Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológus az, aki meghall...

A pszichológus az, aki meghallgatja a problémáink és próbál segíteni?

Figyelt kérdés
Mennyit kell fizetni érte? Vagy van ingyenes is? Milyen problémákkal szoktak általában az emberek pszichológushoz fordulni? 17 éves vagyok, elég rossz lesz az évvégim. Nagyon befordultam,minden percben sírni tudnék :/ Úgy érzem anyu nem szeret.. ez miatt szeretnék elmenni,hogy valakivel részletesen tudjak beszélni .. ez miatt is elmehetnék?

2013. jún. 3. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, a pszichológus többek között az ilyen dolgok lelki feldolgozásában segít. Suliban szokott lenni ingyenes iskola pszichológus, kérdezz rá az osztályfőnöködtől. Ha magánorvoshoz mész, annál 4-10 ezer forint az óradíj, vagy még több, nagyon változó.
2013. jún. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%

Lehet hogy van akinek segít, nekem nem segített egyáltalán, sőt utáltam a nőt de nagyon. Annyira tudtam mikor mit fog mondani, ehhez aztán nem kell diploma, amit ott mondanak. Én táppénzen voltam pár hónapig az idegi alapon, és köteleztek a pszichológusra, nem kellett kérnem sehonnan, mert kötelezően beutaltak hozzá a kórházba. Fizetni nem kellett, de nem is fizettem volna akkor sem, ha kér, mert szerintem 20 fillért nem ér a munkájuk, állandóan a a fali órát leste, miközben "oktatott" engem, meg folyamatosan telefonált magánügyben, meg órákat(!!!!) késett a megbeszélt időpontról, meg még sorolhatnám. Mondta a szokásos szép az élet, nem kell stresszelni, meg elengedni a negatív felfogást dumát, alig vártam hogy túl legyek rajta, borzalmas egy idegesítő nő volt. Rám akarta fogni hogy nagyon rossz gyerekkorom volt, mert jelentést kellett leadnia rólam, és ugye arra valamit írni kellett, holott nagyon is szép, kiegyensúlyozott gyermekkorom volt, mai napig nagyon jó kapcsolatom van a szüleimmel. Hál istennek pár hónap után vége lett a "kezeléseknek", végén már meg sem szólaltam, mert mindent kiforgatott a nő, örültem hogy szabadulok tőle, ő meg ráírta a papíromra hogy "gyógyult".

Ha gondolod próbáld meg, az is lehet hogy neked segít, de én még olyannal nem találkoztam aki nagyon meg lett volna elégedve.

2013. jún. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Sosem állnék szóba pszichológussal...

Az ember oldja meg maga a problémáit - szerintem.


De, ha te mindenképp ragaszkodsz hozzá, akkor igen, a pszichológus "erre való".

2013. jún. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jelenleg én is pszichológiai kezelés alatt állok egy nagyon erős szorongás miatt, aminek az lett a vége, hogy a mentő vitt be. Most érzem azt, hogy kezdek élni. Vannak még olyan dolgok, amiktől tartok nagyon (pl. hogy a barátnőm teherbe esik)

Amúgy nagyon rendes.


17F

2013. jún. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 2. Válaszoló, akkor ritka rossz pszichológust fogtál ki. Hihetetlen, hogy ilyenek vannak. Persze a pszichológusok közt is van ilyen is, meg olyan is.

Egyébként igen, egy pszichológusnak az a dolga, hogy meghallgasson és tanácsot adjon, emellett esetleg kitöltet veled néhány tesztet. Ingyenes is van. És pont olyan problémákkal szoktak hozzá fordulni, mint amilyen a tiéd is :-)

2013. jún. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!