Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anyám nem enged elmenni...

Anyám nem enged elmenni pszichiáterhez, pedig úgy érzem, kéne. Objektív vélemények?

Figyelt kérdés
18/L vagyok.Anyám és apám elváltak,amikor kicsi voltam,de együtt maradtak,egy háztartásban élünk azóta is.Mióta az eszemet tudom,rossz a viszonyuk,apám gyógyszer-és alkoholfüggő volt,gyakran volt agresszív,de pár éve kijött belőle.Addig nekiment gyakran az egész családnak,én is sokszor kaptam,főleg a lelki terrrorból.Anyám Rivotrilt szed egész kisgyerekkorom óta.Egyébként jól szituált családban élek,kívülről majdnem tökéletes.14 éves koromban evészavaraim lettek,amikkel nem vittek orvoshoz.2 év alatt nagy nehezen kimásztam belőle,de évente 2-3 alkalommal visszaesem.16 éves koromig cikiztek a suliban,utána hirtelen lettem nagyon ˝menő˝,ezt is nehezen dolgoztam fel.3 hónapja kidobott a barátom,ami nagyon kikészített.Nemrég lett egy új kapcsolatom,aki hasonló családi háttérrel és hasonló gondokkal küzd.Az elején azt hittem,jó lesz,hogy ennyire sok a közös ˝dilink˝,de idővel rájöttem,ez is csak mélyebbre húz.Elhagyni nem akarom,mert szeretem,de nem is merném,mert magamat okolnám,ha valami baja lenne.Nagyon tartom magam napközben,estére teljesen összeomlok.167 centimhez 49 kiló vagyok megint,és rendszeresen hányok,a minap pánikrohamot kaptam,a nyílt utcán elájultam.Anyámnak próbáltam mondani,hogy orvosra lenne szükségem,de a teljes kivizsgálást és a pszichiátert is megtiltotta.Mi legyen?

2013. aug. 4. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben el kell menni a tudta nélkül. 18 éves vagy, nem 10. Senki sem fog tőled szülői beleegyezést kérni.
2013. aug. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bele sem merek gondolni,mi lenne,ha megtudná.Tudom,orvosi titoktartás meg egyebek,de én nem mertem előtte titkolózni,soha...A gyógyszert meg,ha kapnék esetleg,megtalálná,és akkor végem.Szerinte 18 évesen hisztizem.Nem szól hozzám most sem,mert nem jövök ki a szobámból egy ideje.
2013. aug. 4. 19:37
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, "állja a sarkadra", ez a te életed! Vagy így akarsz élni? Nem hinném! Akkor irányítsd te a saját életedet kérlek!
2013. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm,utolsó,nem kívánom neked ezt...Van,amikor kicsúszik a kezedből az irányítás.Bírom,amikor valaki berakja ezt ˝hiszti˝ kategóriába.Hidd el,én lettem volna az utolsó,aki ezt mondja,de nekem ez egyfajta segélykiáltás...Az utolsó lépés naponta eszembe jut,volt már 14 kísérletem,csak elbénáztam.Az sem sikerült.
2013. aug. 4. 19:44
 5/15 anonim ***** válasza:

Úristen! Már ne haragudj,de milyen anyád van?!

Tényleg,amúgy 18 éves vagy,intelligens,okos(olyannyira,h teljesen tisztában vagy a problémáddal és a megoldással is!).

Ez lenne az a helyzet,amikor szembe kéne menned anyáddal!

Tönkre fogsz menni teljesen. Kérdezd meg tőle,h ez-e a célja!

2013. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Most ment ki a szobából.Azt hajtogatta,hogy rendetlenség van.Nem zárom az ajtót,akkor jöhet,amikor szeretne.Bármikor megbeszélhettük volna,évekig vártam rá,hogy egyszer kinyitja az ajtómat,leül mellém,én pedig elmondom neki mindazt,amit évekig magamba fojtottam...De nem jön.Vagy ha jön,bánt a saját gondjai miatt.Vagy nem szól hozzám napokig.Rám nézett,közölte,hogy hisztis p***a vagyok,és a barátom tett ilyenné.Megkérdeztem tőle,hol volt,amikor a kezemet vágtam 4 éve,meg amikor 2 perceken múlt,hogy nem lett vége mindennek...Erre közölte,hogy sosem lesz bűntudata miattam.Ez az én ˝anyám˝
2013. aug. 4. 20:11
 7/15 anonim ***** válasza:

ma 19:42 vagyok


Nagyon rosszul értelmezted amit írtam! Ebből is látszik, hogy sajnos beteg vagy. De én együtt érzek veled .....

Egyáltalán nem sértegetni akartalak, csak azt, hogy ne várd senkitől (tőlünk) a megoldást és főleg ne anyukádtól! Vagy megoldod saját magad a problémádat egy szakember segítségével, vagy életed végéig keseregsz és boldogtalan leszel.

