Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, depresszió, félelem...

Szorongás, depresszió, félelem az egyetemtől, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy hol kezdjem..

20 éves fiú vagyok idén kezdtem gazdasági szakon az egyetemet, bevállaltam mert így sokkal nagyobb esélyem lenne egy jól kereső munkára mint diploma nélkül.

Sajnos államiról pont lecsúsztam szóval fizetősre vettek fel amit szüleim fizetnek helyettem, ezért is nyomaszt még jobban az, hogy már úgy érzem első nap után, hogy ez nem nekem való. Nem szeretném ott hagyni és szüleimnek ezzel anyagi kárt okozni.


De rátérve arra, hogy mi is a mentális problémám én se nagyon tudom igazából, évek óta van bennem bizonyos szintű depresszió és szorongás ami néha felerősödik néha egész jó. Nyári szünetben például egész jól elvoltam.

Elég jól eltudom takarni ezt, szóval sok esetben a külvilág ezt nem is észleli, max. annyiban, hogy nem vagyok annyira a középpontban ha nem muszáj.

Amit a legnagyobb problémának tartok és egyben nagyon befolyásolja az életem az az, hogy mindent "túlgondolok", minden szituációt addig elemzek amíg nem jön ki az, hogy vajon mit gondolhatnak rólam , stb stb..

Néha van mondjuk, hogy nem merek ráírni valakire, mert félek, hogy mit fog gondolni majd.

Vagy ha elmegyek bulizni és kicsit többet iszok akkor eléggé felszabadulok már és akkor szabadon társalgok gátlások nélkül mindenkivel, másnap mikor felébredek mindig elkezdek félni attól, hogy te jó ég mennyi emberrel beszéltem és biztos mondtam/csináltam hülyeségeket is, most mit fognak gondolni. Egyfolytában ezen pörög az agyam, mások véleményén ezért mindent amit csinálok ehhez igazítom.


Most is itt vannak ezek az egyetemi bulik is amikre félek elmenni a sok új ember miatt nehogy leégessem magam vagy ilyesmi, pedig amúgy szeretek azért eljárni ide-oda minden héten megyek kb. .

Lehet el kéne mennem pszichológushoz és ő tudna segíteni gyógyszerek nélkül is? Úgy érzem, hogy tönkreteszi ez az állapot az életem és sokkal boldogabb is lehetnék.

Kihat teljesen a csajozásra is, nem tudok így barátnőt szerezni egyszerűen félek az egész szituációtól. Akkor megy ha már ittam kicsit de azok általában egy este erejéig tartanak és még ha meg is kapom számát vagy valami akkor is félek másnap már felhívni.

Egyetemet is már legszívesebben ott hagynám első nap után de nem tehetem mert szüleim már kifizették számlát , és nem akarom ezt tenni velük, na meg még adok egy esélyt hátha megtetszik, ha pedig minden szakad ott hagyom és megpróbálom valahogy visszafizetni a díjat..

Elég hosszan írtam, köszönöm annak aki elolvasta és esetleg segít is!

Ha van még valami bővebb , specifikusabb kérdés akkor válaszolok arra is.


2013. szept. 2. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nincs önbizalmad.Egy pszichologussal,majd kiderítitek miért és akkor lehet megoldásokat találni.Szóval mindenképpen érdemes nekivágnod.
2013. szept. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ja igen ezt nem említettem, és gyanítom én is, hogy ez is a probléma forrásához tartozik. Nem túl sok önbizalmam van sajnos..
2013. szept. 2. 17:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem kell tartanod semmitől sem! Nyugodj meg, minden a helyén van :) Az egyetem arra készít fel, hogy sikeres legyél az életben, és örülj annak az alkalomnak, hogy a szüleid tudják fizetni a tandíjat, azért, hogy a Te érdekedre váljon.

Menj el egy pszichológushoz nyugodtan, és hidd el, hogy segíteni fog a gátlásaidon. Nagyon jól lehet kezelni ezeket, és amikor látni fogod azt, hogy a csoporttársaiddal milyen jó lenni, akkor azt fogod gondolni, hogy milyen hülye ötlet lett volna otthagyni az iskolát.


Én javasolnék neked gyógyszert a kezdeti időszakra, de ehhez pszichiáterhez kell elmenned, vagy háziorvoshoz. Javaslom, hogy "fentről kezd el" kipróbálni, és amelyik hatásos, ott állj meg addig, ameddig nem javul a problémád.


Kezdetben Ataraxot próbálnék meg 1*1,5szem, reggel, ha nem vált be (pár nap alatt kiderül), akkor:


Helex SR 1*0,5mg reggel 10-14napig [SR legyen!,IEIGLENESEN, kicsi dózisban, és a tablettát ne törd szét, mert akkor "kiüthet"!]

+Spitomin 3*10mg (reggel, délben, este) [ezen nem kell változtatni egyből, mert kb két hét az "átfutási idő", de a max. hatását kb 3 hét alatt éri el]


vagy:


Grandaxin 1*100mg(2 darab 50es reggel) folyamatosan addig, ameddig a pszichológus nem mondja azt, hogy csökkentsük az adagot. [ez mondhatni azonnali hatású]


dr

2013. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, azt hiszem az utolsóé jó javaslat...Legelébb a háziorvosodnál, vagy az iskolaorvosnál kezdj. És ne szégyeld a dolgot. Sokunknál van így, ahogy leírtad. És azt szedd, amit az orvos mond...Ha megnyugszol, a többi dolgot is helyre tudod majd tenni.
2013. szept. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aki itt gyógyszereket ajánlgat, azt csókoltatnám egy szívlapáttal. Te letetted az orvosi esküt? Hogy jön ez neked, hogy az interneten keresztül nyomasd úgy, hogy nem is látod a pácienst, nem tettél fel kérdéseket, nincs pszichoterápia, stb.?


Aki észnél van, nem hiszi el, hogy orvos vagy... Maximum álmaidban.


A kérdezőnek: az istenért nem hívod fel a csajt, ha megadta a számát? Mire van még szükséged, vörös bársonyszőnyegre...??? Ha megadja a számát épp azt szeretné, hogy felhívd, és neki okozod a legnagyobb fájdalmat, hogy nem teszed.


Az egyetemtől ne rettegj, még el se kezdődött. Senki se állította, hogy könnyű lesz, de ettől még legyőzheted az akadályokat. Most, hogy ismered a problémád, próbáld rászorítani magad, hogy objektíven nézd a dolgokat, és legalább az _előtt_ ne analizáld, hogy belevágtál volna. Ha pedig profi segítséget szeretnél, az élő orvosokat részesítsd előnyben, ne azokat, akik annak mondják magukat. :)

2013. szept. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek, fel fogok majd keresni valószínűleg egy szakembert és próbálok változni magamtól is.
2013. szept. 5. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!