Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet vkit lebeszélni az...

Hogy lehet vkit lebeszélni az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
Nem hallgat senkire, nagyon jó barátomról van szó.. már párszor meg akarta tenni, de nem sikerült neki 8elszakadt a kötél)... De ezúttal szerintem már úgy próbálkozik majd, hogy biztos sikerüljön.. ma éjjel akarja megtenni.. (16 éves)

2013. aug. 25. 20:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
91%

Kedves első Válaszoló! Úgy bírom az ilyeneket, hogy "ugyan milyen problémája lehet egy gyereknek?" Sajnos nem mindenkinek olyan boldog a gyerekkora, mint neked (volt). Akad, akit otthon vernek, szexuálisan bántalmaznak, vagy az iskolában szekálják... hogy csak néhány lehetőséget említsek. Szerinted nekik sincs semmi problémájuk?

Ezenkívül pont a kamaszkor az egyik legérzékenyebb szakasz egy ember életében, nagyon gyakori a kamaszkori depresszió, és sok gyereket elhanyagolnak a szüleik.

2013. aug. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
0%

Kedves 11-es!1-es vagyok.

Nem igazán èrtünk egyet!!Nem tudhatod hogy nekem milyen volt a gyerekkorom.Mondhatom borzalmas...nem ide tartozik de csak nèhány dolog.Szüleim elváltak,anyám nem foglalkozott velem.A nagyi nevelt fel.Aztán visszakerültem anyához,nem túl fènyesen èltünk egy nagy házba ahol rajtam kívül mèg 10ember èlt.Akikhez semmi közöm nem volt,mertodtohaapám brigádja.Utältam gyűlöltem!Nem kaptunk a testvèreimmel jo nevelèst,nem igazán foglalkoztak velünk,fontosabb volt anyámnak a buli,cigi,csavargás!!!Sok szar dolgon mentem keresztül.De mègis ember lett belőlem ès soha nem jutott eszembe hogy öngyilkos leszek,pedig lett volna /találtam volna rá okot ha akarok.De nem vagyok gyenge jellem,mert ez a depressziò ès ehez hasonlò dolgok ebből adòdnak.Főleg egy kamasznäl!!!Mi lessz mèg akkor ha felnő ès szembe találja magát az IGAZI nagybetűs problèmákkal???Hát bele se merek gondolni.Bocsi ha hibák vannak a mondataimba de telòròl írok ès így gáz.Szia minden jòt.38hkm

2013. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 1-es (és 12-es) Válaszoló! Ha neked is ilyen borzalmas gyerekkorod volt, tele problémákkal, akkor végképp nem értem, hogy miért hordasz le mást. Örülök, hogy erős voltál és eszedbe sem jutott, hogy öngyilkos legyél, nem is lett volna megoldás, ebben igazad van. De különbözőek vagyunk; van, aki jobban, van, aki rosszabbul viseli az élet megpróbáltatásait. Nem kell lenézni azt, aki "gyenge jellem". Ellenkezőleg: segíteni kell, mint mindenki mást is, akinek szüksége van rá.
2013. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezek tipikus segélykérések.Nem akar igazán meghalni,ezért is szól neked,meg azért,hogy így extra figyelmet kapjon,mert a családjából ezt már nem tudja kikényszeríteni.Sajnos előbb utóbb véletlenül sikerülni fog.Keressetek neki pszichologust,elvileg van ingyenesen igénybe vehető szakellátás.Te nem tudod megoldani az ő életét és nem is tudsz egy életen át mellette lenni,ezért abban kell segíteni,hogy szakember segítségével találjon kiutat.A szeretethiányt oldhatja egy katolikus vagy református közösség is,mert az Istenhit révén megtapasztalhatja azt az elfogadást és szeretetet,amit a szülein keresztül kellett volna.
2013. aug. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!