amivel nem vitatkozok, de magyarázatot nem kaptam arra a rengeteg dologra ami bennem van.A lényeg, hogy nem hiszem, hogy tudathasadás.Nem ment el az eszem.

2013. aug. 13. 11:41
 4/11 A kérdező kommentje:

"Egyébként is sokszor csak hallok valamit és ha hasonlít csak úgy tudnak eszembe jutni dolgok a saját problémámról"

Lehet hogy félreírtam.Ha hallok valamilyen problémáról(pl.:neten, tévében)beugrik, hogy nekem is hasonló van.Ha szerintem hasonlít hasonlít.

2013. aug. 13. 11:54
 5/11 Bárzsing ***** válasza:

Ne hallgass erre a Giorgiora, ezek hülyeségek. A tudathasadás is egy köznyelvi kifejezés, de általában skizofréniát vagy disszociatív személyiségzavart jelent, ami biztos, hogy nem áll fenn nálad. Demencia sem. Kb. olyan, mintha laikusként rágúglizott volna pár tünetre. Amúgy az anamnézia valami olyasmit jelenthet, hogy nem amnézia, úgyhogy valószínűleg félreértetted. Anamnézis létezik, de az a kórtörténet.

Ez a probléma, amit fent vázoltál, velem is előfordul, de általában csak szóban, írás közben ritkábban. Úgyhogy én is kíváncsi lennék a válaszokra, de valószínűleg nem itt fogjuk megkapni.

2013. aug. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5. komment:Valószínűleg télleg benéztem az anamnéziát, egészségügyi suliba jártam és valószínűleg összekevertem valamit.Lehet hogy nem kapok választ, de egy próbát megér(t).
2013. aug. 13. 20:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek ha félre értettem valamit! Túl keveset írt ahhoz hogy pontosabban tudjak válaszolni, és igy persze csak a sötétben lehet tapogatózni.. Csak azokat a kórképeket vázoltam fel önnek amik a leíra alapján szóbajöhetnek de ezeket nem kell egyből diagnózisként elkönyvelni, látatlanban senki sem tudja megmondani. Azóta olvastam hogy kapott diagnózist amit csak utólag osztott meg, ha valamit nem ért elmagyarázhatom. Tapasztalt segítő vagyok, a problémákat pszihológiai szempontból szoktam elemezni és közben oldani az adott problémákat. Egyszerűen csak gondoljon rám egy lelki társ ként. Egyébként a kérdésében említett nárcisztikus személyiségzavar a következőt jelenti.:


A nárcisztikus személyiségzavar létező rendellenesség, amely a beteg önmaga iránt érzett erőteljes szégyen- és elégedetlenségérzetéből táplálkozik - olvasható a Medbroadcast internetes portálon.

Annak érdekében, hogy a betegek megbirkózzanak szégyenérzetükkel, védekezésként saját érzéseik másokra való kivetítését, az ellentámadást, mások okolását használják, illetve mindent elkövetnek, hogy bebizonyítsák maguknak különleges mivoltukat.

A nárcisztikus embereket általában kora gyermekkorukban éri a sérülés, mely az egészséges énkép kialakulását gátolja. Valószínűleg azt éreztették velük, bármit is tesznek, nem elég jók, alkalmatlanok.

A nárcisztikus düh

Ezek a korai tapasztalatok okozzák a "nárcisztikus szégyenérzet" kialakulását mely a "nárcisztikus düh" kiváltója, valahányszor úgy érzik, hogy nem tisztelik őket eléggé, vagy valaki viselkedése rossz fényt vet rájuk, s ezzel felszakítja a régi sebeket.


Bárminemű kritikára, tiszteletlenségre túlérzékenyen, időnként dühkitöréssel reagálnak. Leginkább azok lesznek ezeknek a kitöréseknek a szenvedő alanyai, akik a legközelebb állnak hozzájuk, együtt élnek velük, hiszen a nárcisztikus személy mindenkitől, de leginkább tőlük várja el mindazt a szeretetet, melyet gyerekkorában nem kapott meg. Házastársukkal, gyermekeikkel elhitetik, hogy nem elég jók, értéktelenek, így vetítve a körülöttük lévőkre saját érzéseiket.

