Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a gond a memóriámmal?

Mi a gond a memóriámmal?

Figyelt kérdés
Eddig nagyon jó volt az emlékező tehetségem, de mostanában egyre nehezebben megy. A nyáron megpróbáltam kipihenni magamat, mert arra gondoltam, hogy az agyam így kifáradt az érettségi hónapjaiban. Azonban még most is nehezen megy, van hogy egyszerű kifejezéseket elfelejtek, szavakat. Folyamatok menetére nem emlékszem stb. stb. Egyszerűen minden kicsúszik a fejemből :( Mi történik velem?!

2013. aug. 14. 14:58
 1/2 anonim válasza:

Lehet, hogy nem túl kiegyensúlyozott életvitelt folytatsz. Ez mindenképpen lehet pszichikális, és a szellemi kiegyensúlyozottságod befolyásolhatja a környezeted, a magadról alkotott képed, a világnézeted sőt még az étrended is. Ha stresszes típus voltál/vagy, akkor emiatt is lehet.

Nekem a nyugtatótól van ugyan ez. Frontin/Xanax egyre megy, mindkettő leszedál agyilag.


De lehet hogy csak túlhajszolod a dolgot. És ha erre is rápánikolsz, nem lesz jobb. Minden átlagember felejt el dolgokat, lehet hogy csak elfelejtettél valami nagyobb dolgot, ez feltűnt és erre fogtad azokat a dolgokat is amiket később elfelejtettél, és így már nagyobb jelentőséget biztosítottál neki. Ha kevésbé foglalkozol vele, kevésbé jelentkeznek a tünetek. De pszichológushoz is fordulhatsz, vagy háziorvostól is lehet tanácsot kérni.


Remélem segíthettem.

2013. aug. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a korrekt válaszodat! Hát az igaz, hogy mostanában elég sok hülyeségen rágódtam...
2013. aug. 16. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!