Vannak ilyen típusú emberek mint te, ez nem a te hibád .... Van aki túl tud lépni a múltbéli fájdalmakon és van aki ostorozza magát. Te sajnos az utóbbiba tartozol.

Megoldani csak úgy lehet ezt a kialakult szomorú helyzetet ha szakembert keresel és feladod az édesanyáddal való függőséget! Mert az!

2013. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Hidd el akik itt keményebb hangnemet ütnek meg, azt nem ellened, hanem ÉRTED teszik.


Még időben vagy, hogy tegyél ez ellen a helyzet ellen, még ha azt hiszed be is ragadtál. Nézz anyudra, és kérdezd meg magadtól: Ilyen akarok lenni?


Mert ha most elmész pszichiáterhez, akkor olyan leszel. Nem oldod meg a problémádat, mert ő nem fogja helyetted, viszont van egy csodapirulája, amit Rivotrilnak hívnak.


Ha elkezded szedni sokkal jobban leszel, de olyan lejtőn indulsz el, amit most még magad sem tudsz elképzelni.


Nem ismerem az élethelyzetedet, lehetőségeidet, de ebből a helyzetből menekülj! ÉS NE GYÓGYSZEREKKEL!

2013. aug. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem mondom, hogy hasonló helyzetben vagyok, mert engem pont anyukám rángatott el pszichiáterhez vagdosás meg szuicid dolgok miatt. 18 vagyok és soha nem mertem volna egyedül elmenni, noha tudtam, hogy szükségem van segítségre. Ha neked van bátorságod elmenni, akkor menj el!

Esetleg van valaki, aki tud erről és megbízható? Ha van kérd meg, hogy segítsen akár a gyógyszerrel is, ha kapsz.


Ne hagyd, hogy anyukád tönkretegye az életed. Neki is vannak gondjai, ezért szedi a gyógyszert, lehet ezért is viselkedik így, mert nem meri belátni, hogy a lánya hasonló helyzetbe kerülhet. Ezt nem tudhatom, de semmiképpen se hagyd, hogy befolyásoljon.


Ha a közeledben laknék én annyira szívesen megfognám a kezed és elmennék veled és segítenék, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem élek hozzád közel.


Ne add fel, ha esetleg kérdésed van, vagy beszélgetni szeretnél, akkor írj nyugodtan.


18/L, aki éppen Xanaxot szed..

2013. aug. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A 8-ast kiegészítve még küldök Neked egy videót, nézd meg, nem hosszú és nagyon hasznos lehet:


http://www.youtube.com/watch?v=nBtMrWy6xhE


A legfontosabb stressztörvény, ami a videóban is elhangzik: üss vagy fuss! Az elsőre nincs módod, így csak a második maradt, de még egyszer kérlek, ne egy pszichiáter karjaiba, vagy ha mégis megteszed, számíts rá, hogy gyógyszerezni fog.


Ne azok társaságát keresd, akik hasonló cipőben járnak, mint te, hanem olyat, aki objektíven tudja megítélni a helyzetedet, hiszen ezt kérted.


A legjobb lenne számodra egy pszichológus, aki nem kezd el egyből gyógyszerrel tömni.


Igen elárulom én is Xanaxot szedek, ezért próbállak lebeszélni erről, meg a Rivotrilról is, mert csak azt hiszed, hogy megoldja a problémádat, közben kapsz egy jóval nagyobbat!


(te is kedves előttem hozzászóló, aki 18 évesen Xanaxon élsz!)


Én most próbálok tőle szabadulni és az maga a pokol! Amit te itt leírtál a problémádról, az mind semmi ahhoz képest, amit majd a gyógyszer fog okozni.


Ha nagyon-nagyon indokolt, mert annyira rossz állapotban vagy, max 2 hétre lehetne nagyon kicsi dózisban szedni ezeket a szarokat (bocs a kifejezésért) a pszicháterek többsége sajnos ezt nem tartja be, és függő leszel, a problémád pedig megoldatlan marad!


Tudom azt gondolod, vagy érezheted, hogy ez a világvége, de kivülről nézve nem az.


Ne felejtsd el, te nem vagy beteg!!! csak túl fiatalon túl sok negatív dolog ért egy átlagosnál gyengébb idegrendszerrel együtt, ami szintén nem a te hibád.

Nekem is volt már pánikrohamom, senkinek nem kívánom, de tudd, hogy az is kezelhető, legyőzhető gyógyszer nélkül, és valószínűleg ezt is a helyzeted a szülői terror hozta ki belőled, ami megint nem a te hibád!


Az viszont már az lesz, ha felnőtt létedre tovább hagyod magad ebben a helyzetben, vagy gyógyszerekbe menekülsz.

2013. aug. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!