Szokatlanul önzőek

Másik fontos jellemvonásuk, hogy szörnyen arrogánsak, önelégültek és látszatra nagyon magabiztosak. Ez mind a védekező mechanizmusuk része. Magukat különlegesnek tekintik, és úgy érzik csak más hasonlóan tehetséges emberek képesek megérteni őket, vagy kapcsolatot kialakítani velük. Folyamatosan úgy érzik, hogy nem kapják meg az őket megillető figyelmet és tiszteletet, mindezt pedig azzal magyarázzák, hogy a többiek túl buták és tudatlanok ahhoz, hogy őket elismerjék.

Sokszor irigyek másokra, akikről azt hiszik, többet kaptak az élettől, noha szerintük ők sokkal inkább megérdemelnék. Gyakran fantáziálnak sikerről, hírnévről, ismertségről, mivel szükségük van arra, hogy így töltsék ki a lelkükben keletkezett érzelmi űrt, vagy tereljék el az elégedetlenségérzetükről a gondolataikat.

A nárcisztikus emberek szokatlanul önzőek. Bármi, ami érdekes számukra, elsősorban róluk szól. Egyszerűen nincs elég energiájuk ahhoz, hogy mások igényeit vagy érzéseit figyelembe vegyék, mivel az ő igényeik sincsenek kielégítve. Nem meglepő ezek után, hogy túlságosan is el vannak foglalva azzal, hogy megszerezzék saját lelki szükségleteiket, s nem a másokéra figyelnek. Gondoljuk csak végig: képtelenek bármit is adni, amit ők maguk sosem kaptak meg.

A másik ember csak addig fontos a számukra, amíg az pozitív hatással van rájuk. Ez lehet akár úgy, hogy valamilyen pozíciót köszönhetnek neki, vagy csak egyszerűen csodálja a nárcisztikus beteget. A lényeg, hogy ismételten csak róluk szóljon a történet.

Csak védekezés - értsük meg őket

Természetesen a nárcizmusnak is különféle fokozatai vannak, és nem mindegyik mutatja az összes jellemvonást. A nárcisztikus betegek védelmében, illetve annak érdekében, hogy terápián együtt lehessen dolgozni velük, sosem szabad elfelejtenünk, hogy a viselkedésük az alacsony önbecsülés és a túlzott önmegvetés eredménye. Nem szabad elfeledkeznünk arról sem, hogy mindez a védekező mechanizmusuknak köszönhetően gyakran rejtve marad, és hosszú időbe telik, míg olyan terápiás légkört sikerül kialakítani, ahol eléggé biztonságban érzik magukat ahhoz, hogy igazán megnyíljanak.

Mindez elég nehézséget okoz magának a terapeutának is, ám együtt élni velük még ennél is sokkal nehezebb. Egy kapcsolat ugyanis csak akkor tud igazán működni, ha a partnerek kölcsönösen elvárhatnak egymástól bizonyos dolgokat és mindkét fél igényei egyformán ki vannak elégítve. Sajnos azonban a nárcisztikus személyiség képtelen az állhatatosan szeretetet adni.


Üdvözlettel!

2013. aug. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért örültem volna, ha saját maga fogalmazza meg a jellemzést.Egy másik honlapról átírni valamit nem vall profizmusra.
2013. aug. 18. 20:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok Dr. Csernus sem orvos, én is csak egy beteg vagyok. Igaz édesanyám egészségügyi dolgozó volt és nagy orvosi hátterem van így. De mint fogalmaztam, csak lelkitárs ként gondoljon rám. Nekem is jól esett amikor mások segítettek nekem, tanácsokat adtak, és én is éppen ezért szeretek másokon segíteni. Nekem az jólesik ha segíthetek, több embert sikerült már az öngyilkosság határáról vissza segitenem. Lelket önteni beléük. Elemezni szoktam a dolgokat, feloldani őket a problémáik alól és addig boncongaltni a dolgokat amig meg nem találom azt az érzelmileg zűrzavaros csomót, amíg azt nem sikerül lassan meg kezdeni kibogozni..
2013. aug. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Úr isten.

Ha kamasz vagy vagy fiatal felnőtt,vagy változás előtt állsz ,akkor elég valószínű a szorongás. Szorongásnál szokott fellépni olyan érzés ,mintha rosszabbul hallanál,meg szimplán nem vág az eszed úgy mint ahogy kéne.

Nem kell miodjárt dezorientált marhaságokat belemagyarázni.

2013. okt. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!